Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.0 Ecoboost Yakıt Tüketim Değerleri

Ahmet A.

Önerilen Mesajlar

peki nasıl bir kullanım sözkonusu idi , ben birkaç haftadır deneme amaçlı , kullabildiğim en yavaş biçimde kullanmaya çalıştım ...  en düşük 100 km'de 6.9 - 7.0 lt arası gördüm ... bu arada full trafik ... , yazın okullar kapanınca bu değerin 6.0 gibi olabileceğini düşünüyorum ...

tabi 1.6 eb' yide 7.0 lt lerde yaksın diye kullanıncada hiç bir tadı yok :)   araba 1.6 182hp ama , yanımda 70 hp tdci lar vızır vızır gidiyor :) ....  

normal kullanımda da 8.0 - 8.5 gibi bir oranı var ... 

Normal kullanımda full ş.içi 6.6-6.7 yakıyor... Kasarsam az yaksın diye 6.0-6.2 ş.içi yine.... Bastıkça basınca da 7.5'ları görüyor ort. tüketim... Araç 7.500kmye dayandı. Her türlüsünü deneme fırsatım oldu.

Şuan normal kullanıyorum ş.içi 300km yol yapmışım ort. 6.4....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Normal kullanımda full ş.içi 6.6-6.7 yakıyor... Kasarsam az yaksın diye 6.0-6.2 ş.içi yine.... Bastıkça basınca da 7.5'ları görüyor ort. tüketim... Araç 7.500kmye dayandı. Her türlüsünü deneme fırsatım oldu.

Şuan normal kullanıyorum ş.içi 300km yol yapmışım ort. 6.4....

ozaman 1.0 eb taktire şayan bir otomobil olmuş :)

yanlız merak , şehir olarak diyarbakır yazıyorya , full trafik dediğiniz diyarbakır mı ?  gerçi oranın trafiğini pek bilemem ama ; istanbulda 15 km yeri 1 saatte filan kat edebiliyorsunuz ...  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yanlız merak , şehir olarak diyarbakır yazıyorya , full trafik dediğiniz diyarbakır mı ?  gerçi oranın trafiğini pek bilemem ama ; istanbulda 15 km yeri 1 saatte filan kat edebiliyorsunuz ...  

Diyarbakır merkez, Tabiki bir ist. trafiği olamaz  :kıhkıh:

Şöyle söyleyeyim, ev - iş arası (12km) 5 ışık var sabah en az 3'ünde iki kez beklemede kalıyorum.... 

Bide atlamadan geçmek olmaz yol yapım çalışmalarından dolayı en az 0.3 lt fazla yakıyorum şu an... Bol çukurlu yollarımız var...

Ahmet A. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Normal değil mi daha düşük hacimli ve özellikle ekonomi odaklı tasarlanmış bir motor.

Yukarıda da var Spritmonitor ortalama verisi 6,91; 1.6'nın ise 7,82. Günlük kullanımdan değerler bunlar, fabrika verisi değil.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ozaman 1.0 eb taktire şayan bir otomobil olmuş :)   yanlız merak , şehir olarak diyarbakır yazıyorya , full trafik dediğiniz diyarbakır mı ?  gerçi oranın trafiğini pek bilemem ama ; istanbulda 15 km yeri 1 saatte filan kat edebiliyorsunuz ...   Normal değil mi daha düşük hacimli ve özellikle ekonomi odaklı tasarlanmış bir motor. Yukarıda da var Spritmonitor ortalama verisi 6,91; 1.6'nın ise 7,82. Günlük kullanımdan değerler bunlar, fabrika verisi değil.
Benzinli motorlar şehiriçi için gayet yeterli ve başarılı. Dizel İstanbul trafiğinde 6-6.5lt yakıyor zaten.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Havaların ısınmasıyla tüketimde ciddi düşüş olduğunu gözlemledim. Son depo değerleri;

Yapılan km:  762 km

Alınan yakıt: 47 lt

Ortalama hız: 24 km/h

Ortalama tüketim: 6.1 lt/100km

Tamamı Şehiriçi kullanımdır...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

aracı 13 haziranda teslim aldım

titanium 5 kapı ecoboost 1,0 l.

toplam 700 km yol yaptım 450 km.si ankara - eskişehir arası geri kalanı şehir içi

ortalama hız 38 km

ortalama tüketim 6,0

90-95-100-105-110 sabit hızlarda denedim 4,5 ile 5 l. cıvarı seyretti tüketim.

ilk 500 km. sonunda 160 TL. yakıt harcamış. yani km başına 0,32 kr.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aracı 13 haziranda teslim aldım

titanium 5 kapı ecoboost 1,0 l.

toplam 700 km yol yaptım 450 km.si ankara - eskişehir arası geri kalanı şehir içi

ortalama hız 38 km

ortalama tüketim 6,0

90-95-100-105-110 sabit hızlarda denedim 4,5 ile 5 l. cıvarı seyretti tüketim.

ilk 500 km. sonunda 160 TL. yakıt harcamış. yani km başına 0,32 kr.

Muthis rakamlar bunlar. 1.0 eb u kiskaniyorum. Cok ozel bir motor gercekten.

Havaların ısınmasıyla tüketimde ciddi düşüş olduğunu gözlemledim. Son depo değerleri;

Yapılan km: 762 km

Agalar sizi (ecoboostculari) bize (dizelcilere) giciklik yapasiniz diye mi gonderdiler anlamadim ki. Ben az koyversem 5.5 lt yi gormememek mumkun degil. Su an 4.8 ama :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1500- 2000 km sonunda biraz daha düşeceğini düşünüyorum.

ecoboost tamamda 1 litrede biraz tereddütlerim vardı üniversitede hocalarıma bile danıştım test sürüşü sonunda aldım gitti.

şu ana kadar pişmanlığı bırakın her sürüşümde iyi seçim diyorum.

arkadaşlarım motosiklet motoru diye dalga geçiyorlardı ta ki deneyene kadar

ford güzel araba güzel motor yapmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En son denemem de 100 km ye sabitleyince 4.9 u gördüm. 110 a çıkınca 5.2-5.3 klima kapalı.

Muthis rakamlar bunlar. 1.0 eb u kiskaniyorum. Cok ozel bir motor gercekten.

Agalar sizi (ecoboostculari) bize (dizelcilere) giciklik yapasiniz diye mi gonderdiler anlamadim ki. Ben az koyversem 5.5 lt yi gormememek mumkun degil. Su an 4.8 ama :) :)

Aramızda gizli ecocular var. :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yapılan km:  762 km

vallaha dizel gibi yakıt tüketmişsin Ahmet kardeş çok güzel bir tüketim değeri ,birde benzin -mazot fiyatları eşit olsa herkes focus 1.0  ecoboosta biner demek ki  :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mersin-Diyarbakır arası arabanın yakıt - yapılan km - menzil - ort. hız değerleri...

Mersinde depoyu fulledim, bilgisayarı sıfırlayıp yola çıktım... Diyarbakır'da evin önüne varınca aldım resimleri....

Biraz daha sakin  olsam 5lt'nin altına inebilirdi ort. tüketim.... Yol 6 saat sürdü bu kullanımla....

foto11F0raf1766_zpse4f095b7.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün Ankara Eskişehir arası denemek amaçlı 90 km sabit hızla ortalama tüketim 4,7 litre oldu

bir önceki denememde 5,7 idi

demek ki yeni arabalarda da rodaj  varmış. Zaten kullanım kılavuzunda da 1500 km. olarak belirtilmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.