Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 1.6 Tdci Motor Arızası

F.Mehmet

Soru

Arkadaşlar Merhaba dün başıma gelen bir konudan bahsetmek istiyorum karşılaşan vardır diye

Malatya Eazığ yolunda hızımı biraz arttırdım ( 180  civarı)  yavaşlamaya geçerken motor arızası servise görün uyarısı çıktı. Aracın sesi traktör gibi çıkmaya başladı devri yükesliyor fakat hız yükselmiyor yavaş yavaş düşüyordu.  Durup kontağı kapatıp bekledim tekrar yola cıktım 3 beş dakika sürmeden  tekrar uyarı verdi. aracı servise götürmeden önce bir on dakika kontak kapatıp bekledim uyarı çıkmadı (ustadan korkmuş olacakki) :)

Aracı servise götürdüm görevli yakıttan pislik gelmiştir sıkıntı olmaz  baktırmak istiyorsan içini açmalıyız dedi uyarı kesildiğinden ve araç nolmale döndüğünden

dolayı uğraşmak istemedim ama içimde rahat etmedi.  buna benzer sorunla karşılaşan arkadaş varmı bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim turboda sorun çıkmasından korkuyorum

mazotu shell den alıyorum genelde aynı istasyondan hatta depoda dibi kaldıysa uyarıyor almıyorum çok nadir başka istasyondan alırım. (bitmek üzereyse)

arıza çıkmadan önce depo ibresi kırmızı çizgideydi bu araçlar hava yaparmı yoksa dizel araçların hava yapması tarih oldu diye biliyordum.

paylaşımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

hayır cihaza bağlanmadı yolda aynı sorunla karşılaşırsan acil yol yardımı ara dediler benimde beklemek pek işime gelmedi açıkçası bu haftasonu baktıracağım arıza vermiyor artık yinede cihaz hata kodu gösterirmi

Tabi ki hepsi kayıt altında tutulur.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tabi ki hepsi kayıt altında tutulur.

vallaha iyi arabanın kedi çapında hafızası var yani

Servistekiler biraz üşengeçlik yapmışlar, keşke siz ısrarcı olup kontrol ettirseydiniz,umarım tekrarlamaz.Geçmiş olsun.

teşekkür ederim şimdilik sıkıntı yok ama tedirgin yol gitmeyi hiç sevmiyorum hafta sonunu beklyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Debriyajiniz isinip kacirmis. Motor devri ile teker donus sayisi tutmadigi icin ariza uyarisi almissiniz. Bence debriyajinizi fazla zorlamayin.

Arkadaş 180 ile giderken -ki sürat felakettir, arıza ışığı belki de ona delalettir- yavaşlamaya çalışırken olmuş.

Yani debriyaja yönelik aşırı bir yük söz konusu değil. Tabii devirin yükselip hızın değişmemesini debriyaj kaçırması olarak yorumlamak olası, tabii bu durumda yaparsa bir de gerçek anlamda zorlandığında ne yapar diye düşünmek lazım.

Biran önce hata kodunu öğrenme isteğindeyim artık...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Debriyaj sadece pozitif tork geldiginde kacirmazki. Eger yavaslamak icin vites kucultup kompresyona falan bindirdiyse de kacirabilir. Ancak ben yanlis anlamadiysam devrin yukselip hizin dustugunden bahsetmis. Dolayisi ile motor yakit gonderiyormus.
"devri yükesliyor fakat hız yükselmiyor yavaş yavaş düşüyordu"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.