Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Viraj Aydınlatma Sistemi

Tahir Arıt

Soru

Merhaba arkadaşlar, bilindiği gibi araçların çoğunda sis farları ile viraj aydınlatma sistemi yapılıyor.

Bizim araçlarada vagcom 'dan bu program atılabilir mi? Yada aracın beyninde bu program var fakat kapalımı?  

Araçta otomatik park sistemi var, mantık olarak araç direksiyonun sağ 'a yada sol 'a döndüğünü algılayabiliyor ve bunu kendiside otomatik park sırasında gerçekleştiriyor. Acaba viraj aydınlatma sistemi bu bahsettiğim sistem ile çalıştırılabilir mi?

Fikirlerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben faydasini görüyorum acikcasi. Belli bir hizdan sonra calismiyor ayrica. Tek sıkıntısı diyelim soldaki sokaga saptim direksiyonu duzelttim bi 6-7 saniye acik kaliyor sonra sonuyor aslinda direk direksiyon duzlesince sönse daha iyi olabilirdi<br />

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

BCM = Body control module

Motor ile doğrudan bağlantılı olamayan tüm aksamı kontrol eder, farlar, camlar, elektik devreleri vb.

PCM = Powertrain control module

Motoru yöneten sistem

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba şimdi bu dönüş yardımcısı yazılım olarak açılıyormu (sis lambaları üzerinden) tam olarak bilgi sahibi arkadaş varmı Focus 3 style plus aracım c-max larda farda var ne güzel ama benim donanımda yok maalesef

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Berk B. yazdı:

merhabalar

18 titanium aracımda viraj aydınlatma mevcut mu ?

mevcut ise ayarları aktif hale getirme nasıl yapılmakta ?

Xenon opsiyonu alınmamışsa yok, araç MK4 değilse.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Ümit.Çakır yazdı:

merhaba arkadaşlar

viraj aydınlatma ile ilgili sonuca ulaşabilen varmı. benim aracım 2015 model dizel otomatik focus yazılım ile aktif değilse nasıl aktifleştirilir yardımlarınız için teşekkür ederim.

Viraj derken OEM far mı taktınız yoksa köşe aydınlatmadan mı bahsediyoruz? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nasıl aktif edileceği konusunda deneyimli arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır. Fakat kullanım tecrübesi olarak belirtmem gerekirse şehir içinde kolaylık olsun diye yapılan bu sistem aslında başka büyük bir zorluk getiriyor sürüş sırasında. Şehir içinde sokak aralarında dönerken, kavşak dönüşlerinde, kısacası karşıdan gelen aracı fiziksel olarak göremediğiniz zamanlarda bu sis farı yandığı anda yere düşen ışığı yüzünden sürekli karşıdan otomobil geliyormuş algısı oluşturup sürücüyü yanıltıp panik yaptırabiliyor. Malum geceleri otomobilleri fiziksel olarak uzak mesafeden görmek zordur. Karşıdan gelenin farlarının yere düşen ışığı, bize araç geldiği bildirimini verir özellikle dönüşlerde. Sis farı her yandığında araç geliyor yanılgısına düşmek çok doğal bu sistemle. O yüzden eski citroen aracımda bir süre sonra bu özelliği kapatmıştım. Zira gerçekten alışamadım. Ayrıca sis farının menzili zaten çok kısa olduğu için viraj içini falan aydınlattığı yok denebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Viraj derken OEM far mı taktınız yoksa köşe aydınlatmadan mı bahsediyoruz? 

köşe aydınlatmadan bahsediyorum. sağa dönünce sağ sis farının, sola dönünce sol sis farının yanması gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.