Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaporta Boya Ve 15000 Bakım Önerileriniz ...

Önerilen Mesajlar

img0710tg.jpg

arkadaşlar , arabayı vale ye bırakmanın cezası imajdaki tampon kırılması ve bagajdaki ezik maalesef ...  şimdi aradım otokoç istinyeden randevü aldım , hem 15000 bakımını yapsınlar hemde kaskodan vuruk olan bölgeyi tamir etsinler istiyorum ... genelde araçta değişmesi gereken parçaları kendim alır bir ustaya verir hallederdim ama , şimdi araç yeni garanti dışına çıkmasın diye , birde yok bilmem ne keçesi yağ kaçırıyor filan muhabbetleri çok döndüğü için forumda, yetkili servise vereyim dedim ... vereyim dedim ama , sonradan da düşünmeden edemiyorum , şimdi otokoç bu tamponu söker yenisini takar büyük ihtimal gibime geliyor ... bu hasarı en düşük maliyetle ve kaskodan tamit ettirebilecek , aynı zamanda da garanti dışı kalmadan servis işlemlerini yaptırabileceğim başka önerebileceğiniz servis varmıdır ?   veya bu kazayı 200-300 e şurada tamir ettirirsin , kaskoyu boşuna bozma diyebileceğiniz tanıdığınız bir usta varmı ?  gerçi kasko bozulmasın , indirimden yararlanayım deyip daha çok zarar eden birçok arkadaşım oldu :)  ...  kararsızım sizce otokoç istinyeye bırakayım ne yaparlarsa yapsınlarmı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

genelde autoking le anlaşmalı servisler..boyaya gelince onuda autoking veya dışarda yaptırırsınız..vuruk bölgenin kaporta ve boya garantisi biter ama dışarda yaptırdınız diye diğer garantilere birşey olmaz bence.. ford un hangi boya markasını kullandığını öğrenin,  (presco (veya presto, sikkens vb)dışarda yaptıracaksanız.. birde ben otokoç un kaporta biriminden çıkıpta renk tutturulmuş araba görmedim konya da..sadece işlerini yapıyorlar yapmış olmak için..2 kez şahit oldum daha doğrusu..ama bilader ford unu dışarda yaptırdı..gelin bakın kesinlikle gözle anlamazsanız çünkü ton farkı bile yok..konya da bmw-mercedes gibi arabaların kaporta işlerini yapan yere yaptırmıştı bilader..sizde sanayide böyle iyi bir yer bulmalısınız..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servis degisim dese bile eksper o tampona tamir diyip autokinge gondericek. Bagajdaki durumu telefondan göremedim ama oda mini onarıma girer diye düşünüyorum. Öncelikle autokingle görüşün mini ondarimdan yapılırsa hasarsizlik indirimi gitmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle geçmiş olsun tampon zaten garanti kapsamında değildir illaki değişmesi gerekiyorsa tabiki serviste değiştirin fakat değiştirmeden yapıştırma yöntemiyle kurtarılacak bir durumdaysa bir kaportacıyla konuşun servis zaten o tip işlere girmez hemen değiştirirler.Bagajdaki ezik için bence servise veya autoking e sakın gitmeyin  bagaj kapağını tamamen boyarlar, aynısı banada oldu çamurluktaki küçük bir ezik için çamurluğu komple boyamaya kalktılar dışarıda bir kaportacıda 10 dk da düzelttirdim acele etmeyin bence biraz araştırın küçük bir kaza için bir parçayı değiştirip bir parçayı boyatmak yazık olur 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tolga abi öncelikle geçmiş olsun nazar çıkmış :) kesinlikle DEğişim gerektiren birşey yok. Yalnız Servisdekiler onarm ile ugrasmasdıgı ıcın direk değişim yapıyor ve SOnra renk tutmama ihtimalleri ortaya cıkıyor ki gri ve tonlarında kesinlikle oluyor. AutoKing de minionarım ile hallolur. Başıma geldi O yüzden söylüyorum. Bugün alıcam arabayı Autokingde şuan. Boyası dökülmedi ise direk çektirme işlemi ile bagajı kurtarırsın tampona da işlem yaparlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tolga abi öncelikle geçmiş olsun nazar çıkmış :) kesinlikle DEğişim gerektiren birşey yok. Yalnız Servisdekiler onarm ile ugrasmasdıgı ıcın direk değişim yapıyor ve SOnra renk tutmama ihtimalleri ortaya cıkıyor ki gri ve tonlarında kesinlikle oluyor. AutoKing de minionarım ile hallolur. Başıma geldi O yüzden söylüyorum. Bugün alıcam arabayı Autokingde şuan. Boyası dökülmedi ise direk çektirme işlemi ile bagajı kurtarırsın tampona da işlem yaparlar.

şu auto kingi bir arayayım ben 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok geçmiş olsun...Bence autoking bunu halleder ve kasko hasarsızlığıda bozulmaz...

Şu valeler varya artık isyan ettiriyorlar insana...Geçende 2011 model ford mondeo ile bir mekana gittik,araç valeye verildi,çıkışta anahtar kayıp..olaylar olaylar..1 haftadır bu işle uğraşıyorum 5 yaş yaşlandım 1 haftada..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla adam kıymet bilmiyorki , hiç bırakmamak lazım aslında ... 3 kuruşu 5 kuruş yapıp arabaya biniyoruz ; insanın bütün tadı tuzu kaçıyor valla ... birdaha  bırakırsam foto çekicem 4 yerinden , birde belge imzalatıcam , hasarsız teslim aldım diye :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.