Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Geçmiş olsun, otomatik sever olarak butip problemleri duyduğumda üzülüyorum gerçekten.

Focus 2 otomatiktede kronik problemler vardı. Bunu tasarlayanlar hiçmi ders almıyorlar hiçmi test etmiyorlar tasarımlarını

Hayret etmemek elde değil.

Bastırmak ve gerekirse şanzıman değişiminde israrcı olmak gerekiyor.

Artan maliyetler doğrultusunda sorunu çözmek zorunda kalacaklar sonunda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Powershift ile ilgili sorunlar umarım çözülecektir. Bir nebze de olsa otomatik araçtan soğuttu beni :(

iPhone 4⃣S 6.1.2 JB. Tapatalk 2 ile gönderildi.

Normalde imza kapalı (tapatalk) forumda nasıl ekliyorsunuz merak ediyorum sadece.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Normalde imza kapalı (tapatalk) forumda nasıl ekliyorsunuz merak ediyorum sadece.

Powrshift ile ilgili sıkıntılarımı çözmezseniz açıklamayacağım :) şaka bir yana bende anlamadım nasıl imza eklendiğini.

iPhone 4⃣S 6.1.2 JB. Tapatalk 2 ile gönderildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

PowerShift şanzıman problemleri ile ilgili her sorun yaşayan Otosan'a mail atarsa belki ciddiye alınır. Benim araç için elektrik arızası denildi :) ... Arabadan çok anlamam ama elektrik arızası ile şanzıman arızasını ayır edebilecek bilgim var. Bakalım sonucu ne olacak... Buradan paylaşmaya devam edeceğim.

Otosana attığım mail :

Aracım Focus III Style PowerShift modeli. Aracımın PowerShıft şanzımanında problem yaşıyorum. Araç dururken ve kalkışta titreme yapıyor, bazen stop ediyor. 2. vitesten 3. vitese geçerken kararsızlık yaşıyor. Yokuş çıktıktan sonra düzlüğe gelince vitesi düşürmek için manuel konuma geçip vitesi düşürüyorum.

Formlardan takip ettiğim kadarı ile PowerShıft kullanan bazı araç sahiplerinin de problemleri aynı. Bu problemlerin çözülmesi için bir ekip çalışması yapılmasını rica ederim. Servisler bu problem karşısında deneyimsiz kalıyor ve ne yapacaklarını bilemediklerinden gereksiz işlemlere tabi tutuyorlar. Gereğini yapılacağını umut ediyorum.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servisten gelen bilgi :

Araca yazılım güncellemesi yapılmış ve sorun ortadan kalktı diyor. Aracı akşam teslim alacağım. Bakalım sorun gerçekten yazılım mı? Sürüp göreceğiz. 

Konuyu PowerShıft sorunları adı altında bir başlıkta toplamak daha doğru olmaz mı? Çünkü bu konuyla ilgili 3-4 başlık var. Herkes tek bir başlıktan takip edebilir.

Form yerine;
Forum, website, blog benzeri kelimeler kullanmak gerekli.

yazım yatası olmuş aradaki u yuttum heralde :) uyarı için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servisten gelen bilgi :

Araca yazılım güncellemesi yapılmış ve sorun ortadan kalktı diyor. Aracı akşam teslim alacağım. Bakalım sorun gerçekten yazılım mı? Sürüp göreceğiz. 

Konuyu PowerShıft sorunları adı altında bir başlıkta toplamak daha doğru olmaz mı? Çünkü bu konuyla ilgili 3-4 başlık var. Herkes tek bir başlıktan takip edebilir.

Örnek başlıkları yazarsanız konrtol edelim.Gözden kaçmış belli ki. Ama aynı konular olsun yoksa karışır karışmasındansa takip edilebilir net sayfaların olması daha iyi diye düşünüyorum burası sadece focus için var başlıkları karıştımanın anlamı yok yani :) kontrol edelim özün sözü

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 2 otomatik de hangi kronik problem vardı ,?

Benzinli için konuşuyorum.

Ayrıca forumlara sadece sorun yaşayanların geldiğini de unutmamak lazım. Ölçü değiliz aslında oran olarak

Focus 2 Dizel otomatiğin sorunlu olduğunu herkes biliyor sendenmi saklayacağız Yakup :)

Benzinlide sorun olmaması bu şanzımanı aklamıyor malesef. Malesef diyorum focus sever olarak üzülüyor ve avukatlığını yapamıyorum bu konuda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eksik bilgi var işte. Bunu anladığım için dedim.

Dizelde kullanılan CVT idi ve üretimden kalktı bir daha kullanmadı Ford.

Benzinli ise tam otomatik tork kontrollü klasik şanzuman. Motordan bağımsızlar yani apayrı teknoloji.

Focus 3 de bunlardan apayrı :)

Aklama veya yanında olma veya gözyummak yok zaten ne ise onu yazıyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.