Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Android Dünyasına Yeni Bir Yıldız Düştü: Htc One

Önerilen Mesajlar

Konuya az hakim olanlar hTc One'ın nesi yeni diyebilirler, neredeyse 2012 başından beri piyasalarda...

One V, One S, One X ve One X+ derken şimdi karşımıza gelen düz One.

hTc kafa karıştırıcı bir model ismi vermiş. Olasıdır ki One serisinin diğer modellerine de bu yeni ürünün imajını aktarmak istemesindendir.

Dün lansmanı yapılan telefon gerçekten ilgi çekici ve şık ve güçlü olmanın yanında bazı ilginç yenilikleri de var bahsetmeye değer.

Ekran 4.7", IPS LCD3 teknolojisi ve tam HD, yani 1920 * 1080 çözünürlükte, bu da 460ppi üzerinde bir piksel yoğunluğu demek.

Deneyenlerin ilk gözlemleri çok başarılı ve türünün beki de en iyi örneği olduğu yönünde.

Cihazın kalbinde 1.7 GHz hızında koşan dört Krait 300 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 işlemci var. Adreno 320 igrafik işlemci, 2 GB RAM, 32 veya 64 GB depolama alanı ve 4.2.3 Jelly Bean ile bu donanım hemen tüm "benchmark"larda farklı önde görünüyor. Bu arada performansta zorlayabilecek en önemli rakibin Sony Xperia Z olduğunu söylemek de yanlış olmaz.

Gövde alüminyumdan yapılmış, arkasi yuvarlatılmış, sadece 9 mm derinliğinde ve ele oturma hissi ve işçilik/malzeme kalitesi çok başarılı bulunmuş.

Ön yüzde üstte ve altta olmak üzere ayrı ayrı amfileri olan iki hoparlör var ve hTc açıklamasına göre 93 dB ses gücü ile cep telefonundan beklenmeyecek bir performansa sahipler. Tabii Beats Audio desteğini de unutmamak lazım. Çift gürültü önleyici mikrofon ile ses aktarımında yüksek kalite yakalanacak gibi.

143 gram ile çok rahatsız edici bir ağırlığa sahip olmayan telefonda hTc yeni 5.0 sens arayüzünü kullanmış, ilk bakışta biraz Windows 8 - Sony Timescape karışımı gibi görünen yeni sense teknolojisinin kullanılışlı olduğu belirtilmekte.

Açma kapama düğmesi şeffaf ve eş zamanlı kızılötesi verici olarak çalışarak uzaktan kumanda özelliği kazanabiliyor.

En çarpıcı yenilik ise fotoğraf teknolojisinde: Cihazın sensörü sadece 4 MP büyüklüğünde, ancak hTc'nin "ultrapixel" diye adlandırdığı tekonolojiye sahip, yani her bir piksel standart sensörlere göre %300 daha büyük, bu da ışığa duyarlılığı arttırarak özellikle loş ortamlarda üzerinde f/2.0 lens ve birlikte gelen titreşim önleyici ile birleştiğinde mükemmel fotoğraflar anlamına geliyor.

Cep telefonu ile çekilen fotoğrafların genelde sosyal paylaşım sitelerinde dolaştıkları ve dev poster baskılara dönüşmedikleri düşünülürse bence bu çok doğru bir hamle. Gerçekten ilk örnekler çarpıcı bir keskinliğe sahip. 2688 *1520 piksel ebadlı fotoğraflardan meraklsının 30 * 40 cm baskı alabilmesi de olasıdır. Bu arada 1080p@30fps video mümkün. HDR de kullanılabiliyor. 

Ne kaldı? Ha pil durumu, nihayet 2300 mAh değiştirilemeyen bir Li-ion ünite kullanılmış, bu biraz nefes almaya imkan verecek gibi görünüyor. 

htc-one-m7-silver.jpg

Ben bunu 6 ay sonra alırım.:)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Android yüklü değil mi ? :kıhkıh: Geçiniz....

Bak şimdi..

