Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Teleses Ve Turkcell Müşteri Menuniyetsizliği

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar yiğenime yurtdışından iphone 5 getirdim.vergi dairesine 110 tl vergisini ödedim ve işim sağlam olsun die teleses turkcellabone merkezine kayıt için gittim.10 tl de oraya kayıt ücreti ödedim.yiğenime rahat rahat kullan die verdim telefonu.fakat bir hafta sonra telefon kapandı.telesese gittim yanlışlık oldugunu ve tekrar bilgileri girip açacaklarını sölediler.öylede oldu.fakat daha sonra 2 ay gibi bir zamanda cihazım tekrar kapandı.ve bu konuda ne teleses ne turkcell nede tk hiçbir şekilde yardımcı olnuyor.işin ilginci teleses deki arkadaşlar evraklarımı kaybetmişler.bendeki yedekleri verdim bulsunlar die ertesi gün gittiğimde onlarında kayboldugunu söylediler.ve şimdi elimde hiçbir belge ve evrak olmadıgı için hiç bir hak iddia edemiyorum.bu konuda ne yapabilirim.bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.ayrıca benden size tavsiye bu firmalara cok güvenmeyin çünkü duyduguma göre sadece ben değilim aldatılan.yani adamlar benim evraklarımla ve ödediğim vergimle kendi tanıdıklarının yada kendi cihazlarını açıp bizimkinide geçici kayıt yapıolarmış(iddia değil.sadece duydugum).tabii belli bir süre sonra benim yaşadığım sorunları yaşamaya başlıyorsunuz.

Taner Ayık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yurt dışı kayıt işlemini kendi pasaportunuz ile yapıyorsanız, e-devlet üzerinden şifre ile giriş yapıp yapabilirsiniz. Pasaport ve ödeme dekontu elinizde ise ilgili bilgilerle kayıt yapmak mümkün oluyor. Ben e-devlet kullanarak yapmıştım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yurt dışı kayıt işlemini kendi pasaportunuz ile yapıyorsanız, e-devlet üzerinden şifre ile giriş yapıp yapabilirsiniz. Pasaport ve ödeme dekontu elinizde ise ilgili bilgilerle kayıt yapmak mümkün oluyor. Ben e-devlet kullanarak yapmıştım. 

e devlet üzerinden yapıldığını biliyorum ama işte işimiz sağlam olsun sıkıntı çıkmasın die telesese gittim.elimdeki evraklardanda oldum.

O duyumu size gerçekleştirmişler. Yapacak şey onlardan 200 tl civarı para almak yada sineye çekmek.

Tekrar kayıt yaptırmalısınız

valla yakup magaza müdür gamze hanım banane dior.eldeki evraklarıda yok ettiler.mecburen sineye çekip tekrar vergi ödeyerek bu sefer tk nın kendisinden yaptıracağım kayıtı :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla yakup magaza müdür gamze hanım banane dior.eldeki evraklarıda yok ettiler.mecburen sineye çekip tekrar vergi ödeyerek bu sefer tk nın kendisinden yaptıracağım kayıtı

Eğer sizin evraklarınızla başka telefonu kayıt ettilerse BTK ile görüşüp dilekçe verip ilgili telefonu pasaportunuzdan sildirebilirsiniz sanıyorum. Sonra tekrar telefonunuzu kayıt edersiniz. Bu sahtekarları da Tüketici heyetine şikayet edebilirsiniz.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer sizin evraklarınızla başka telefonu kayıt ettilerse BTK ile görüşüp dilekçe verip ilgili telefonu pasaportunuzdan sildirebilirsiniz sanıyorum. Sonra tekrar telefonunuzu kayıt edersiniz. Bu sahtekarları da Tüketici heyetine şikayet edebilirsiniz.  

öyle olabiliryormu acaba.hani pasaportun günü geçti.ama sanırım dediğiniz doğru.bu yönde hiç görüşme yapmadım.hep kendi cihazım ile ilgigi görüştüm.tşk.ederim fikir için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öyle olabiliryormu acaba.hani pasaportun günü geçti.ama sanırım dediğiniz doğru.bu yönde hiç görüşme yapmadım.hep kendi cihazım ile ilgigi görüştüm.tşk.ederim fikir için.

Kayıt süre geçtiği için olmayabilir. Ama hiç olmazsa sildirirsiniz. Ayrıca Turkcell ve Tüketici heyetine şikayet edin bildiğiniz dolandırıcılık yaptıkları.  Hatta e-devlet sitesine bir girip bakın belki siz bile yapabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Taner Ayık,

Bence suç duyurusunda bulunup, savcılıktan güvenlik kamera kayıtlarının istenilmesi belgelerin kasıtlı olarak kaybedildi konusunda size ispat anlamında yardımcı olabilir.

Tabi güvenlik kamerasında sizin hangi belgeleri verdiğiniz görünmeyebilir ama olsun. Sizin hangi belgeyi sunduğunuzu ispat yükünüz oluşacaktır. O belgelerin bir şekilde ilgili belgeler olduğunu ispat edebilirseniz hiç bir haklı durum iddia edemeyeceklerdir diye tahmin ediyorum. Tabi bu süreç uzun uğraş gerektiren bir süreç. İsterseniz bir avukattan yardım alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Taner Ayık,

Bence suç duyurusunda bulunup, savcılıktan güvenlik kamera kayıtlarının istenilmesi belgelerin kasıtlı olarak kaybedildi konusunda size ispat anlamında yardımcı olabilir.

Tabi güvenlik kamerasında sizin hangi belgeleri verdiğiniz görünmeyebilir ama olsun. Sizin hangi belgeyi sunduğunuzu ispat yükünüz oluşacaktır. O belgelerin bir şekilde ilgili belgeler olduğunu ispat edebilirseniz hiç bir haklı durum iddia edemeyeceklerdir diye tahmin ediyorum. Tabi bu süreç uzun uğraş gerektiren bir süreç. İsterseniz bir avukattan yardım alabilirs

dediğinizi yapım diye düşündüm.mağazaya gittim.fakat magaza kapanmış  :) şans işte

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.