Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Bakım Süreleri, Kapsamı ve İşçilik (Bakım Paylaşımı Değil)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

26 dakika önce, Adem Kazıl said:

araç dizel, Cem abi şişirme olayına katılıyorum yok cam suyu, atık bedeli, fren balata temizleyicisi, çok amaçlı temizleyici, bir kaç tane daha anlamadığm var garantili olunca kazıklanmak içten bile değil.

Ohooo sen kazıklanmaya razısın ki ama. Adem olmaz böyle yahu. Bakımda adamlara dedin mi elini polenime ve hava filtreme sürme. Yağını yağ filtresini değiştir ver arabamı diye. Sarf malzemeleri kesinlikle serviste değiştirmeyin. Bak son bakımım 1.0 ecoboost yağ+yağ filt.+tapa+ bujiler 368 tl. Aracım garantili mi evet garantili.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Doğan Kurban said:

Ohooo sen kazıklanmaya razısın ki ama. Adem olmaz böyle yahu. Bakımda adamlara dedin mi elini polenime ve hava filtreme sürme. Yağını yağ filtresini değiştir ver arabamı diye. Sarf malzemeleri kesinlikle serviste değiştirmeyin. Bak son bakımım 1.0 ecoboost yağ+yağ filt.+tapa+ bujiler 368 tl. Aracım garantili mi evet garantili.

Doğan abi  ilerleyen zamanlar olaki motor ile bir sıkıntı yaşadık inşallah yaşatmaz,

demesinler bakımlarda eksik yapılan işler var  garanti dışı kaldınız tamam filtre ile araç bozulacak değil ama bahane üretmek için sebeb olabilir mi? abi senin gibi yeteneklerim yok senin ve senin gibi nerdeyse arabayı söküp takacak arkadaşlar burada mevcut görüyoruz ve gözlemliyoruz ama benim elimden gelmiyor bu gibi işler ön iki koltuğa aklet kılıf aldım onu bile düzgün takamadım o derece:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

49 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Güncel

Merhaba Yakup,

Bu listelerde ki süreler ile ilgili olarak sana bir şey sormak istiyorum, sen daha iyi bilebilirsin :).  135.000 KM/4 Yıl / 9 yıl hangisi önce dolarsa deniliyor. 4 yıl önce dolduğu için bakım yaptırılırsa, bir sonrakinin 4 yıl daha eklenirse 8.inci yılda olmasını beklerim. 9 yıl neyi ifade ediyor, acaba?.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 11.05.2016 at 11:46, Servet Ö. said:

O yaglari satiyor servisler birde.

... satıyorlar?

Daha neler ... EPDK + Sanayi Bakanlığı talimatı ile Petder'e http://www.petder.org.tr/ teslim ediyoruz. Atık bedeli ödüyoruz (filtreler için ayrı, yağ için ayrı) ve teslim ettiğimiz yağ'ı tutanak ile kayıt altına alıyoruz. Yılda iki kere denetçi geliyor, yağ alımımız ile teslim ettiğimiz atık miktarını kontrol ediyor. vs.vs.

Atık yağ'ı yakma / satma hikayesi yıllar öncesinde kaldı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Kaan Yagizer said:

... satıyorlar?

Daha neler ... EPDK + Sanayi Bakanlığı talimatı ile Petder'e http://www.petder.org.tr/ teslim ediyoruz. Atık bedeli ödüyoruz (filtreler için ayrı, yağ için ayrı) ve teslim ettiğimiz yağ'ı tutanak ile kayıt altına alıyoruz. Yılda iki kere denetçi geliyor, yağ alımımız ile teslim ettiğimiz atık miktarını kontrol ediyor. vs.vs.

Atık yağ'ı yakma / satma hikayesi yıllar öncesinde kaldı. 

Demek ki cok ta iyi denetleyemiyorlar :)

Kısa Çizgi Otomatik Biçimlendirmesiyle oluşturulan yatay çizgi
0 dakika sonra eklendi /

Yada bana gelen haberler hep asparagas :smiley2k:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Kaan Zaim said:

Merhaba Yakup,

Bu listelerde ki süreler ile ilgili olarak sana bir şey sormak istiyorum, sen daha iyi bilebilirsin :).  135.000 KM/4 Yıl / 9 yıl hangisi önce dolarsa deniliyor. 4 yıl önce dolduğu için bakım yaptırılırsa, bir sonrakinin 4 yıl daha eklenirse 8.inci yılda olmasını beklerim. 9 yıl neyi ifade ediyor, acaba?.