Ondan sonra neden android iOS kavgası yapılıyor diyosun bi de :kıhkıh:

Şekil şemal olarak çok hoş bir telefon ama öyle ahım şahım bir yeniliği yok.. Alım açısından fiyatı çok önemli olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuya az hakim olanlar hTc One'ın nesi yeni diyebilirler, neredeyse 2012 başından beri piyasalarda...

One V, One S, One X ve One X+ derken şimdi karşımıza gelen düz One.

hTc kafa karıştırıcı bir model ismi vermiş. Olasıdır ki One serisinin diğer modellerine de bu yeni ürünün imajını aktarmak istemesindendir.

Dün lansmanı yapılan telefon gerçekten ilgi çekici ve şık ve güçlü olmanın yanında bazı ilginç yenilikleri de var bahsetmeye değer.

Ekran 4.7", IPS LCD3 teknolojisi ve tam HD, yani 1920 * 1080 çözünürlükte, bu da 460ppi üzerinde bir piksel yoğunluğu demek.

Deneyenlerin ilk gözlemleri çok başarılı ve türünün beki de en iyi örneği olduğu yönünde.

Cihazın kalbinde 1.7 GHz hızında koşan dört Krait 300 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 işlemci var. Adreno 320 igrafik işlemci, 2 GB RAM, 32 veya 64 GB depolama alanı ve 4.2.3 Jelly Bean ile bu donanım hemen tüm "benchmark"larda farklı önde görünüyor. Bu arada performansta zorlayabilecek en önemli rakibin Sony Xperia Z olduğunu söylemek de yanlış olmaz.

Gövde alüminyumdan yapılmış, arkasi yuvarlatılmış, sadece 9 mm derinliğinde ve ele oturma hissi ve işçilik/malzeme kalitesi çok başarılı bulunmuş.

Ön yüzde üstte ve altta olmak üzere ayrı ayrı amfileri olan iki hoparlör var ve hTc açıklamasına göre 93 dB ses gücü ile cep telefonundan beklenmeyecek bir performansa sahipler. Tabii Beats Audio desteğini de unutmamak lazım. Çift gürültü önleyici mikrofon ile ses aktarımında yüksek kalite yakalanacak gibi.

143 gram ile çok rahatsız edici bir ağırlığa sahip olmayan telefonda hTc yeni 5.0 sens arayüzünü kullanmış, ilk bakışta biraz Windows 8 - Sony Timescape karışımı gibi görünen yeni sense teknolojisinin kullanılışlı olduğu belirtilmekte.

Açma kapama düğmesi şeffaf ve eş zamanlı kızılötesi verici olarak çalışarak uzaktan kumanda özelliği kazanabiliyor.

En çarpıcı yenilik ise fotoğraf teknolojisinde: Cihazın sensörü sadece 4 MP büyüklüğünde, ancak hTc'nin "ultrapixel" diye adlandırdığı tekonolojiye sahip, yani her bir piksel standart sensörlere göre %300 daha büyük, bu da ışığa duyarlılığı arttırarak özellikle loş ortamlarda üzerinde f/2.0 lens ve birlikte gelen titreşim önleyici ile birleştiğinde mükemmel fotoğraflar anlamına geliyor.

Cep telefonu ile çekilen fotoğrafların genelde sosyal paylaşım sitelerinde dolaştıkları ve dev poster baskılara dönüşmedikleri düşünülürse bence bu çok doğru bir hamle. Gerçekten ilk örnekler çarpıcı bir keskinliğe sahip. 2688 *1520 piksel ebadlı fotoğraflardan meraklsının 30 * 40 cm baskı alabilmesi de olasıdır. Bu arada 1080p@30fps video mümkün. HDR de kullanılabiliyor. 

