Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Bakım Süreleri, Kapsamı ve İşçilik (Bakım Paylaşımı Değil)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

33 dakika önce, Adem Kazıl said:

bugün bakım günümüz araç 29.500 km de 30.000 km bakımı için servise bıraktım 9 dk makinaya bağlanarak motorun temizlenmeside dahil life kart indirimli 650 tl ödicem, ön balatalar zayıf değiştirilse iyi olur dediler sadece ön balata için 270 tl fiyat çıktı kalsın dedim mantıklı fiyat söyleselerdi değişdirirdim Er-ol otodan alır kendim ustaya işçilik veririm.

bu motor temizleme sadece 120 tl onuda belirteyim.

hayırlı olsun Adem Bey;

Karbon temizleme ile beraber 3 ay önce arabanın yağ bakımını sanayide bende 280 TL ye yaptırdım.Ustanıza güveniyorsanız garantiden sonra pekte servise uğramaya gerek yok bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Reşat Özsüer said:

hayırlı olsun Adem Bey;

Karbon temizleme ile beraber 3 ay önce arabanın yağ bakımını sanayide bende 280 TL ye yaptırdım.Ustanıza güveniyorsanız garantiden sonra pekte servise uğramaya gerek yok bence.

3+1 yıl garanti ile satın almıştım  o zamana kadar focus 4 çıkar benim garantide bitmek üzere olur allah kısmet ederse durumlar müsait olursa f3 gider f4 gelir bizim garantide böylelikle hiç bitmez:) buralarda güvenebileceğim usta yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Adem Kazıl said:

3+1 yıl garanti ile satın almıştım  o zamana kadar focus 4 çıkar benim garantide bitmek üzere olur allah kısmet ederse durumlar müsait olursa f3 gider f4 gelir bizim garantide böylelikle hiç bitmez:) buralarda güvenebileceğim usta yok.

bende 3+1 şeklinde garanti kullandım.Bittiği ay sanayide işlem yaptım :) usta konusunda şanslıyım çünkü ustamız yetkili servisin eski ustası Adem Bey.

Seneye hazirana umarım f4 gelirde bende değiştiririm.Bu konuda bende beklemedeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günaydın millet 30.000 km bakımından çıktık nedense araba yeni almış gibi oldu kaymak gibi yani,

30.000 km bakımına eksta olarak arabanın rot balans ayarına girmesini istedim çünkü ön tekerlerin iç kısmında aşınma vardı,

lastikler ön arka çapraz değiştirildi,

birde motor içi yıkama işlemi uygulandı.

IMG_5907.JPG

IMG_5908.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Adem Kazıl said:

araba yeni almış gibi oldu kaymak gibi yani,

Hayırlı olsun.

İçinize sindiyse mesele yok, ama ben bazen yıkatınca bile böyle hissediyorum.

Ve maalesef bence fatura gereksiz şişirilmiş. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servisler gerçeten fiyatları aşırı şişiriyorlar. Özellikle söylediğim halde full dolu cam suyunu bile bile boşaltıp (ya da boşaltmayıp) faturaya cam suyu adı altında bindirim uyguluyorlar... Dikkat edin, gerekirse ford otosan'ı arayıp şikayet edin CSI'ları yüksek tutmak için sizi memnun edeceklerdir. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günaydın millet 30.000 km bakımından çıktık nedense araba yeni almış gibi oldu kaymak gibi yani,

30.000 km bakımına eksta olarak arabanın rot balans ayarına girmesini istedim çünkü ön tekerlerin iç kısmında aşınma vardı,

lastikler ön arka çapraz değiştirildi,

birde motor içi yıkama işlemi uygulandı.

IMG_5907.JPG

IMG_5908.JPG

Yağ 4 litre koyulmuş araç benzinlimi dizelmi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Yasin Taşcı said:

Dizel 4.73 diyor

Nerede diyor?

Yağ kapasiteleri

Motor Filtreli (L) Filtresiz (L)
1.0 EB 5W-20 4.1 4
1.5 EB 5W-20 4.05

3.75

1.6 EB 5W-30 4.1

3.8

1.6 Ti-VCT 5W-30 4.1

3.75

1.5 TDCi 0W-30 :) 3.85

3.45

1.6 TDCi 5W-30 3.85

3.45

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Yasin Taşcı said:

Diyor derken öyle satılıyor motorcraft bunun nedeni nedir?

Yağ sadece senin aracına özel satılmıyor ki.

1.25 Galon olarak standart bir ortalama ölçü belirlemişler, o da Osmanlıya çevirince 4.73L olmuş.

Mesela 2.0 EB 5 L üstünde, 2.0 TDCİ 6 L civarında yağ kullanıyor.

Ambalaja takılmayın, kılavuza veya buraya bakın...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yağ sadece senin aracına özel satılmıyor ki.

1.25 Galon olarak standart bir ortalama ölçü belirlemişler, o da Osmanlıya çevirince 4.73L olmuş.

Mesela 2.0 EB 5 L üstünde, 2.0 TDCİ 6 L civarında yağ kullanıyor.

Ambalaja takılmayın, kılavuza veya buraya bakın...

Bilgiler için teşekkürler:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Focus Bakım Süreleri, Kapsamı ve İşçilik (Bakım Paylaşımı Değil) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.