Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
31.12.2016 - 18:23 tarihinde, Fatih büyükkale yazdı:

kavrama bugün değişti, sabah 10 da bıraktım. akşam 5 de aldım. şimdilik güzel, geçişlerde ve kalkışta sorun yok. zamanla bakacağız. zaten öncekide normalde yapmıyordu titreme, şehir içinde biraz fazla kullanınca yani ısınınca yapıyordu. KTF1FP 7C601 AB N takılan kavramanın kodu bu. benim merak ettiğim bu sonradan revizyondan geçen kavramamı ? 

ben faturama baktım... bendeki kod bundan farklı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
52 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

o zaman ya sizinki ya benimki yeni model kavrama değil :)  sizinkinin kodunu paylaşabilirmisiniz ?

--8 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

bu arada mert bey, siz uzun süre oldu heralde kavramayı değiştireli, durum nasıl varmı herhangi bir sorun ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Fatih büyükkale yazdı:

o zaman ya sizinki ya benimki yeni model kavrama değil :)  sizinkinin kodunu paylaşabilirmisiniz ?

--8 dakika sonra eklendi--

bu arada mert bey, siz uzun süre oldu heralde kavramayı değiştireli, durum nasıl varmı herhangi bir sorun ?

8500 km'dir kullanıyorum, en ufak bir sorun yok şuanda...

benim kavramanın kodu: KTBV6P 7C601 CF N DEBRIYAJ KOMPLESI

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

yanlışmı diye tekrar baktım ama doğru. KTF1FP 7C601 AB N  DEBRİYAJ KOMPLESİ yazıyor, sizinki farklı. acaba neden ? merak ettim doğrusu ? belki bir bilen çıkar. bu arada sevindim sorun çıkmadığına, umarım keyfile sorunsuz bineriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bv6p ile başlayan kodlar mk3 için

F1fp ile başlayanlar makyajlı mk3.5 için.

Microcatte kodlar bu şekilde .sizin aracınıza mk3 kavrama takamazlar. Fark bundan kaynaklanıyor.

Yani özetle aracınıza takılan kavrama doğru ve güncel.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Bv6p ile başlayan kodlar mk3 için
F1fp ile başlayanlar makyajlı mk3.5 için olması lazım
Microcatte kodlar bu şekilde .sizin aracınıza mk3 kavrama takamazlar. Fark bundan kaynaklanıyor.

özer bey, benim aracım focus 3 yani makyajsız, bildiğim kadarıyla mert bey'in aracıda focus 3 makyajsız. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
özer bey, benim aracım focus 3 yani makyajsız, bildiğim kadarıyla mert bey'in aracıda focus 3 makyajsız. 

Profilinizde 14 focus yazıyor

Öyle degilse bir problem var . Hiçbir makyajsız focus ta f1 ile başlayan parça kodu bulunmaz .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

... ViN numarası ile alakalı o iş ... yani " KTBV6P 7C601 CF N " ile " KTF1FP 7C601 AB N " arasındaki seçim bayiye kalmış değil. Sisteme araç şase no'su girerek iş emri açtığınızda bilgisayar şase numarası üzerinden detay bilgiye ulaşıyor ve hangi kavrama setinin atanacağını otomatik olarak belirliyor.  Aralarındaki fark ne? Kesin bilgim yok ... Eskiden sadece KTF1FP kullanırdık, sonradan KTBV6P'ler devreye girdi.,çok kafanıza takılıyorsa P.tesi saha mühendislerine sorarız.  

npt: çok basit şeylerden dolayı, atıyorum setin içindeki bir parçanın imalatçısı değiştiğinde dahi parça numarası farklılaşıyor. (üründe hiç bir fark olmasa da...) büyük ihtimal ile öyle bir şeydir. Sonuçta hem KTF1FP hem de KTBV6P'ler onarımda kullanılıyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
36 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

bu arada teoman beyin aracına'da sizin parçadan takılmış. o eski tip diyor. kafam karıştı valla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
... ViN numarası ile alakalı o iş ... yani " KTBV6P 7C601 CF N " ile " KTF1FP 7C601 AB N " arasındaki seçim bayiye kalmış değil. Sisteme araç şase no'su girerek iş emri açtığınızda bilgisayar şase numarası üzerinden detay bilgiye ulaşıyor ve hangi kavrama setinin atanacağını otomatik olarak belirliyor.  Aralarındaki fark ne? Kesin bilgim yok ... Eskiden sadece KTF1FP kullanırdık, sonradan KTBV6P'ler devreye girdi.,çok kafanıza takılıyorsa P.tesi saha mühendislerine sorarız.  

