Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba arkadaşlar;

Sitedeki birçok yazılanı okudum. Size başıma gelen bir olayı anlatayım.

Aynı sorunlar ilk sahibinden aldığım 86.000 km'de 2012 model powershift vites titanyum aracımdada oldu. vites devir yüksekte geçme, titreme, vs. hepsi mevcuttu. Servise gittim, kavrama ve tcm dediler. başka servislere gittim. aynısı.. Yetkili servisde dışarıdaki servislerde aynı arıza dediler. Araç benden önce 30 bin km kadar servise gittiği ve lpg li oluşundan iyi niyet garantisine girmedi. Sonuçta dışarıda kavramayı değiştirdim. Ertesi gün yine aynı uyarı. Kısaca defalarca servise gitmeme ve dışarıda ustalara baktırmama rağmen herkes aynı arıza deyince Yurtdışında TCM sordum. orjinal fabrikadan alıyorsunuz 400 EURO. 73 Euro vergi. Burada 7000 tl serviste. dışarıda 3500 TL ye bulabilirsin.

İzmirdeki yiğen geldi ve benim başıma başka bir araçta geldi, bu aracın beyni arızalı değildir, hava akışmetresi bozuktur. Başka bir araçtan aldık değiştirdik denedik sıkıntı yok. Tekrar arıza uyarısı verdi ama bu kez tcm değil fren müşürü onuda değiştirdim toplamda 450 TL verdim 1 aydır kullanıyorum sıkıntı yok. Servisteki ustalarda, dışarıdaki ustalarda inanmadılar. Şaşmazdaki ustam kendi değiştirdiği için inanmak zorunda kaldı ve ilk kez böyle birşey yaşadım dedi. Olayı istanbuldaki yetkili servistekilerde biliyordu ve söyleyince onlarda şaşırdılar. Her yanan uyarı illada şanzımanda sıkıntı olduğundan değildir. Aracı türkçeye çevirirken tüm arızaları tek tek yazmıyorlar. Mesela 10 arızayı şanzıman arızalı diye. 10 arızayı motor arızalı diye ayırıyorlar. İşi bilen ustalara gitmekte fayda var. Otoelektrikçisi tabelasını indirip. Oto elektronikçisi yaparsa daha çok boştan yere para veririz.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba herkese kolay gelsin.2013 model FORD B MAX POWERSHIFT 1.6 OTOMATİK  şanzıman benzinli bir araç aldım Ankara dan iki hafta kadar önce 35.000 km de araç.Forumdan biraz takip ettim titreme problemi bende de var maalesef düşük vites şehir trafiği geçişte yapıyor.Araç soğuk iken yapmıyor ısındıktan sonra yapmaya başlıyor hatta bir gün kırmızı ışıkta yokuşta beklerken yeşil yandı gasa bastım ama algılamadı sanki 3-5 saniye sonra hareket etti.Önce dışarıdan bir servise gösterdim abi şanzıman beyni değişecek 3000 tl masraf çıkar dendi.Sonra Adana otokoç servisine götürdüm aracı problemi anlattım yazılım yüklediler olmadı tabi bana kavrama değişecek 4000 tl ayrıca sökülünce ortaya cıkar iki adet çatal var tanesi 2000 tl den 4000 tl daha masraf çıkarabilir dendi.Zaten kredi çekerek zar zor aldık şimdi birde bu kadar  masraf ödeyemem.Bu problemi yaşayıp sorunu çözen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun. Önce aracın servis kayıtları nedir? Düzenli bakımları yapılmış mı? Garanti süresince bu şikayetten kayıt açılmış mı? Buna benzer sorun yaşadığım için bu soruların cevapları çok önemli. Çünkü servis arızayı kavrama  / TCM den dersen iyi niyet garantisine başvulabilir. Forumda % 100 karşıladığıda %70 karşıladığı durumlarda oldu. Öncelikle bu yolu denemenizi öneririm.

Teoman S. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Ali Töz yazdı:

Teoman Bey konuyla ilgili bir fikrim yok nerden bulurum onu da bilmiyorum.Bütün yetkili servislerin birbiriyle bağlantısı var mı aceba.Ankara dan aldım Adana da yaşıyorum.

Yetkili serviste kayıt altına alınan tüm işlemler diğer servisler tarafından görülebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Semih O. yazdı:

Yetkili serviste kayıt altına alınan tüm işlemler diğer servisler tarafından görülebilir.

@Semih O.   Bu konuda emin misiniz? İstanbul Bayrampaşa'da yetkili serviste işlem gören aracımı İstinye Otokoç' taki yetkililer sistemden göremedi. Verdikleri cevap;  '' Bizden kayıt açılmamış o yüzden göremiyoruz. ''  Bana biraz saçma gelmişti ama çok üzerine düşmemiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Otokoç ve diğerleri olarak iki ayrı ortak sistem var. Saçma evet :) 

Şahsuvaroğlunda ya da Ankara'da yaptırdığım bakımı görüyorum ben ama? Daha bugün Otokoç'da baktık bujiler değişmiş mi diye.

1 saat önce, Cankut Bulut yazdı:

@Semih O.   Bu konuda emin misiniz? İstanbul Bayrampaşa'da yetkili serviste işlem gören aracımı İstinye Otokoç' taki yetkililer sistemden göremedi. Verdikleri cevap;  '' Bizden kayıt açılmamış o yüzden göremiyoruz. ''  Bana biraz saçma gelmişti ama çok üzerine düşmemiştim.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17 dakika önce, Semih O. yazdı:

Şahsuvaroğlunda ya da Ankara'da yaptırdığım bakımı görüyorum ben ama? Daha bugün Otokoç'da baktık bujiler değişmiş mi diye.

Eskiden ayrılardı (kesin bilgi) ya birleştiler ya da farklı yöntem kullanıyorlar diğer arkadaş için uğraşmadılar :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.