Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Ayni arac bendede vardi... servise goturdum. Usta birsey yok hepsinde var bu sorun dedi. Ama israrla aracta sorun oldugunu soyledim. Gittik test yaptik.. tabi ki dik bi rampada  yapin testi.. rampada titreme daha cok.usta dediki Belli bi puani varmis .. o puani gecerse garantiye girer. Bizim arac istop edecekmis gibi titriyordu. O puani gectik garantiye girdi... baskı balatada mı kavrama mısorunn.. degisim onaylandi. Bende hemen sattim. Focus otomatik benim icin bitmistir...

Kenan ķeskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Babamın kullandığı '13 Focus Ps henüz 14binde. 

Daha önce titreme vs. yoktu.

Geçen hafta Antalya ziyaretimizde haylice oldu titreme.

Genelde dur-kalk esnasında  oluyor.

Son bakım üç hafta kadar önce yapılmış ve servisteki usta güncelleme de yaptıklarını belirtmiş.

Aracı kardeşim devralacak. Artık o da servise götürüp tekrar baktıracak.

Demem o ki can sıkan, konforu ciddi etkileyen kronik bir sorun... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2013 focus style ps var. 30 bine yaklaştı.

İlk 8000 de bakımda titreme testi yapılmasını istedim. Sorun yok dediler. 12.000 civarı tekrar gittim servise. Şanzıman öğretme yaptık deyip gönderdiler. 17.200 de ikinci yıl bakımında yazılım atıldı. 6 ocak 2016 tarih. Subat ortasında ise 18.200 de lpg taktirdim. Garanti süresinin dolacak olması sebebiyle 28 eylülde tekrar gösterdim. Birazda ısrar ederek kavrama ve kecelerin değişimine karar verildi. Bugün sabah bıraktım. Yarın öğlen 4 ekimde alcam. Bakalım sorun devam edecek mi.

Ustanın dediğine göre yoğun trafikte araç kavramadaki ısınmayı engelleme amaçlı Kavramaya erken bıraktığı için titreme oluyormuş. Rampalarda daha çok olurmuş. Açıkçası bulunduğum ilde trafik olmadığı için sorun değil ve yazılımla azaldı gibiydi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese merhabalar, daha önce de forumda yazılmış şanzumandan kaynaklanan bir titreme benim aracımda da mevcut. Yarın servise götürüyorum, güncelleme yapıp deneyeceğim. Sorun mekanikse, güncellemeyle nasıl düzelir? Bu şekilde yaklaşık 6 aydır kullanıyorum, sorunu büyütmüş müdür?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Serdar Sabuncu yazdı:

Herkese merhabalar, daha önce de forumda yazılmış şanzumandan kaynaklanan bir titreme benim aracımda da mevcut. Yarın servise götürüyorum, güncelleme yapıp deneyeceğim. Sorun mekanikse, güncellemeyle nasıl düzelir? Bu şekilde yaklaşık 6 aydır kullanıyorum, sorunu büyütmüş müdür?

Yazılım ise sorun büyümez.

Mesajınız konuya taşınmıştır, lütfen mevcut konular varken bunları kullanmaya dikkat ediniz :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Yazılım ise sorun büyümez.

Mesajınız konuya taşınmıştır, lütfen mevcut konular varken bunları kullanmaya dikkat ediniz :) 

Teşekkür ederim, powershift umarım pişman etmez :) forum kültürüm çok yok kusura bakmayın :) bidahakine dikkat ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Serdar Sabuncu yazdı:

Teşekkür ederim, powershift umarım pişman etmez :) forum kültürüm çok yok kusura bakmayın :) bidahakine dikkat ederim :)

Büyük bir sorun varsa zaten garanti ile değişiyor umarım etmez :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
40 dakika önce, Serdar Sabuncu yazdı:

Otosan ve yetkili servisler nezdinde gerekli farkındalık sağlanmış gibi görünüyor. Artık bir çok serviste neredeyse ölçüm değerleri bile alınmadan peşin peşin garantiye sokup siparişi geçiyorlar. 

