Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2013 Focus Titanium Tdci'de Aktif Ön Izgara Sistemi Kaldırıldımı?

Osman Hamdi

Soru

Merhaba arkadaşlar; 21 mart perşembe günü şirket aracım 2013 model sıfır km Focus Titanium 1.6 Tdci olarak yenilendi. Kendi aracım 2012 model Focus Titanium Tdci ikisinin yan yana koyduğumda 2013 model Titaniumda aktif ön ızgara sisteminin olmadığını fark ettim. Bilmiyorum forumda daha önce bahse konu oldumu pek takip edemedim açıkçası. Sorum şu olacaktı; aktif ön ızgara sistemi yeni modelde kaldırıldımı? yoksa benim araca takmayımı unuttular:) Eğer kaldırıldıysa ne sebepten dolayı kaldırdılar acaba sıkıntımı yarattı? Bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum teşekkürler..

fotorafr.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Izgaranın açılıp kapanması ortam ısısından ziyade motor ısısı ile ilgili... 

Doğrudur, ancak 2-3 km sonra zaten motor ideal ısısına (90 derece) geliyor. Bu durumda, yaklaşık 40 km gittikten sonra araçtan inip kontrol ettiğimde açık konumda olması gerekirdi ancak halen kapalı konumdaydı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Doğrudur, ancak 2-3 km sonra zaten motor ideal ısısına (90 derece) geliyor. Bu durumda, yaklaşık 40 km gittikten sonra araçtan inip kontrol ettiğimde açık konumda olması gerekirdi ancak halen kapalı konumdaydı..

Motor ideal ısıda ise kapalı kalarak aerodinamiye katkıda bulunur, ideal ısının üzerine çıkmaya yeltenirse açılarak soğutmayı destekler.

Zaten dizellerin ısınması pek bir nazlı, normal yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.