Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Macunsuz , Boyasız Kaporta Düzeltme...

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

Sizlerle bir konuyu paylaşmak istedim ;

Öyle kaporta ustaları var ki, resmen sanat yapıyor boyamadna macun çekmeden sorunlu yeri düzeltiyor.

Denizli'de Hacı diye bir usta var.

Bu usta çoğu boyaya zarar gelmemiş parçaları % 95 mertebesinde düzeltebiliyor.

Eminim bu ustalardan daha da vardır.

İzmir Arkas ve RENOTO ya ; Çektirerek yada vakum ile yapabilirmisiniz diye sorduğumda cevap ;

"Hayır gelecek boyanacak, 1 Gün kalacak oldu"

Denizli'ye gittiğimde ustam, 2 - 3 saat kalsın Allah'ın izniyle yaparız dedi ve yaptı :)

Nasıl yaptığını bilmiyorum , göstermiyor ama boyamadan , macun çekmeden yapıyor...

80 TL istedi, helalinden 100 TL verdim :)

Önceki Hali ;

lsp55.jpg

ustanın marifetli ellerinden sonra :) ;

lsp7h.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hasarın yerine göre düzeltiliyor. Çektirme diyebileceğim bir aparat var. Sıcak silikonla kaportaya yapıştırıp çekiyorsun. Üst üste iki üç sefer yapmak gerekebiliyor. Ama her yerde ve her ezikte işe yaramıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elektronikçilerde satılıyor ama başka yerde başka isimle satılır mı bilmiyorum. KT42 diye soğutucu spreyler var. Veya içinde azot bulunan aeresollarla da olduğunu görmüştüm aynı işlemin.

Önemli olan sıkıldığı yeri çok iyi soğutması. Metal soğuyunca büzüşüyor ve çökük yer dışarı çıkıyor. Keskin köşeleri olmayan çökükler için kullanışlı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yağlı çekiç kullanıyolar genelde ustalar , yukardaki videodaki aparatlarında bazısı işe yarıyor ancak ayarı çok iyi tutturmak lazım aksi taktirde dışarı doğru çıkıyor bu sefer :D 

yalnız beni şaşırtan kuşaktaki göçüğe 80 tl istemesi , istanbulda böyle bir göçük varsa 250 den selamun aleyküm dersiniz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yağlı çekiç denen bir metodu kullanmış hasarlı bölgenin arkasına gres yağı sürülür boyalı yüzeyede bez parçasına sarılı takozla destekleyerek yapılır çok meşakatli bir iş olmadığı için 80 tl istanbul şartları içinde normal bir fiyattır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yağlı çekiç kullanıyor, ama cidden iyi iş çıkartıyor.

İçe göçmüş köşe bile çıkartıyor.

Marşpiyer falan düzeltiyor hacı usta :)

Silikon olayı pek sağlıklı sonuç vermediğini duymuştum.

marşpiyeli de boyasız falan düzeltiyorsa  helal olsun ustaya :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tşkrler,

Bir daha ki sefere inş.

Aslen Denizli'liyim zaten. Aile ziyareti için gittiğim bi ctesi 3 - 4 saatte usta halletti...

Daha bilinmeyen ne ustalar vardır aslında...

İzmir 3.sanayinin girişinde Dinçmer de yaptırdım kuşaktaydı.Dediğin gibi Denizliye gitmene gerek yoktu arkadaşım ama güzel iş çıkartmış.

Hacı usta bizim için efsane :)

Şaka gibi ama yapıyor adam,

İzmir'den benim çevre gidiyor valla Denizli'ye :)

Mekke'de kaportacılık yapmış 23 sene, yaa namazda yaa atolyede :)

Namaz vakti gidersen kimseyi bulamıyon atolyede :)

marşpiyeli de boyasız falan düzeltiyorsa  helal olsun ustaya :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.