Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Amortisörlü Kaput

Önerilen Mesajlar

Çok güzel bir uygulama. Maliyet olayına gelince, fordun bundan niye kaçtığını anlamıyorum, hadi focusa koymuyorsun da mondeoya niye koymuyorsun d sınıfı araç. Bi ara güvenluk gerekçesi falan gibi bana hiç inandırıcı gelmeyen bişey okumuştum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Metalik araba boyası ile (opelin gümüş grisi) çift kat boyadım.

Boya pasa karşı koruma sağlayacaktır ancak kaputu açtığında sonradan takılmış gibi dikkat çekmemesi için belki beyaz daha uygun olurdu diye düşünümüştüm, beğendiysen elbette sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Boya pasa karşı koruma sağlayacaktır ancak kaputu açtığında sonradan takılmış gibi dikkat çekmemesi için belki beyaz daha uygun olurdu diye düşünümüştüm, beğendiysen elbette sorun yok.

Şu an arabanın rengine yakın renkte, daha doğrusu ton farkı var biraz, farklı bir renk olsa daha çok dikkat çeker bence :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu an arabanın rengine yakın renkte, daha doğrusu ton farkı var biraz, farklı bir renk olsa daha çok dikkat çeker bence :)

Ha tamam o zaman, ben resme bakarak araç rengi ile takılan parçayı farklı algıladım demek :kıhkıh:

:yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

selamlar, konuyu yeni gördüm, biraz hortlatmak gibi olacak belki ama, konu içindeki bazı noktalara açıklık getireceğini düşündüğüm için yine de yazmak istiyorum ;

bazı arkadaşlar, kaput amortisörü için "ford'un yapamadığı" ya da "ford mühendislerinin düşünemediği" tarzı tanımlamalar yapmış, bazı arkadaşlarımız da işin maliyetine atıfta bulunmuş. ancak ford'un kaputlarda amortisör kullanmama sebebinin "çarpışma testlerinde güvenlik zaafına ve zayıf not almaya sebep olması" olduğunu, bu nedenle bir dönem amortisör deneyip, sonra vazgeçtiği şeklinde bir bilgiyi sağlam bir kaynaktan duymuştum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

selamlar, konuyu yeni gördüm, biraz hortlatmak gibi olacak belki ama, konu içindeki bazı noktalara açıklık getireceğini düşündüğüm için yine de yazmak istiyorum ;

bazı arkadaşlar, kaput amortisörü için "ford'un yapamadığı" ya da "ford mühendislerinin düşünemediği" tarzı tanımlamalar yapmış, bazı arkadaşlarımız da işin maliyetine atıfta bulunmuş. ancak ford'un kaputlarda amortisör kullanmama sebebinin "çarpışma testlerinde güvenlik zaafına ve zayıf not almaya sebep olması" olduğunu, bu nedenle bir dönem amortisör deneyip, sonra vazgeçtiği şeklinde bir bilgiyi sağlam bir kaynaktan duymuştum...

Oda yazıldı bende dedimiki bahane, BMW Mercedes audi Guvenligi hiçe sayarak koyuyor Ford koyamiyor öylemi?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Uzun zamandır istiyordum ancak orjinalliği bozmadan yapmak istiyordum. Çinlilerin ebayında bir kit buldum (http://www.mistertao.com/taobao-products/taobao-item-19264879959.html) ancak 32 dolarlık ürün için 40 dolar kargo çıkarttılar :)

Bende aynısını burda yapayım dedim :)

Orjinallik açısından sadece çamurluk vidasını sökmek gerekiyor, oda diğer vidalar ellenmemiş olduğu için sorun olmaz diye düşündüm. Aynısını yaptırmıştım en son üstteki bağlantı noktasını değiştirmeye karar verdim, böyle daha iyi oldu gibi :)

Maliyet 50-60TL

Demir ayakları tornacılarda yaptırabilirsiniz. Ankara için Şaşmazda Emek Tornada Serkan var selamımı söylerseniz yardımcı olur

Amortisörler 50-55cm 150N tanesi 20TL yine Ankara için Şaşmazda Yedekçi var zaten bu amortisörlerin imalatçısı deneyerek en uygununu bulduk :)

Buyrun fotolar.

IMAG0696_zpsa699a1b9.jpg

IMAG0697_zps59288304.jpg

IMAG0698_zps294a54ca.jpg

eline sağlık. çok kullanmasak ta basit ve maliyetsizce gerekli bir ihtiyacı çözmüşsün.

OEM farlar çok güzel görünüyor.

gösterge panelini aldığım firmadan ömer, farları oradan aldığını söyledi. bir çift daha varmış ama fiyatı beni aştı :(

aracımda standart halojen farlar var. bu farların montajı için zahmetli bir şey var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eline sağlık. çok kullanmasak ta basit ve maliyetsizce gerekli bir ihtiyacı çözmüşsün.

OEM farlar çok güzel görünüyor.

gösterge panelini aldığım firmadan ömer, farları oradan aldığını söyledi. bir çift daha varmış ama fiyatı beni aştı :(

aracımda standart halojen farlar var. bu farların montajı için zahmetli bir şey var mı?

Teşekkürler. Farlarin montajı icin biraz kablo işi gerekiyor forumda detayları mevcut.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.