Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'te Garantiden Hangi Parçaları Değiştirdiniz?

Önerilen Mesajlar

• 4 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
On 06.04.2013 at 23:05, Mertcan Çelik said:

Merhabalar,

5 gün sonra benim aracın da garantisi bitiyor,(17Nisan2016) arabayı 20 gün kadar önce ilk sahibinden aldım. 2012 model hb style.

Garanti uzatmak için yetkili servis 1 sene 440 tl kdv dahil para istiyor. Onarım ücreti %80 firma %20 kullanıcı ödeyecek şekilde imiş.

Direksiyon da sanırım güneşden dolayı defarmasyon var. çok rahatsız etmiyor ama ilerki dönemde sorun olacak gibi, 

Onun dışında yağmur sensörünü bir türlü devreye alamadım. sanırım onda sorun var. daha önceden ön cam değişikliği olmuş. belki onunla alakalı bir sorundur.

Ayrıca ilk kalkış sırasında, 1.vites ve geri vites te, debriyajdan ayağı çekerken gaza az bastığımda çok gıcık bir şekilde ses geliyor, uğultu gibi demir demire sürter gibi bir ses, sesi duyduğumda kalkış işlemine tekrar başlıyorum ve gazı biraz fazla verdiğimde ses gelmiyor. volant olabilir dedi sesi duyan arkadaşlarım. garantiye giren birşey midir fiyatı baya yüksekmiş.

Böyle bir durumda ek garanti yapmalımıyım? 

Kararsız kaldım. Değerli bilgilerinize ihtiyacım var.

Herkeze iyi günler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Fatih Özgütürk said:

Merhabalar,

5 gün sonra benim aracın da garantisi bitiyor,(17Nisan2016) arabayı 20 gün kadar önce ilk sahibinden aldım. 2012 model hb style.

Garanti uzatmak için yetkili servis 1 sene 440 tl kdv dahil para istiyor. Onarım ücreti %80 firma %20 kullanıcı ödeyecek şekilde imiş.

Direksiyon da sanırım güneşden dolayı defarmasyon var. çok rahatsız etmiyor ama ilerki dönemde sorun olacak gibi, 

Onun dışında yağmur sensörünü bir türlü devreye alamadım. sanırım onda sorun var. daha önceden ön cam değişikliği olmuş. belki onunla alakalı bir sorundur.

Ayrıca ilk kalkış sırasında, 1.vites ve geri vites te, debriyajdan ayağı çekerken gaza az bastığımda çok gıcık bir şekilde ses geliyor, uğultu gibi demir demire sürter gibi bir ses, sesi duyduğumda kalkış işlemine tekrar başlıyorum ve gazı biraz fazla verdiğimde ses gelmiyor. volant olabilir dedi sesi duyan arkadaşlarım. garantiye giren birşey midir fiyatı baya yüksekmiş.

Herkeze iyi günler.

Direksiyonda krom kısımlarda kalkma mı bahsettiğiniz. O garantiden değiştiriliyor. Ben olsam 440 tl ye acımazdım şahsen. Tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre karar verin. Garanti bitmeden bir gidip kontrol ettirin aracınızı. Saydığınız durumlarda sıkıntı varsa garanti uzatmak daha çok faydalı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Fatih Özgütürk said:

Merhabalar,

Herkeze iyi günler.

ben olsam kesinlikle uzatırdım :) kendi aracımınkinide uzatmıştım aldığım zaman :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Doğan Kurban said:

Direksiyonda krom kısımlarda kalkma mı bahsettiğiniz. O garantiden değiştiriliyor. Ben olsam 440 tl ye acımazdım şahsen. Tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre karar verin. Garanti bitmeden bir gidip kontrol ettirin aracınızı. Saydığınız durumlarda sıkıntı varsa garanti uzatmak daha çok faydalı olur.

Krom kısmında değil direksiyon simidinin kendinde (tekerlek düz açı da iken simidin cama bakan tarafı, diğer kısımlarında bir aşınma yok) şimdi bu konuyu baştan sona kadar okudum, el freni derisinde de deformasyon olduğundan değişim yaptıranlar olmuş. benim ki de o şekilde. 3 senelik araç da bu kadar deformasyon olması da ilginç. araba daha 60binde.

bence de 440 tl çok cüzi bir rakam olmasa da, çok can yakacak bir para değil. sanırım uzatıcam ek  garantisini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akşam yetkili servise görürdüm aracı, direksiyon simidi ve el frenindeki deformasyonu için değişim yapılacağını soylediler. Fotoğrafını çekti otokoçdan geldiğinde arıcaklarmış.

Yağmur sensorunu test ettiler sorun çıkmadı. Su döktüler ve otomatik çalıştı ama ben yağmur yağdığında da bir türlü çalıştiramamıştim. Eliyle sensorun oraya dokundugunda gene çalıştı. 

Kalkışlarda yaşadığım ses sorununu anlattım, sorunun genel olduğunu otokoča bildirdiklerini ve geliştirme beklediklerini söyledi bişey yapamiyorlarmiş şuan da. 

Gitmişken 1 senelik garanti uzatmasını  yaptim. 440tl.

Garantisiz olarak yaptirsaydim direksiyon simidi ve el freni plastiği değişimi 1200 TL tutacağını söylediler.

Bilginize.

Fatih Özgütürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Fatih Özgütürk said:

Garantisiz olarak yaptirsaydim direksiyon simidi ve el freni plastiği değişimi 1200 TL tutacağını söylediler.

Bence bedava sadece krom Airbag göğsü için bu fiyatları vermişlerdi komple direksiyon simidi ve krom göğüs için iyi fiyat 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Direksiyon simidi ve el freni derisi değiştirildi. 

Ayrıca, aracın kalkış sırasında az gaz verildiğinde debriyaj dan gelen ses için (demir sürtmesi gibi) otokoç a bildirim yaptıklarını, bu sorunun başka araçlarda da olduğu için güncelleme geleceğini söylediler.

Şuan da müdahale etmiyorlarmış güncelleme geldiğinde bildirim yapan araçları çağırıp sorunlu parça değişimini ücretsiz yapılacakmış.

Bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3'te Garantiden Hangi Parçaları Değiştirdiniz? olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.