Sayın hocam bundan sonraki değişim zamanını ifade ediyor.

4. yılında ve 9. yılında gibi. (veya xx km'de bir.)

Bu araçların resmi kullanım ömrü 10 yıl malum bu sebeple üstü girilmemiş diye düşünüyorum :) (veya gerek duyulmamış aynı devir kullanılabilir diye.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

54 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Sayın hocam bundan sonraki değişim zamanını ifade ediyor.

4. yılında ve 9. yılında gibi. (veya xx km'de bir.)

Bu araçların resmi kullanım ömrü 10 yıl malum bu sebeple üstü girilmemiş diye düşünüyorum :) (veya gerek duyulmamış aynı devir kullanılabilir diye.)

Anladım, çok teşekkür ederim. Bizim 1.0'ların triger değişimi zamanı ile ilgili OTOSAN ile çok sorun yaşadık, o yüzden sordum. Burada da bir tutarsızlık göstermişler bence :) . 4 yıl olduğunda değiştir diyor, ama sonra arabayı satmazsan bir sonrakine 5 yıl sonrada gelebilirsin diyor :). Neyse burası ilgili konu başlığı değil daha fazla yazıp bulandırmıyım:). Tekrar teşekkür ederim.

Kaan Zaim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet buradan da anlaşılıyor kimi sürelerin erken dile getirildiği.

59 dakika önce, Kaan Zaim said:

Anladım, çok teşekkür ederim. Bizim 1.0'ların triger değişimi zamanı ile ilgili OTOSAN ile çok sorun yaşadık, o yüzden sordum. Burada da bir tutarsızlık göstermişler bence :) . 4 yıl olduğunda değiştir diyor, ama sonra arabayı satmazsan bir sonrakine 5 yıl sonrada gelebilirsin diyor :). Neyse burası ilgili konu başlığı değil daha fazla yazıp bulandırmıyım:). Tekrar teşekkür ederim.

--1 dakika sonra eklendi--

Test

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu başlığa  göz attım, rakamlar önceki yıllara ait.

Sakarya'da ucuz olur diye fiyat aldım: 30 bin bakımına 650 lira fiyat çıkardılar, %15 indirim uygularlarmış, 550 lira. Balatalar, diskler çıkarsa artı paraymış.

Verecek miyiz bu meblağı?

Bakım neleri kapsayacak?

Düzce - Bolu aynı firma, torpilli fiyat sorgulamam henüz gelmedi.

Büyük şehirlerde kaç liradır acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Sezai Rahmi YILDIRIM said:

Bu başlığa  göz attım, rakamlar önceki yıllara ait.

Sakarya'da ucuz olur diye fiyat aldım: 30 bin bakımına 650 lira fiyat çıkardılar, %15 indirim uygularlarmış, 550 lira. Balatalar, diskler çıkarsa artı paraymış.

Verecek miyiz bu meblağı?

Bakım neleri kapsayacak?

Düzce - Bolu aynı firma, torpilli fiyat sorgulamam henüz gelmedi.

Büyük şehirlerde kaç liradır acaba?

Bakım vs şeyler için diğer başlıklarımıza göz atabilirsiniz. Burası malum başlık içeriklerine aittir bu sebeple sık bilgileri görememeniz normal.

--0 dakika sonra eklendi--

Bakımın neleri kapsadığı zaten ilk mesaj içerisindeki dosyada mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Son bakım mesajlarını doğru yere taşıdım. Mesajım da dursun; başlıkta yazıldığı üzere burası kapsam,süre ve işçilik ile alakalı.

BAKIM ÖRN:

http://www.focusclubtr.com/topic/2621-focus-3-tdci-yıllık-ve-15000-75000-105000-km-bakım-ücretleri/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Focus Bakım Süreleri, Kapsamı ve İşçilik (Bakım Paylaşımı Değil) olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.