Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Lerde Kızdırma Bujisi Veya Isıtma Bujisi Işığı Görünümü

saner can

Önerilen Mesajlar

Focus 3 lerde kızdırma bujisi (ısıtma bujisi diyen de var) ışığı böyle görünüyor. Aracımı aldığımda havanın sıcak olmasından dolayı bu ışığı göremiyordum. İnternette de bulamamıştım. Belki bundan sonra arayanlara yardımcı olur...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sıkça gördüm bunu. Eğer hava çok soğuksa -4 -5 gibi, batıl inançlarıma kurban olup 2-3 kere kontak açıp kapatıyorum :)

Ne kadar batıl inancınız varsa deneyin, 4 ünü birden değiştirmek üzere bugün servise bıraktım aracı. 280 TL sıkışmış :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne kadar batıl inancınız varsa deneyin, 4 ünü birden değiştirmek üzere bugün servise bıraktım aracı. 280 TL sıkışmış :blink:

Yapacak çok bir şeyimiz yok aslında. Düğmeye basıyoruz gerekiyorsa biraz bekleyip çalışıyor. Müdahale edemiyorsunuz. En doğrusunu araç yapıyor. Yine de bozuluyorsa malzemenin de bir ömrü var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yapacak çok bir şeyimiz yok aslında. Düğmeye basıyoruz gerekiyorsa biraz bekleyip çalışıyor. Müdahale edemiyorsunuz. En doğrusunu araç yapıyor. Yine de bozuluyorsa malzemenin de bir ömrü var.

Mutlak tabiki ford değil bmw de olsa 74000 km de kızdırma bujisi arızalanabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat yüksel geldi bana. Arattım şunu buldum ki ben önceki araçlarından birisinde değiştirmiştim oradan hatırlıyorum bu kadar olmaması gerektiğini.

http://www.yedekparcaford.com/?urun-9010-FOCUS-1-6-TDCI-ISITMA-BUJi-TAKIM-ViDALI--4-ADET--2011-2013-ISKRA.html

Opelde bujilerden biri bile arızalı olsa arıza lambası yakıyor ama sonra sönüyor. Yani aracı durdurup çekiceya yüklemenin gereksiz olduğunu söylüyor. Ama hata kodlarından anlaşılıyor.

Hangisinin arızalı olduğu da şöyle anlaşılıyor.

Bujilerin başlıkları çıkartılıyor. Bir kablo alınıp bir ucu aküden +12v ucuna bağlanıyor. Diğer uç buji başlarına çarptırılıyor. Kıvılcım çıkmıyorsa (çok küçük bir kıvılcım dikkatli bakmak gerek) o buji bozuk demektir. Lokma anahtarla sökülüp yenisi takılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat yüksel geldi bana. Arattım şunu buldum ki ben önceki araçlarından birisinde değiştirmiştim oradan hatırlıyorum bu kadar olmaması gerektiğini.

http://www.yedekparcaford.com/?urun-9010-FOCUS-1-6-TDCI-ISITMA-BUJi-TAKIM-ViDALI--4-ADET--2011-2013-ISKRA.html

Opelde bujilerden biri bile arızalı olsa arıza lambası yakıyor ama sonra sönüyor. Yani aracı durdurup çekiceya yüklemenin gereksiz olduğunu söylüyor. Ama hata kodlarından anlaşılıyor.

Hangisinin arızalı olduğu da şöyle anlaşılıyor.

Bujilerin başlıkları çıkartılıyor. Bir kablo alınıp bir ucu aküden +12v ucuna bağlanıyor. Diğer uç buji başlarına çarptırılıyor. Kıvılcım çıkmıyorsa (çok küçük bir kıvılcım dikkatli bakmak gerek) o buji bozuk demektir. Lokma anahtarla sökülüp yenisi takılıyor.

Aslında sıkıntı fiyatında değil, şuanda sökülemeyen 1 adet kızdırma bujisinde. Akşam üzeri pas sökücü sprey sıkıp bıraktılar bloktan sökülebilmesi için. Eğer sökülmezse bloğu söküp kapak ve enjektör contalarıyla birlikte fiyatın 900-950 TL ye çıkmasından endişeleniyorum.(öyle söylediler) Bloktaki contalar nasıl oluyorda tek kullanımlık olabiliyor :wacko:

Ramazan D. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında sıkıntı fiyatında değil, şuanda sökülemeyen 1 adet kızdırma bujisinde. Akşam üzeri pas sökücü sprey sıkıp bıraktılar bloktan sökülebilmesi için. Eğer sökülmezse bloğu söküp kapak ve enjektör contalarıyla birlikte fiyatın 900-950 TL ye çıkmasından endişeleniyorum.(öyle söylediler) Bloktaki contalar nasıl oluyorda tek kullanımlık olabiliyor :wacko:

Evet contalar her açılmaya değiştrlir. Hem de standart değildr. Önce kapak oturtulur. Aradaki boşuk jhonson mastarı ile ölçülür. Uygun kalınlıkta conta kullanılır. Bir de macun ile desteklenir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet contalar her açılmaya değiştrlir. Hem de standart değildr. Önce kapak oturtulur. Aradaki boşuk jhonson mastarı ile ölçülür. Uygun kalınlıkta conta kullanılır. Bir de macun ile desteklenir.

Eski araçların gözünü seveyim..Bas mantar conta veya saç conta(oda el yapımı olur) yapıştır gitsin.. ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.