Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cmax Vs Kuga

Önerilen Mesajlar

öncelikle bu başlığı başkası açsaydı "elma ile armut kıyaslanmaz" derdim :D

ancak amacım daha çok fiyat fayda karşılaştırması yapmak,

araçlar cmax tdci tit x + op vs kuga tit EB

fiyatları yakın diyebiliriz 5 bin gibi birşey fark var liste fiyatında ancak koç indirimiyle ne olur bilmiyorum(haftasonu 2si içinde koç indirimli fiyat alayım diyorum)

cmaxin avantajı dizel motoru bixenon cam tavan park sensörleri vs

kuganın avantajı ise genişliği ve otomatik olması, yeni kasa olması

birde yeni kasanın gelmesine yakın elde kalan mondeolardan ucuza kapatma düşüncem var ancak uygun araç kalması ve benim onu denk getirmem çok düşük olasılık tabii.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat/Fayda tüketim ve bakım masrafına girmezsek Kuga, girersek C-max diyorum :)

tüketim ile ilgili yorumlarını okudum ancak İzmirle kıyas yapamıyorum,

babamın standart kullanımı evden çıktıktan sonra kısa mesafe ara ama açık yollardan çevre yoluna bağlanıp 10dk kadar sonra 10-15dkda dur kalk trafiğe girmek. akşamda tersi. haftasonlarıda otoyoldan çeşme. şuan cmax bu kullanımla 5.5-6 arası yakıyor, çeşme gidiş gelişlerinde dahada düşüyor. Bu tip şartlarda kuga ne yapar tahmin etmen mümkün mü?

birde düşündümde fiyat kıyaslamasında 5 olarak değil 10-11 olarak bakmak lazım, cmax X paketteki hiç birşey kugada yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tüketim ile ilgili yorumlarını okudum ancak İzmirle kıyas yapamıyorum,

babamın standart kullanımı evden çıktıktan sonra kısa mesafe ara ama açık yollardan çevre yoluna bağlanıp 10dk kadar sonra 10-15dkda dur kalk trafiğe girmek. akşamda tersi. haftasonlarıda otoyoldan çeşme. şuan cmax bu kullanımla 5.5-6 arası yakıyor, çeşme gidiş gelişlerinde dahada düşüyor. Bu tip şartlarda kuga ne yapar tahmin etmen mümkün mü?

10 lt :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında babam dışında Cmax isteyen yok ama cmaxten daha mantıklı arabada yok :) Babalar mantık diyor sanırım :) Mantıktan daha çok var olandan çok memnun olması etken :) ix35 ve tiguana kayıyor bazen ama itina ile uzaklaştırıyorum :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tiguan ve ix35 disinda ne alirsa alsin qasqai bile olur. :) her ikisinin de tipinden nefret ediyorum. Sportage bile olur da tiguan ve ix 35 gercekten cirkon yahu..

Mondeo super olur. Tam baba arabasi. Kuganin eb motoru ile yakit sarfiyati cok fazla olur. Uzer insani c max ten sonra. 10 lt nedir yahu. Kabaca km de 50 krs. Ovvvvv...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tiguan ve ix35 disinda ne alirsa alsin qasqai bile olur. :) her ikisinin de tipinden nefret ediyorum. Sportage bile olur da tiguan ve ix 35 gercekten cirkon yahu.. Mondeo super olur. Tam baba arabasi. Kuganin eb motoru ile yakit sarfiyati cok fazla olur. Uzer insani c max ten sonra. 10 lt nedir yahu. Kabaca km de 50 krs. Ovvvvv...
ix35i fakülteden biri almış onda gormuş beğenmiş. Ama baktım oda 1.6 benzinli manuel zaten bakmaz bile artık :) tiguanida öyle görmüştü :) Ben zaten normalde suv sevmem ama annem seviyor test etmiş bide :D babamda olabilir mantığında ama aldıktan sonra yakıt üzer gercekten. Mondeonunda suanki kasasını almak pek icime sinmiyor çok ucuz olmadıktan sonra bide tavanı alçak geliyormuş :D Bizi yine Cmax paklar gibi geliyor, yılbaşından once almak lazımdı 4000 filan bindirdiler Kasım Ocak arasında :(

sorun yok yerine göre elma ile armut da karşılaştırılır, ben bazen armutu bazen elmayı tercih ederim, paranız varsa muz da yiyebilirsiniz daha da varsa çilek de olabilir... :) kıssadan hisse, para varsa kuga,
Para varsa kuga mı acaba. Kabaca 10bin fark var. Biri dizel biri benzinli 60i veren 70ide verirde, degermi mantiklimi bilemiyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hicbiri..

Minivan ve cakma jeep almak icin diger alternatifleri de beklemekte fayda var. Madem elde zaten c-max var, 1-2 sene daha bekleyip kuganin dizeli cikacakmi tiguanin yenisi neye benzeyecek ve dizel koyacaklarmi ve/veya citroen c4 picasso nun yenisi neye benzeyecek diye beklemekte fayda var. Tipi en guzel minivan su an icin ve hala c4picasso nun 5 kisilik versiyonu ama o da eskidi artik. 

Eger illede kuga ile c-max arasinda bir tercih yapilmasi gerekiyorsa c-max. Sonucta ikisinin ici ayni. Ben dizel olani tercih ederdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir baba olarak elbette mantık diyorum... :):

Hep mantık hep mantık nereye kadar diyerek 2010 yılında az kaldı Megane coupe/ Scricco araç alıyordum. :) Sonra duygusal sebeplerin ağırlığı sebebiyle vazgeçmiştim. Fazla borca girmek istememiştim. Eşimde delidir böyle şeylerde madem istiyorsun on defa mı dünyaya geliyoruz al gitsin demişti.   :kıhkıh:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.