Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni C4 Resimleri ve Test Yorumlarım

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Citroen'in kullandığı otomatik vites evet. Bizim arkadaş Spor modunu pek bir övdü onda da bir alt kasa C4 var. Ben pek araştırmamıştım fransızlara olan önyargımdan dolayı da mandallarla değiştirince sıkıntı yoksa yeterli bir şanzıman demekki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fransız arabası işte...Her yeri mükemmel olsa be olur...Bir belgesel izlemiştim,fransız tankları alman tiger tanklarına ateş ediyor,alman tiger tankları hiç ateş etmiyor,sadece fransız tanklarına doğru geliyor,geliyor,fransız tankları hala ateş ediyor ama alman tankları fransız tanklarının üstüne çıkıp,ezerek yollarına devam ediyor..Ahaha..çok gülmüştüm...Fransızlar bol bol arabanın içini süsler,püsler,ama dış tasarım,sağlamlılık,kalite çok zayıftır..Arabayı aldığınızdan 1 ay sonra ya kapı kolu bozulur ya kliması cozurdar,habire servise gider gelirsiniz...Benim bildiğim ve sevdiğim tek fransız menşeli araba Reno 12 idi,taş gibiydi valaa...Eheheheee....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence Fransızlara karşı o kadar da ön yargılı olmamak lazım, özellikle Citroen değişik innovasyonları ile tarihe geçmiştir.

- Avrupa'da ilk seri üretim

- Tümüyle çelik gövde

- Kauçuk motor kulakları

- şasinin gövdeye entegrasyonu

- İlk seri imalat önden çekiş araba

- Direksiyona göre dönen farlar

- Cam tavan

- Hidropnömatik süspansiyon

- Start-stop sistemi

Bunlar bir çırpıda aklıma gelenler.

Kısacası otomobil teknolojisine katkısı büyüktür.

Sorunlu araç üretiyorlar demek de çok doğru değil, orada da bir nebze şehir efsanesi ile karşı karşıyayız.

Bana sorarsanız Ford ne kadar az arıza çıkarıyorsa Citroen de aynı durumdadır. Benim çevremde Citroen'inden şikayetçi olan var diyemem, yakın çevremde 3 C4, bir C4 Picasso, bir C3 ve bir DS3 var.

Tabii münferit örenklerden genellemeye gitmek doğru olmaz ama sorunlu yaftasını yapıştırmak da bir o kadar yanlış.

Ha Bayraktar'lar yeterli desteği vermiyor olabilirler, o konuda hiç deneyimim yok.

Ama bunun ötesinde seçim bence teknolojiden ziyade bireysel zevk ve beğeni meselesidir.

Focus'u almadan dizel C4'e baktım, ellerinde tek pespaye desenli bej döşemeli ESP'siz bir araç vardı, fiyatı cazip olmasına rağmen vaz geçtim. Bu eksikleri olmasa pekala alabilirdim.

Kıyaslamak gerekirse Focus gerek iç mekan tasarımı ve kullanım kolaylığı, gerekse sürüş dinamikleri ile bence farklı bir soluk katıyor.

Ama burada vurgu "bence"de...

MCP'ye gelince, dizel ile sarsıntılı ve oldukça başına buyruk çalışıyor ve derhal manüel kullanmaya başlıyorsunuz.

156BG benzinli ile biraz daha uyumlu olduğu ifade edilmekte, denemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"- Hidropnömatik süspansiyon"

Sınıfında tek bir sistem ve konforu baya arttırmakta. İnşallah birgün rakibi olan Adaptive Air Suspension ile karşılaştırma fırsatı bulurum.

Fransız konfor ve elektronik zımbırtılarda hiç fena değiller bence de yürüyen aksam sert kullanıma fazla gelememekte bence. Bende önyargım kadar kötü olduğunu düşünmesem de çok zahmetli C5 maceralarından sonra bir daha dönmesem iyi olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Citroen iyi olabilir bak..İsviçrede yaşayan amcam İsviçrelilerin Alman otomobilleri dışında Fransız otomobili olarak en çok Citroen kullandığını söylemişti,hatta kendisinde de eski C4 varmış...Son zamanlarda yaptıkları arabaların tipini de beğenmiyor değilim ama yine de bu tarfta Ford dururken almam citroeni,param yetiyorsa Ford,yetmiyorsa citroen diyebilirim bak,gerçi son soykırım muhabbetinden sonra fransız arabalarını da almak istemiyorum hiç...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araba işi biraz da şans işidir..geçenlerde bir arkadaş ''0 km f3 beni ilk günde yolda bıraktı'' diye bir paylaşım yapmıştı..ford,bmw,mercedes,audi vs vs bunlar ın içinde illaki arızalısı ,can sıkanı oluyor...fransız arabaların da bence iyi olanı illaki vardır.fransa nın otomotiv dünyasına kazandırdıkları yadsınamaz.son c4 ü f3 ile mukayese yaparsak şahsen ben aracı test edip kullanmadım ama dış görünüş ve özellik bakımından tartışmasız F3 ün üstün olduğu ortaya çıkıyor...son zamanlarda çıkan fransız mallarına boykot çağrısına ise şimdilik azda olsa insanlar bilinçli,ama biz türk milleti olarak bazı şeyleri çok çabuk unutuyoruz.bu boykot u da kısa sürede unuturuzz..

oğuz mete tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.