Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.0 Ecoboost Yakıt Tüketim Değerleri

Ahmet A.

Önerilen Mesajlar

18 dakika önce, Gökhan Cihan yazdı:

Uzun yolda 100 ü geçmeyi açar mısınız

100 km/sa hızı gecmediginiz sürece ve rakım farkı az olan bir yolda 5 lt. leri  görebilirsiniz. ?

Ramazan D. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
14.05.2018 - 14:18 tarihinde, Ramazan D. yazdı:

Çok iyi bir tüketim. @Erdinç ILBenim 4.6 lt.yi klima açık yakalamam için 80 km hızı geçmemem lazım. 17 jant ve tam otomatik farkı böyle oluyor demekki.

Ramazan D. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
44 dakika önce, Ercan Çelik yazdı:

Bu ortalamayı tutturmak için 90 km hızı geçmemek lazım sanırım.

Aslında tam öyle değil. Tüm yol boyunca 90'ı geçmeyerek ortalama hız değerinin 91 olması imkansız. Ankara sivri hisar arasında hız sabitleyiciyi 110 km hıza sabitledim. Sivrihisardan sonra afyon yönüne döndüğünüzde, afyona kadar olan yol genelde boş ve rahat olur. 115 km hıza sabitledim.

Afyon'dan sonra izmir yolunda hızı 115 - 120 km olarak kullandım. Kulayı geçtikten sonra, soma bergama üzerinden dikiliye geçilen bir yol var. Yeni yapılmış ve oldukçada boş bir yol. Orada uzun süre 125 km hızı sabitleyerek kullandım. Duraklamalar, trafik yoğunlukları ve ışıkları hesaba kattığınızda ortalama hız ancak 91 oluyor. Yazdığım hızlar sabir 90 kilometenin üzerinde hızlar. Sürekli hız sabitleyicisini 90 a sabitleyerek aynı yolu gitmeye kalksanız, ortalam hız değeriniz 70 -75 gibi bir değer çıkar.

• Beğen 1
  • Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Hem yazılım hem 17jantla senden az yakmışım ???

066DC74A-7E8C-4386-A943-8AB8BEC32709.jpeg

?  ?? . Şöyle bir şey var, arabayı park ettiğimde 5.2 idi değer. 2 gün araba hiç kıpırdamada. 2 gün sonra denize gitmek için bindik, arabayı çalıştırdım, kilimayı açtım (zaten anlık tüketim 1.2 lt resimde ? ). Resim çekmek aklıma gelince telefonu aldım, o arada 5.3 oldu ? . Ama senide tebrik ederim, güzel değer :).

Kaan Zaim tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Kaan Zaim yazdı:

?  ?? . Şöyle bir şey var, arabayı park ettiğimde 5.2 idi değer. 2 gün araba hiç kıpırdamada. 2 gün sonra denize gitmek için bindik, arabayı çalıştırdım, kilimayı açtım (zaten anlık tüketim 1.2 lt resimde ? ). Resim çekmek aklıma gelince telefonu aldım, o arada 5.3 oldu ? . Ama senide tebrik ederim, güzel değer :).

Eskişehire giderken 110 a sabitledim. Ama bi de bana sor gaz pedalına dokunamamanın acısını. Tabi dönüşte acısını çıkarttım ?????

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.