Ne kaldı? Ha pil durumu, nihayet 2300 mAh değiştirilemeyen bir Li-ion ünite kullanılmış, bu biraz nefes almaya imkan verecek gibi görünüyor. 

htc-one-m7-silver.jpg

Ben bunu 6 ay sonra alırım. :)

Aynı düşüncedeyim. Bir yerlerde yurtdışında telefon değiştirme sıklığı 18-24 ay diye okumuştum. Ağustosta 2 yılım doluyor :)  

Facebookta HTC Türkiyenin  paylaşımına göre Mart sonu 3 operatör + teknosa kanalıyla satışta : Fiyatı 1999 TL. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bencede full hd 4.7 inç ekranla o 2300 lük pil ancak yetecektir..öyle fazla birşey beklememek lazım..

windows lu telefonlara meraklıyım..bekliyorum şimdilik..lumia ların konuşma süresi iyi ama beklemesi zayıf..araştırıyorum..en son htc 8s çıktı birde..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şekil şemal olarak çok hoş bir telefon ama öyle ahım şahım bir yeniliği yok.. Alım açısından fiyatı çok önemli olacak.

Öne çıkan tek özelliği düzgün kamerası...

Telefonlarda genelde çok küçük sensörler kullanılıyor ve bunlarda da loş ışık şartlarında görüntü kalitesi çok kötü oluyor, bu açıdan seçilen teknoloji yararlı olacak ve yol açacak bence.

Cihazın güzel yanı her konuda başarılı olması aslında, görünüş, güzel, ses iyi, performans iyive evet dediğin gibi rekabetçi bir fiyatı olursa hTc satış grafiklerinde okun ucunu yukarıya çevirebilir.

Tabii bir miktar kullanıcı deneyimini beklemekte yarar var, ancak ben şu anda sınıfının en iyisi olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genel olarak kurcalayıp vaadedilenlere öyle bakmak lazım. 

Ama ekran muhtemel çok başarılıdır. One X zaten çok iyiydi, bu üstüne çıkmıştır. Arayüz biraz karışık ve fazla oyuncaklı olabilir. O live wallpaper gibi bir şey ise ve istenirse kapatılıyorsa güzel.Yoksa ekrana koyulan kısayolları vs görmek zor olur. Pil bu donanımla ne yapacak şüpheliyim. Piyasadaki telefonlardan ayrışmaz aynı seviye olur gibi. Lens teknolojisi muhtemelen piyasadakilerin en iyisi olacak. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten güncel donanımları 48 saat sürecek pil koymaya kalksan cihazı bu kadar ince üretmek mümkün değil.

Yani sabahtan akşam eve dönene kadar idare etsin yeter.

Ben çözümü yanımda portatif batarya bulundurmakta buldum, biraz ağır olsa da cepte taşınabiliyor, hem 1 A hem 2.1 A çıkış veriyor, sahada kullanım imkanı sunuyor, asla yolda kalmıyor, prize muhtaç olmuyorsun. Çin'den yaklaşık 60 TL'ye gelmişti. Ne olursa şarj ediyor...

http://youtu.be/uSiRFBX8d0w

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tasarım, bildiğin İphone 5 gibi olmuş :D ama ön kamera yeri ve hoparlör çıkışları kötü gözüküyor. Htc 2000 lira ile zor satar. Dediğim gibi donanım kullanıcıyı çok etkilemiyor YAZILIM önemli. Yenilik bu şekilde varsa seçilebilir. Herkes pilden dert yanıyor ben günü rahat geçiriyorum 1400 mAh ile :) this is iOS

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup her telefon konusunu bir ayfon reklamına çevrimesen olmuyor mu?

Hatun ayfon 5 kullanıyor, akşamı zor ediyor, eve geldiğinde ilk yaptığı iş şarj aletine saldırmak.

Ben haticeyi ikinci günün akşamı takıyorum şarja.

Ne olacak şimdi?

Ayrıca 2200 TL'ye ayfon 5 bulunca sevinip alan insanların olduğu bir ülkede herhalde bu haticeye de para veren çıkar.

Ben androidden memnunum, iOs ile barışık olamadım, ama her fırsatı bunu açıklamak için kullanmıyorum, ancak ağır tahrik gerekiyor!

