Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Eskiden ayrılardı (kesin bilgi) ya birleştiler ya da farklı yöntem kullanıyorlar diğer arkadaş için uğraşmadılar :D 

Belki de işlemeleri gerekiyordur ben de bir şey iddia etmeyeyim ama sıcak bilgi olduğu için söylüyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Semih O. yazdı:

Belki de işlemeleri gerekiyordur ben de bir şey iddia etmeyeyim ama sıcak bilgi olduğu için söylüyorum :)

Olması gereken o zaten umarım öyle olmuştur uzunca süredir. Ben merak edip, bu iş ne oldu diye sormadım kimseye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim bildiğim şaseden giriş olduğunda  / ids ten direk müşteri kabuldeki kişinin ipadine direk işliyor. Bence göremiyoz dediklerinde uğraşmak istemediler.

--1 dakika sonra eklendi--
23 saat önce, Ali Töz yazdı:

Teoman Bey konuyla ilgili bir fikrim yok nerden bulurum onu da bilmiyorum.Bütün yetkili servislerin birbiriyle bağlantısı var mı aceba.Ankara dan aldım Adana da yaşıyorum.

Bence önce bi servise gidin sorunu tam olarak tespit ettirin. İçiniz el vermezse başka yetkili servise gidin onlarada baktırın. Önceki kayıtlarıda sordurun muhakkak bi yol gösterirler ya da burda fikir alışverişi yaparız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19.02.2018 - 15:32 tarihinde, Teoman S. yazdı:

Geçmiş olsun. Önce aracın servis kayıtları nedir? Düzenli bakımları yapılmış mı? Garanti süresince bu şikayetten kayıt açılmış mı? Buna benzer sorun yaşadığım için bu soruların cevapları çok önemli. Çünkü servis arızayı kavrama  / TCM den dersen iyi niyet garantisine başvulabilir. Forumda % 100 karşıladığıda %70 karşıladığı durumlarda oldu. Öncelikle bu yolu denemenizi öneririm.

Teoman Bey biraz daha açar mısınız tam anlayamadım kusura bakmayın?

--2 dakika sonra eklendi--
2 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Benim bildiğim şaseden giriş olduğunda  / ids ten direk müşteri kabuldeki kişinin ipadine direk işliyor. Bence göremiyoz dediklerinde uğraşmak istemediler.

--1 dakika sonra eklendi--

Bence önce bi servise gidin sorunu tam olarak tespit ettirin. İçiniz el vermezse başka yetkili servise gidin onlarada baktırın. Önceki kayıtlarıda sordurun muhakkak bi yol gösterirler ya da burda fikir alışverişi yaparız.

Servise zaten gittim anlamadılar bana 4000 + 4000 hesap çıkardılar o da kavrama ise sorun ya şanzıman beyniyse ??? Baş tekniker beyinden olsa diğer viteslerde de yapar demiş miş....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Ali Töz yazdı:

Teoman Bey biraz daha açar mısınız tam anlayamadım kusura bakmayın?

Şimdi; tavsiyem. Önce yetkili servise gidin sorunu tespitini yapsınlar kavramamı yoksa TCM mi. Güncelleme falan yapalar baştan. İsterseniz yaptırısınız genelde işe yaramaz ama belki sizde yarar. Sonra servisteki kişiye sorun bu aracın kayıdı nedir? Daha önce silkelemeden şikayet açılmışmı? Ne işlem yapılmış gibi... Daha sonrasında sorun tam tespit edildiğinde Otosana başvuru yapılır garanti / iyi niyet garantisi için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Eskiden ayrılardı (kesin bilgi) ya birleştiler ya da farklı yöntem kullanıyorlar diğer arkadaş için uğraşmadılar :D 

Bir kaç yıl oldu sistemler birleşti, kesin bilgi.

23 saat önce, Semih O. yazdı:

Şahsuvaroğlunda ya da Ankara'da yaptırdığım bakımı görüyorum ben ama? Daha bugün Otokoç'da baktık bujiler değişmiş mi diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20.02.2018 - 15:44 tarihinde, Teoman S. yazdı:

Şimdi; tavsiyem. Önce yetkili servise gidin sorunu tespitini yapsınlar kavramamı yoksa TCM mi. Güncelleme falan yapalar baştan. İsterseniz yaptırısınız genelde işe yaramaz ama belki sizde yarar. Sonra servisteki kişiye sorun bu aracın kayıdı nedir? Daha önce silkelemeden şikayet açılmışmı? Ne işlem yapılmış gibi... Daha sonrasında sorun tam tespit edildiğinde Otosana başvuru yapılır garanti / iyi niyet garantisi için.

Sizin sorun tcm beyinden sanırım Teoman Bey.Servis bana kavramadan olduğunu söylüyor ama ben onlara inanmıyorum üstelik 8000 tl verecek param da yok 8000 tl verip işin çözülmeme ihtimali de çok yüksek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Selamlar. Aracımı yıllık bakıma soktum. Bende de şu sözü edilen titreme sorunu ortaya çıkmıştı. Servise söyledim. Baktılar ve kavrama değişecek dediler. Ek garantiye girdiğinden %20'sini ben ödermişim. Düşüneceğim dedim. Bu yıl içinde değiştirmem gerekiyor ekgaranti de bitmeden. Ancak aracın güvenliği vs açısından sorun çıkartmayacağı da söylendi. Yaşananları da okuyorum da acaba bu kavrama değişikliğine hiç girmesem mi? Sonuçta 1000 TL civarı tutacak galiba.

Ömer GÖZCÜ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu nedir arkadas. manueli ses cikarir, otomatigi titrer, 20 binde baski balata kavrama degistirirler... birde bu aracin ikinci eli de tutuyor. benmi yanlis dusunuyorum acaba. ilk kez arac sahibi oldum. o da focus. ancak derdi sikintisi bitmiyor. hani cok tutan focus boyleyse diger marka ve modeller ne haldedir... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı titreme bende özellikle araç uzun yol yapıp iyice ısındıktan sonra 1. ve 2. vites geçişi arasında hissediliyor. (2013 focus) soğukken ya da kısa mesafe şehiriçi günlük kullanımda sert kalkış yapmadığım müddetçe bariz bir sarsıntı olmuyor, ama az sert yüklenerek kalkış yaparsam yine aynı şekilde 1-2 arası sarsıntılı malesef. serviste yazılımla kavrama öğrenme yapıldığını duydum, bakımda mutlaka kontrol ettireceğim ama masraf açacak bir durum olduğunu sanmam, bi 20-30 bin km daha yapar satarım zaten artık uzak doğu honda hyundai gibi markalara yönelmeyi düşünüyorum, hem garantileri 5 yıl hem de arızasız arabalar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.