Kalıcı çözüm yazılım ile olmaz, beklentinizi artırmayın. Kavrama setinin değişmesi gerekecektir muhtemelen. Garantiden değişim yapılıyor çok hızlı  şekilde...

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Otosan ve yetkili servisler nezdinde gerekli farkındalık sağlanmış gibi görünüyor. Artık bir çok serviste neredeyse ölçüm değerleri bile alınmadan peşin peşin garantiye sokup siparişi geçiyorlar. 

Kalıcı çözüm yazılım ile olmaz, beklentinizi artırmayın. Kavrama setinin değişmesi gerekecektir muhtemelen. Garantiden değişim yapılıyor çok hızlı  şekilde...

Mert bey nerede yaşadığınızı çok merak ettim USA falan olabilirmi ?

Böyle birşey yok maalesef varsada Ankarada hiçbir servis dediğiniz gibi işlem yapmıyor  

aracınız 1 yaş altında ise belki dediğiniz olabilir

ama ben bu forumda sıkıntısız kavrama keçe veya tcm modül değiştiren görmedim duymadım 

defalarca kayıt açtırsanızda adamlar direniyor ford otosan onay vermiyor.

bende değiştirdim ama kavga gürültü ile 

Mert Yürüyen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 saat önce, Alparslan Kaplan yazdı:

Mert bey nerede yaşadığınızı çok merak ettim USA falan olabilirmi ?

Böyle birşey yok maalesef varsada Ankarada hiçbir servis dediğiniz gibi işlem yapmıyor  

aracınız 1 yaş altında ise belki dediğiniz olabilir

ama ben bu forumda sıkıntısız kavrama keçe veya tcm modül değiştiren görmedim duymadım 

defalarca kayıt açtırsanızda adamlar direniyor ford otosan onay vermiyor.

bende değiştirdim ama kavga gürültü ile ert Yürüyen

Bizzat bu değişimi yaptırmamış olsam bu denli garanti konuşmazdım...

1 ay önce şahsuvaroğlunda 2 gün içinde kavrama seti değişti, aracım 2 yaşında ve 30.000 km'de. Kavrama değişimi sonrası fabrika çıkışından çok daha iyi durumda şuanda. Etrafımdaki 2 farklı kişide biri Otokoç Ataşehirde biri de Otokoç İstinyede sorgusuz sualsiz kavrama setini değiştirdiler...

Otosan çağrı merkezini arayıp şikayet kaydı bırakın ve özellikle twitter da otosan'ı yada hizmette sıkıntı yaşadığınız kurumu etiketleyerek durumu bildirin...

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eveeeett. Cumartesi ustayla beraber test sürüşüne çıkmıştık daha doğrusu şanzuman silkeleme kaydına. Verileri aldık bugün aracı bıraktık onay falan derken kavrama değişimine onay geldi. Ama asıl sorun şu; aracın garantisi bitti uzatılmış (ek) garantide araç. Bana yaklaşık 470 TL fatura çıkacak. Gelelim can alıcı noktaya benim araç daha önce 2 kez garantiden kavrama değişti ve bu 3. olacak. Bende hem netten hemde 444 lü numaradan aradım ve kayıt bıraktım. Aracı 2012 yılında aldım. Baştan kavrama için, işte temizleme güncelleme falan oldu biraz gitti sonra iş 2 kez değişime gitti ama bu değişimler 1 er yıl arayla oldu. Telefonda ve  mailde bunuda belirttim. Değişiyor 1 yıl sürüp tekrar oluşuyor bakalım genel merkezden nasıl bir cevap gelecek. Sizce ben ne yapmalıyım. Hadi diyelim ödedim tutarı sonra? @Yakup Çağatay ve @Kaan Yagizer Bey. Sizilerin bir önerisi varmı? İşin diğer tarafı ben aracımı seviyorum severek dolaşıyorum ayrılmakta istemiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tam emin olmamakla beraber son parçada aşılmadı sanırım. Birde şu varmı aynı arıza 3 kez olursa? diye bir durum söz konusu olabilir mi?

Not: Değişim 07/05/2015 te olmuş. 1 sene geçmiş...

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.