Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'te Garantiden Hangi Parçaları Değiştirdiniz?

Önerilen Mesajlar

bu aks keçesini de değiştirmeyen kalmadı herhalde :)

çağlar bey komik mi aks keçesi değiştirmek bu alaycı tavırlar neden aceba?

değiştirmeyen sen varsın ya senin başına gelse böyle söylemezdin.

Kubilay Yıldırımbayazıt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nihat Bey bende bazen akü ile ilgili uyarı alıyorum düşük voltaj falan şeklinde ,mesela araba çalışmaz durumda biraz müzik dinleyip tel. ile bluetooth üzerinden konuşma falan yapsam hemen uyarı veriyor akü ile ilgili ,ama aküdeki seviyeyi gösteren yeşil kısıma bakıyorum düşük voltaj yazdığı andaki  seviye yeşil gözüküyor ama bazende yeşil yerine şeffaf olduğu da oluyor akü göstergesinin...Siz neden değiştirdiniz aküyü sizdeki problemde böyle miydi ?

Bende de aynı sorunlar vardı, akü göstergesi yeşil gösteriyordu ama en sonunda otomatik start-stop yaptığında bir daha da start yapmadı, olduğum yerde kalakaldım.O zaman en yakın Ford Servisi olan Çetaş'tan yol yardımı istedim, servise götürdüğümüzdeyken bile hala yeşil göstergedeydi. Aküyü ölçtüler, arızalı olduğunu söylediler hemen Otosan'a dönüp akü siparişinde bulundular.Bereket versin koca Otosan'ın elinde sadece bir tane vardı onu da bir gün sonra gönderdiler.Zaten start-stoplu akü olunca normal akü uymuyor eğer ki sizde de benzer sorun varsa bence siz erken davranın tedbiren garantiden akü istetin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çağlar bey komik mi aks keçesi değiştirmek bu alaycı tavırlar neden aceba?

değiştirmeyen sen varsın ya senin başına gelse böyle söylemezdin.

ben komiklik olsun diye demedim Kubilay Bey focuslarda bayağı bir sorun vermiş aks keçesi onu belirtmek için söyledim yoksa alay olsun diye söylemedim..Sonuçta benimde arabam focus aynı şey benimde başıma gelebilir neden dalga geçeyim ki ,ben sadece aks keçesi  herkeste sorun çıkarmış onu belirtmek için yazdım  :yeah:

Bende de aynı sorunlar vardı, akü göstergesi yeşil gösteriyordu ama en sonunda otomatik start-stop yaptığında bir daha da start yapmadı, olduğum yerde kalakaldım.O zaman en yakın Ford Servisi olan Çetaş'tan yol yardımı istedim, servise götürdüğümüzdeyken bile hala yeşil göstergedeydi. Aküyü ölçtüler, arızalı olduğunu söylediler hemen Otosan'a dönüp akü siparişinde bulundular.Bereket versin koca Otosan'ın elinde sadece bir tane vardı onu da bir gün sonra gönderdiler.Zaten start-stoplu akü olunca normal akü uymuyor eğer ki sizde de benzer sorun varsa bence siz erken davranın tedbiren garantiden akü istetin.

Geçen hafta bakıma gitmiştim aklıma gelse aküyü ölçtürürdüm.evet akünün farklı olduğunu duymuştum,öneriler için sağ olun Nihat Bey :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben komiklik olsun diye demedim Kubilay Bey focuslarda bayağı bir sorun vermiş aks keçesi onu belirtmek için söyledim yoksa alay olsun diye söylemedim..Sonuçta benimde arabam focus aynı şey benimde başıma gelebilir neden dalga geçeyim ki ,ben sadece aks keçesi  herkeste sorun çıkarmış onu belirtmek için yazdım  :yeah:

Geçen hafta bakıma gitmiştim aklıma gelse aküyü ölçtürürdüm.evet akünün farklı olduğunu duymuştum,öneriler için sağ olun Nihat Bey :)

Rica ederim Çağlar Bey, siz yinede ihmal etmeyin ilk fırsatta ölçtürün. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Triger seti komple,

