Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

arkadaşlar geçen hafta üstünde durmamıştım şimdi kafama takıldı

volan değişecek dedi servisteki müşteri temsilcisi bayan bende kavrama değişmesi gerekmiyor mu dedim 

aynı şey siz kavrama diyosunuz biz volan diyoruz dedi

volan denilen zimzot kavrama ile alakalı bir parçamı sizde de volan mı değişti?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar geçen hafta üstünde durmamıştım şimdi kafama takıldı

volan değişecek dedi servisteki müşteri temsilcisi bayan bende kavrama değişmesi gerekmiyor mu dedim

aynı şey siz kavrama diyosunuz biz volan diyoruz dedi

volan denilen zimzot kavrama ile alakalı bir parçamı sizde de volan mı değişti?

[emoji23] [emoji23] [emoji23]

Alakası yok ablam karıştırmış [emoji102]

Volkan Ö. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şuraya çiziyorum sıfır araçlarda powershift şanzıman farkı artacak :)

Bu kullanım şartlarına bağlı olarak çabuk aşınan kavrama sıkıntısı Semitroniclerde kronik... Yazılım güncellemesi performanstan yada tüketimden taviz ile yoğun kavrama kullanımlarında durumu biraz geciktirmeye yarıyor sanıyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar kalkış esnasında silkeleme şikayetiniz için öncelikle IDS şanzıman öğrenimi araca uygulanıyor. Arıza devamı halinde de kavrama titreşimi yol testinde cihazla alınıp ford otosana iletiliyor. Araç oturumu ve RVC kodu alındıktan hemen sonra müşterimize yeni kavramanın sipariş verildiğini parça geldiğinde kendisine bilgi vereceğimizi iletiyoruz :) Ford özellikle otomatik araçlarının arkasında arkadaşlar 2005 - 2006 model araçlarda dahi revizyonluda olsada şanzımanı komple değiştiriyor bu güzel birşey bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar kalkış esnasında silkeleme şikayetiniz için öncelikle IDS şanzıman öğrenimi araca uygulanıyor. Arıza devamı halinde de kavrama titreşimi yol testinde cihazla alınıp ford otosana iletiliyor. Araç oturumu ve RVC kodu alındıktan hemen sonra müşterimize yeni kavramanın sipariş verildiğini parça geldiğinde kendisine bilgi vereceğimizi iletiyoruz :) Ford özellikle otomatik araçlarının arkasında arkadaşlar 2005 - 2006 model araçlarda dahi revizyonluda olsada şanzımanı komple değiştiriyor bu güzel birşey bence.

hocam pürlüdemi danışmansınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eski aracım 2012 model Focus'u PS sorunları bir türlü çözülemediği için satıp akıllanmayıp 2013 model 6 bin km'de Focus PS aldım. İlk başlarda herşey yolundaydı. Şimdilerde 13 bin km geldik ve eski araçtaki sorunların benzerleri tekrar baş göstermeye başladı. Servisler ise sorun olmadığı konusunda ısrarcı. Ben ise birazcık trafik görünce vücudumdaki tüm sinir uçlarına kadar gerilmekten yoruldum. Azıcık trafiğe girsem aracın içindeki yayık ayranına dönüyorum. Nedendir bilmiyorum Focus'u çok sevdim ama bu PS beni tamamen bu araçtan soğuttu. Şu an için değiştirme imkanı görünmüyor ama sonunda Focus ile vedalaşıp başka bir alternatif bulmam gerekiyor anlaşılan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eski aracım 2012 model Focus'u PS sorunları bir türlü çözülemediği için satıp akıllanmayıp 2013 model 6 bin km'de Focus PS aldım. İlk başlarda herşey yolundaydı. Şimdilerde 13 bin km geldik ve eski araçtaki sorunların benzerleri tekrar baş göstermeye başladı. Servisler ise sorun olmadığı konusunda ısrarcı. Ben ise birazcık trafik görünce vücudumdaki tüm sinir uçlarına kadar gerilmekten yoruldum. Azıcık trafiğe girsem aracın içindeki yayık ayranına dönüyorum. Nedendir bilmiyorum Focus'u çok sevdim ama bu PS beni tamamen bu araçtan soğuttu. Şu an için değiştirme imkanı görünmüyor ama sonunda Focus ile vedalaşıp başka bir alternatif bulmam gerekiyor anlaşılan.