npt: çok basit şeylerden dolayı, atıyorum setin içindeki bir parçanın imalatçısı değiştiğinde dahi parça numarası farklılaşıyor. (üründe hiç bir fark olmasa da...) büyük ihtimal ile öyle bir şeydir. Sonuçta hem KTF1FP hem de KTBV6P'ler onarımda kullanılıyor. 

Kaan abi böyle bir durumda KTBV6P 7C601- AB sondaki AB ibaresi değmez mi . Başta ki kodlar tamamen araçları ayırıyor. Kullandığım Microcatte F1 ile başlayan bir makyajsız focus parça kodu görmedim. (O kadar servisten parça almışımdır Bkn Mustafa Toros ile kanka olma durumu)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Özer Aksu yazdı:

Kaan abi böyle bir durumda KTBV6P 7C601- AB sondaki AB ibaresi değmez mi . Başta ki kodlar tamamen araçları ayırıyor. Kullandığım Microcatte F1 ile başlayan bir makyajsız focus parça kodu görmedim. (O kadar servisten parça almışımdır Bkn Mustafa Toros ile kanka olma durumu)

... ben nereden bileyim yahu? Y.Parçacılara sordum ... "onu da kullanıyos, bunu da kullanıyos ... bilgisayara şase girince ne sipariş edilmesi gerektiğini sölüyo!" ...dediler.   bkn.ömrümde microcat'mi gördüm?

... yani sonundaki AB değişir mi? değişmez mi? en ufak bir fikrim yok ... sadece sonunda "N" var mı? ben ona bakarım, bir de parçacının verdiği malzeme kuZu'ya uyuyor mu?  bkn.yanlış parçayı "uyuma lan" diye y.p'cinin kafasına atıp pekmezini akıtmaca.

... sonuç : ben bilmem gavurun bilgisayarı bilir, ne tak derse onu takıyos :smiley2k:  sonra da dönüp Fört'a fatura ediyos. 

Şimdi, Fatih büyükkale yazdı:

bu arada teoman beyin aracına'da sizin parçadan takılmış. o eski tip diyor. kafam karıştı valla.

... eski/yeni diye bir şey yok, mühendisliğin sizin aracınız için tavsiye ettiği ne ise aracınızda o parça ile onarım yapılmıştır.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende kodu sorduğumda aynen Kaan Beyin verdiği cevabı ver. ( E tabi aynı cevabı verecek, niye farklı versin ki dimi ama )

Aslında sizi çok iyi anlıyorum kafanızın bu ufak şeylere takılması çok normal hele benim gibi 3. kez kavrama değişip üstüne üstlük pipirikli bir yapıya sahipseniz bırak harf değişikliğini yazı karakteri İtalik olsa bile takarsınız.

Sonuç şuna varıyor. Zevkinize bakın gittiği yere kadar gidin. Aynısını vermeye başaldığında bu sefer @Kaan Yagizer beyin başını ağrıtmaya gidersiniz. Bkn. Taş mı yiyek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Teoman Saraç yazdı:

Bende kodu sorduğumda aynen Kaan Beyin verdiği cevabı ver. ( E tabi aynı cevabı verecek, niye farklı versin ki dimi ama )

Aslında sizi çok iyi anlıyorum kafanızın bu ufak şeylere takılması çok normal hele benim gibi 3. kez kavrama değişip üstüne üstlük pipirikli bir yapıya sahipseniz bırak harf değişikliğini yazı karakteri İtalik olsa bile takarsınız.

Sonuç şuna varıyor. Zevkinize bakın gittiği yere kadar gidin. Aynısını vermeye başaldığında bu sefer @Kaan Yagizer beyin başını ağrıtmaya gidersiniz. Bkn. Taş mı yiyek

teoman bey, bi sorun yok zaten, sadece dikkatimi çekti meraktan yani :) biraz fazla meraklıyım :) bu arada sizin pws ne durumda ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.