Volan komple

Geçenlerde yazlık lastikleri taktırırken sol teker körüğünde ciddi miktarda gres yağı gördüm, volan değişimi 1000km falan önceydi, belkide ondan kalan birşey olabilir diye düşündüm. Fakat 30000 bakımına gittiğinde baktıracağım, ayrıca z-rot kollarının altındaki lastiklere de baktıracağım. Tam sağ-sol yapıp geri geri giderken ufak sesler duyuyorum, muhtemelen bundandır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aractada direksiyon soyulmasından dolayi direksiyon ve hava yastigi degisti bide gosterge paneli degisti sorun soguk havalarda ilk actigimda ekran cizgi cizgi oluyordu sonradanda dolu depo eksik gosterince degistirdiler ama kolay llmadi 1,5 ay parca bekledim bu aks kecesi ne hic baktirmadkm ama 15000 de soylrim baksinlar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım benim aracımda yapılan değişiklikler hiç kimsede yapılmamış.

Araç 3. ayındayken birden güç koruma moduna (kendisini 70 beygirle sınırlıyor) geçti ve motor ışığı yandı. Turbo hortumunda kaçırma varmış. Bu sorundan dolayı servise giderken motorun hemen çıkışına denk gelen ve turbo türbinlerine giden o ana boruyu tutan somun ve vidaları değiştirdiler. Dediklerine göre onlar pirinçmiş ilk başta fakat daha sonra Ford herkesi uyarmış, pirinç sıcaklık değişikliklerinden dolayı gevşeyebiliyormuş, onun çelik olanından getirmişler her servise, onu değiştirdi. Hatta Ford'un bu durumu açıklayan e-postasını da gösterdi. 

Bir diğer değişim de elektrikli koltuğun altındaki bütün sigorta kabloları birbirine soyulup dokunduğu için sigortayı attırıyordu, koltuk ayarını yapamıyordum. Onun altından geçen sigorta kutusunu ve bütün kabloları (yalıtımla uğraşmak zor geldi sanırım) değiştirdiler. 

15 gün sonra 1 sene olacak, motoru ilk çalıştırdığımda ortaya çıkan çok çok hafif titreşimler dışında hiç bir soru işareti yok aklımda. O hafif sarsıntılı titreşim de 1-2 dk içinde kayboluyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım benim aracımda yapılan değişiklikler hiç kimsede yapılmamış.

Araç 3. ayındayken birden güç koruma moduna (kendisini 70 beygirle sınırlıyor) geçti ve motor ışığı yandı. Turbo hortumunda kaçırma varmış. Bu sorundan dolayı servise giderken motorun hemen çıkışına denk gelen ve turbo türbinlerine giden o ana boruyu tutan somun ve vidaları değiştirdiler. Dediklerine göre onlar pirinçmiş ilk başta fakat daha sonra Ford herkesi uyarmış, pirinç sıcaklık değişikliklerinden dolayı gevşeyebiliyormuş, onun çelik olanından getirmişler her servise, onu değiştirdi. Hatta Ford'un bu durumu açıklayan e-postasını da gösterdi. 

Bir diğer değişim de elektrikli koltuğun altındaki bütün sigorta kabloları birbirine soyulup dokunduğu için sigortayı attırıyordu, koltuk ayarını yapamıyordum. Onun altından geçen sigorta kutusunu ve bütün kabloları (yalıtımla uğraşmak zor geldi sanırım) değiştirdiler. 

15 gün sonra 1 sene olacak, motoru ilk çalıştırdığımda ortaya çıkan çok çok hafif titreşimler dışında hiç bir soru işareti yok aklımda. O hafif sarsıntılı titreşim de 1-2 dk içinde kayboluyor. 

İlgili başlığımız 25 mart 2012

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

m33mg.jpg

Trafikte bir anda araç uyarı verdi dedim ne oluyoruz ama ciddi bişi değilmiş ama insanın canını sıkıyor fren müşürünü değişimi yapıldı 2 hafta önce.

Geçmiş olsun Aybars ... Sevindirici tarafı ciddi birşey çıkmaması....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3'te Garantiden Hangi Parçaları Değiştirdiniz? olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.