Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.0 Ecoboost Yakıt Tüketim Değerleri

Ahmet A.

Önerilen Mesajlar

facebookda birisi paylaşmış focus 1.0 ecoboost otomatik sahibi kendisi, bu arada ilk gördüğüm 1.0 ecoboost otomatik sahibi, neyse araç henüz 800 km deymiş ortalama 9.4 yakıyormuş,performans içinde gaza basar basmaz gücü hissediyorum diyo, ahbe  bayilerde yokki gidip test etsek.

Gücü hissettiği belli yav o ne öyle 9.4lt.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

facebookda birisi paylaşmış focus 1.0 ecoboost otomatik sahibi kendisi, bu arada ilk gördüğüm 1.0 ecoboost otomatik sahibi, neyse araç henüz 800 km deymiş ortalama 9.4 yakıyormuş,performans içinde gaza basar basmaz gücü hissediyorum diyo, ahbe  bayilerde yokki gidip test etsek.

Skoda octaviyayı test ettim bugün fordun 1.0 dan daha atak tavsiye ederim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Yasin Taşcı yazdı:

Kiloyu bilmem ama aradaki 30 nm tork farkıyla önde.

Direkt bu kıyaslamayı yapmak için yukardaki şartın birebir karşılanması gerekiyor veya iki motoru da eline alıp teste sokarsın :)

Motordan ziyade kombinasyon değerlendirilir, bunun da faktörü yukarda verilmiş zaten.

Eee bir de bir zahmet olsun, 5 yıllık motor ve kasa var karşısında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Kayseride en soğuk kış günleri dahil şehiriçi 6.9 u geçmedim, havalar normal iken 6.4 oluyor. 

Adananın düzlük şehirdışı yollarında 3.7 lt gibi değerleri yakalamıştım 85 km civarı sabit hızla.

Diğer Şehirlerarası yollar ise 110 km sabit hız ile ise 5.6 lt civarı bir tüketim olabiliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konulan hız sınırlarına uyarak arabayı üst devirlerde kullanmazsak sonuçları aşağıdaki gibi oluyor. Ha şuan 195km yol aldı ve ortalama 6lt gösteriyor. Fotosunu çekmemişim. Dün baya bir trafiğe maruz kaldık Ankara da.
IMG_5127.JPG

1.0eb stage 1 149hp 250nm tork. Unutmadan ekleyim kıyaslama yapmak isteyenler için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
27.01.2017 - 10:30 tarihinde, Adem Kazıl yazdı:

5000 km.nin 1000 km.si şehir dışı oda 180 +hizlarda gidildi. Şehir ici sayılır. Daha normal kullanamadik arabayi.(araç 1.0 otomatik focus )

IMG_20170617_140126.jpg

Ramazan D. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.