Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 "1.6 TDCI" 0-190 Hizlanma

Ekrem Kayacan

Önerilen Mesajlar

Konuyu hortlatıyorum gene ama bişey sormak istiyorum benim araba 190 a kadar güzel çıkıyor ama 190 dan sonra çok nazlanıyor bunun nedeni 16 inç 215 taban 55 yanak lastiklermidir yoksa beyinle alakalımıdır chiplemek mi lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

duble yollarımız varya basılır canım.

başbakan diyor ya izmir ist 3 saate inecek diye 500 km yolu o hızlarda gidersin

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Siyasi içerikli kelime değiştirilmiştir.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

bence bu işte başka bişey var benım fordum gazı dipleyince direk 160-180  a cok cok rahat bir şekilde çıkabiliyor bu süratten sonra hızlanması yavaslıyor. bu videodaki ise 120 de n sonra hızlanmıyo bile 

Samet Ergül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

bence bu işte başka bişey var benım fordum gazı dipleyince direk 160-180  a cok cok rahat bir şekilde çıkabiliyor bu süratten sonra hızlanması yavaslıyor. bu videodaki ise 120 de n sonra hızlanmıyo bile 

Turbo Dizel aracı atmosferik benzinli araç gibi düşünmemek lazım.

Dizel makinanın devir-verim-performans grafiği benzinli motorlara göre çok daha dar.

Biraz daha anlaşılır şekle getirirsek. Beniznli motorlarda 1500-7000 rpm arası bant varken Dizel motorda bu bant 1000-4500 rpm arası. Daha uzun şanzıman oranı kullanarak ve turbo beslemesinin verdiği alt devir torkunu benzinliye göre daha uzun oranlı şanzıman ile birleştirince. 4000 rpme kadar kesintisiz hızlanma sonunda Nefesimiz tükendiği için 4000 devirden sonrasını isteksiz bir şekilde çevirmeye çalışıyor.

İşin içinde bir iş yok herşey olması gerektiği gibi. Hem 190 dan fazlasını ne yapacaksınız ki ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında bende ekonomiciyim istanbul içinde ama uzun yola dayanamıyorum geçen trendX focus 3 ile ankara otobanında volvo xc70 ile ince bir kapışmaya girmiştim rampa aşağı 220 yi gördü. Ama tabi tork bandı 190 a kadar verimli doğrusunu dedi Ogün  arkadaşım.

Teoman Akyar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Serdar Eryürekli,

İnce bir kapışma demiş ya, yani volvo xc 70 de hadi bassa bassa 240 bassın. Sonuçta o da dizeldir. E büyük ve ağır da bir taraftan. Mantıksız değil.

Focus'u (tdci 115i) gözünüzde küçültmeyin kardeşim. Gidiyor araba işte. :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Serdar Eryürekli,

İnce bir kapışma demiş ya, yani volvo xc 70 de hadi bassa bassa 240 bassın. Sonuçta o da dizeldir. E büyük ve ağır da bir taraftan. Mantıksız değil.

Focus'u (tdci 115i) gözünüzde küçültmeyin kardeşim. Gidiyor araba işte. : :D: :D:D

İnce bi kapışma dedim zaten boş ankara otobanında  ne kadar kafa tutabilirim ki, bu arada kiralık araçla gitmiştim trend X 95 hp olan.

mantık olarak bakarsak ben geçen sene 95 lik trend focus ile F30 320D yi geçmiştim bacanağım kullanıyordu haberi de vardı ;) şimdi 115 lik focusa yanaşmıyor pek :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kullanmayı bilen birine denk gelme de :D

Demek istediğim katolog değerlerini okumana gerek yok iş kullanıcıda biter. Ben sadece ince bi kapışma dedim başabaş ciddi sağlam bi kapışma demedim konu focusun hızlanması ile ilgili 220 gördü araç dedim niye bu kadar uzattın anlamadım.

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Oluşturulan Mesaj

Bu konu bir moderatör tarafından kapatıldı.

Neden: Zamanı gelince kilidi açılır. Gereksiz tartışmayalım :)

Eğer bu eylemi kabul etmiyorsanız; bu yazıyı rapor edin, bir moderatör veya yönetici bunu yeniden kontrol edecektir.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.