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pil işi kullanıma bağlı, ama tüm telefonlar "makul" bir kullanımla ancak akşamı ediyor. Akşamı dediğimde 12 saat civarı aslında. Ben sıksam 3 gün (36 saat)  falan gider bu arada 3100mAH :)

Ekleme: iPhone (ios) gün geçtikçe Japon arabalarına benziyor iyi, güzel ve sıkıcı.  :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup her telefon konusunu bir ayfon reklamına çevrimesen olmuyor mu? Hatun ayfon 5 kullanıyor, akşamı zor ediyor, eve geldiğinde ilk yaptığı iş şarj aletine saldırmak. Ben haticeyi ikinci günün akşamı takıyorum şarja. Ne olacak şimdi? Ayrıca 2200 TL'ye ayfon 5 bulunca sevinip alan insanların olduğu bir ülkede herhalde bu haticeye de para veren çıkar. Ben androidden memnunum, iOs ile barışık olamadım, ama her fırsatı bunu açıklamak için kullanmıyorum, ancak ağır tahrik gerekiyor!
Siz beni çok iyi tanımadığınız için her cümlemi tahrik veya reklam olarak algılıyorsunuz olay bu . Ben yazarken ruh halimi aktaramıyorum :) sorun bu . Ek olarak eve geldikten sonra şarjın olması neye fayda ayrıca telefon ihtiyaçlı kullanımda çok çok çok çok rahat 2 gün gidiyor . Aşırı rahat hatta. Bu telefonu kullanmayı bilene. Her zaman söylerim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öne çıkan tek özelliği düzgün kamerası...

Telefonlarda genelde çok küçük sensörler kullanılıyor ve bunlarda da loş ışık şartlarında görüntü kalitesi çok kötü oluyor, bu açıdan seçilen teknoloji yararlı olacak ve yol açacak bence.

Cihazın güzel yanı her konuda başarılı olması aslında, görünüş, güzel, ses iyi, performans iyive evet dediğin gibi rekabetçi bir fiyatı olursa hTc satış grafiklerinde okun ucunu yukarıya çevirebilir.

Tabii bir miktar kullanıcı deneyimini beklemekte yarar var, ancak ben şu anda sınıfının en iyisi olduğunu düşünüyorum.

Telefon kamerasıyla pek bir işim olmuyor, o yüzden kamera kriteri benim için pek önemli değil. ortalamanın biraz üzerinde olsun yeter. Ama kamera kullanan için mutlaka iyi bir gelişme.

HTC benim için hep stabilite konusunda güvenilirlik hissi vermiştir. O yüzden bu telefonun da başarılı olduğunu düşünüyorum. Telefon piyasaya çıkınca hemen almamak lazım, zaman içerisinde 1400-1500 civarına inecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öne çıkan tek özelliği düzgün kamerası... Telefonlarda genelde çok küçük sensörler kullanılıyor ve bunlarda da loş ışık şartlarında görüntü kalitesi çok kötü oluyor, bu açıdan seçilen teknoloji yararlı olacak ve yol açacak bence. Cihazın güzel yanı her konuda başarılı olması aslında, görünüş, güzel, ses iyi, performans iyive evet dediğin gibi rekabetçi bir fiyatı olursa hTc satış grafiklerinde okun ucunu yukarıya çevirebilir. Tabii bir miktar kullanıcı deneyimini beklemekte yarar var, ancak ben şu anda sınıfının en iyisi olduğunu düşünüyorum.   Telefon kamerasıyla pek bir işim olmuyor, o yüzden kamera kriteri benim için pek önemli değil. ortalamanın biraz üzerinde olsun yeter. Ama kamera kullanan için mutlaka iyi bir gelişme. HTC benim için hep stabilite konusunda güvenilirlik hissi vermiştir. O yüzden bu telefonun da başarılı olduğunu düşünüyorum. Telefon piyasaya çıkınca hemen almamak lazım, zaman içerisinde 1400-1500 civarına inecektir.
Htc nin stabilite olarak artı veya eksisi yok. Güncellemeleri geç verir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.