Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Araca yazılım güncellemesi yapıldı bir problem görünmüyor. Titreme ortadan kalktı hatta seri bir araç oldu. Fakat bu önümüzdeki dönemde olmayacak anlamına gelmiyor. Zaman içinde göreceğiz. 

Benim bundan önceki aracım Getz otomatik vites, kavraması ve geçişlerinden çok memnundum. Hiç sorun yaşamadım. Ama Ford yıllardır araç üretiyor ve otomatik vites araçları da var. Neden bir maceraya girip ne olduğu belli olmayan bir vites sistemine geçiyor. Yada madem geçiyor otomatik viteste opsiyon yapsın. Tam otomatik veya PowerShift diye seçenek sunsun. Biraz konforlu olsun dedik Ford aldık ama hata mı ettik acaba. Aynı fiyata Honda Civic Sedan almadım pişmanım açıkcası.... En azından otomatik viteste maceraya gitmiyor Japonlar. 

Herkese merhaba;

Konuyu canlandırmak istedim.  :) 15 mayıs araca yazılım güncellemesi yapılmıştı. Fakat aynı problemi tekrarlamaya başladı. Diğer arkadaşlarda da tekrarlıyorsa yazabilirler mi? Önümüzdeki haftalarda tekrar servise götürüp baktıracağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konuyu canlandırmak istedim. 15 mayıs araca yazılım güncellemesi yapılmıştı. Fakat aynı problemi tekrarlamaya başladı. Diğer arkadaşlarda da tekrarlıyorsa yazabilirler mi? Önümüzdeki haftalarda tekrar servise götürüp baktıracağım.

Merhaba

Benim aracımdada vites geçişlerinde  silkeleme sorunu vardı yazılım güncellemesei yapıldı şu an 500 km yi geçtim herhangi bir sorun yok eski pürüzsüz vites geçişleri tekrar geldi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sayın forumdaşlarım,

03.06.2013 tarihinde 30000km bakımını yaptırdıktan sonra her nedense bende de kalkışlarda titreme, silkeleme vs. nasıl adlandırırsanız baş gösterdi. İşlerimin yoğunluğundan dolayı servise gidemedim geçen süre zarfında. Geçtiğimiz cumartesi (29.06.2013) günü servise konu ile ilgili başvurdum. Forumdan da siz değerli dostların yazdıklarını okuyarak gitmiştim servise. Ankara Başer Oto Baş Teknisyeni Hasan Usta ile yaptığımız değerlendirme sonrası, TCM ve PCM modüllerinde güncelleme olduğu anlaşıldı. Gerekli güncelleme yapıldı ve yaklaşık 200km'dir herhangi bir sorun yok.

Bu güncelleme ile sürüş karakteri de değişti aracımın. Düz yolda kalkışlarda eskiden fren pedalından ayağı kaldırdığımda araç hareket etmezdi. Hatta bu durum hafif eğimli yerlerde soruna neden oluyordu. Paralel park etmişsem geri/ileri kaçmadan dolayı epey sorun yaşamıştım. Kalkış desteği ancak eğim belli bir seviyeden fazla ise etki ediyordu. Şimdi ise düz yolda dahi fren pedalını bıraktığım anda hareket gerçekleşiyor. Bu durum, tork konvertörlü klasik otomatik şanzımana alışkın insanların da oldukça yadırgadığı bir durumdu. Bu güncelleme ile ortadan kalkmış oldu.

Baş teknisyen Hasan Usta "PCM modülü güncellemesi ile de özellikle yokuşlarda aracın performansı artabilir" gibi bir söylemde bulunmuştu. Henüz hissedilir bir performans göremedim bu konu ile ilgili.

Benzer sorun yaşayan PowerShift kullanıcısı arkadaşlar mutlaka yetkili bir servise özellikle "yazılım güncellemesi" talebiyle başvursunlar. Benim için sorun çözülmüş gibi görünüyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tüm arkadaşların ps vites sorunlarını okudum aynı sorun yakalaşık 10 gündür bendede var kalkışta titreme ayrıca yankı yapan biyerden geçtiğimde sanzımanın vites değiştirirken mekanik sesini duyuyorum bende enkısa zamanda tan otoya gidicem inşallah güncelleştirmeyle çözülür sonucu sizlerle paylaşırım iyi günler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Düz yolda kalkışlarda eskiden fren pedalından ayağı kaldırdığımda araç hareket etmezdi.

Enteresan. Hiç böyle birşeyle karşılaşmadım. Aracı ilk aldığım günden beri sıkışık trafikte gaza basmaksızın bu yöntemle ilerliyorum.. Frenden ayağımı kaldırdığım anda araç harekete geçiyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Enteresan. Hiç böyle birşeyle karşılaşmadım. Aracı ilk aldığım günden beri sıkışık trafikte gaza basmaksızın bu yöntemle ilerliyorum.. Frenden ayağımı kaldırdığım anda araç harekete geçiyor..
Normali bu zaten; Önder'inki yanlış programlanmışmış... 
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracimi pazartesi tan otoya goturdum sorun kecelerden muhtemelen yag kacirip kavramalarida bozmus sanziman sokulup fotolari cekildi onay alindi ancak ellerinde kavramayla kece olmadigindan siparis verildi araba serviste yatiyor bugun kotu haber geldi kece yokmus elinde kece olan bir iki serviste yatan arabam var diye gondermuyormus genel merkezi aradim haber bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracimi pazartesi tan otoya goturdum sorun kecelerden muhtemelen yag kacirip kavramalarida bozmus sanziman sokulup fotolari cekildi onay alindi ancak ellerinde kavramayla kece olmadigindan siparis verildi araba serviste yatiyor bugun kotu haber geldi kece yokmus elinde kece olan bir iki serviste yatan arabam var diye gondermuyormus genel merkezi aradim haber bekliyorum

Ankarada genelde maksimum 3 iş günü içinde parça geliyor. Öyle uzun uzadıya beklemezsiniz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Selam arkadaşlar.

Malum daha önce bahsetmiştim aracın baskı balata ve kavraması deyişti 

Yeni bir yazılımdan bahsetmediler eski olan güncellemeyi tekrarladıklarını

kavramasını deyiştirdiklerini söylediler.araçta yağ keçesinde sorun yokmuş

km.7,bindi şu an 8,binde bir problem yok.şu an serviste eğer yeni yazılım varsa

bunu aracıma yükletmelimiyim sizce bunun bir yararı olurmu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yücel abi olması gerekir ama kesin birşey diyemem ben :)

az önce yakup servisle görüştüm problem yoksa güncelleme yapmak yarardan çok zararı olabilirmiş

o yüzden sıkıntı olduğunda güncelleme yapılmasının daha doğru olacağını söylediler.banada mantıklı geldi

şu an aracım gayet başarılı bir şekilde yol alıyor.Diyer arkadaşlara ışık tutması dileğiyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.