Dizelini alın :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

focus gerçekten alışkanlık yapıyo , yol tutuşu ,çekişi, sürüş zevki, görünüm, bunların heppsi kendine bağlatıyor sürücüsünü ama ps lerdeki şu sıkıntıda olmasa tadından yenmeyecek bir araç aslında

benim kavrama bu hafta değişecek diye bekliyorum bakalım düzelecek mi sorun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizelini alın :yeah:

Keşke, ama sıfırında 20 bin liralık dizel-benzin farkı ikinci elde de en az 12-15 bin fark demek.  :) Bana dizel otomatik (hangi marka olursa olsun) hayal görünüyor. Bu arada sitedeki test videosu sanırım size ait (ellerinize sağlık) titreme olmadığından bahsetmişsiniz, yoğun trafikte kullanma şansı elde edebildiniz mi?

focus gerçekten alışkanlık yapıyo , yol tutuşu ,çekişi, sürüş zevki, görünüm, bunların heppsi kendine bağlatıyor sürücüsünü ama ps lerdeki şu sıkıntıda olmasa tadından yenmeyecek bir araç aslında

benim kavrama bu hafta değişecek diye bekliyorum bakalım düzelecek mi sorun 

İnşallah çözülür sorununuz, benim bir önceki araçta kavrama değişimi çözüm olmamıştı maalesef :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Keşke, ama sıfırında 20 bin liralık dizel-benzin farkı ikinci elde de en az 12-15 bin fark demek. :) Bana dizel otomatik (hangi marka olursa olsun) hayal görünüyor. Bu arada sitedeki test videosu sanırım size ait (ellerinize sağlık) titreme olmadığından bahsetmişsiniz, yoğun trafikte kullanma şansı elde edebildiniz mi?

İnşallah çözülür sorununuz, benim bir önceki araçta kavrama değişimi çözüm olmamıştı maalesef :(

Ben girsem ve titremese bile bu size referans olmamalı. Çünkü 15-20 hatta 30 bin km yapmadan şudur demek zor. Örnek sizler :) Hemen olmuyor olsa bile.

Titremedi evet, titrese zaten videoda söylerdim.

Videoyu izlediyseniz eğer bu şanzıman farklı ve yıllardır yolda o araçları araştırabilirsiniz.

Güzel günlere.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar merhaba

c.tesi günü itibari ile kavrama yenisi ile değişti (garanti kapsamında), şu an için araç kaymak diye tabir ettiğimiz vites geçişlerine sahip

bakalım ne kadar devam edecek yaşayıp göreceğiz,

sizlere sormak istediğim bir konu da kavrama değiştikten sonra motor rölentideyken silkmeye başladı, hani subap ayarı bozuk motorda titreme olur ya aynı o şekilde bir titreme var araçta ,

ama işin enteresanı bu titreme her zaman olmuyor kavrama değişti evin önüne geldim stop etmeden farkettim araba zangır zangır titriyo bir iki defa stop edip çalıştırdım farkeden bişey olmadı hatta canım sıkıldı servistekiler bir yeri yaparken başka yeri bozmuşlar diye, birgün sonra sabah çalıştırdım titreme yok , çarşıya gittim alışverişten sonra çalıştırdım titreme var , evin önüne geldim yok, motorun sıcak soğukluğu ile alakalı değil sıcakkende oluyor soğukkende

başına böyle bir şey gelen arkadaş varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

bu hafta takip edip olmazsa götüreceğim tekrar servise.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Selamlar. Aracin kavramasi sonunda tekrar degisti (2. Kez). 42 binde. Silkelemede azalma var fakat yine yapiyor. Bekleyip goreyim mi biseyler farkedermi diye yoksa tekrardan servise gideyimmi? Bu degisimde garantiden yapıldı fakat artik garanti yok su an garanti uzatma yaptim. Bundan sonra neler yasarim bekleyip gorecegiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.