Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Er-Ol Otomotiv - Ford Yedek Parça Ve Daha Fazlası

Önerilen Mesajlar

9 dakika önce, Erhan Erten yazdı:

Merhabalar. 

Triger değişim vakti geldi.   Triger seri orjinal + v kayışı dedi usta. Devirdaim e gerek yokmuş. Bir de yağ bakım seti fiyatı alabilirmiyim? Araç 2012 model benzinli otomatik. iyi çalışmalar. 

Bizim aynı zamanlar sizinle :D Ben bi fiyat aldım bakalım ne verecek? İşçilik ne vereceksiniz? Birde kesinlikle devirdaimin değişmesini öneriyorlar...

Teoman S. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Bizim aynı zamanlar sizinle :D Ben b ifiyat aldım bakalım ne verecek? Birde kesinlikle devirdaimin değişmesini öneriyorlar...

Devirdaim nedir anlamam burda okuduklarım üzerine onu da alıyım mı diye sordum. Valla ustam gerek yok dedi sabah uğradım.

Muayene de bitiyor.  Egzos pulu yoktu onu hallettim. Lpg ile ilgili mevzuat değişikliği sebebiyle yapılacak işlemler vardı usta çok yoğundu muayeneye gideceğim gün halledeceğim.  Sigorta kasko süresi gelmiş onları yeniledim  masraflardayız :( 

Bir yandan aracı değiştirmeyi de düşünüyorum trigere ellemesemmiki diye de düşünüyorum :)  Araç 122bin km oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Erhan Erten yazdı:

Devirdaim nedir anlamam burda okuduklarım üzerine onu da alıyım mı diye sordum. Valla ustam gerek yok dedi sabah uğradım.

Muayene de bitiyor.  Egzos pulu yoktu onu hallettim. Lpg ile ilgili mevzuat değişikliği sebebiyle yapılacak işlemler vardı usta çok yoğundu muayeneye gideceğim gün halledeceğim.  Sigorta kasko süresi gelmiş onları yeniledim  masraflardayız :( 

Bir yandan aracı değiştirmeyi de düşünüyorum trigere ellemesemmiki diye de düşünüyorum :)  Araç 122bin km oldu.

Vu huuuu. 122 bin benzinli otomatik araçta maşallah. Ama 5 sene / 122 bin benim tahminim geç kalındığı yönünde.  Servisle konuşmuştum. Bu 3 ünü aynı anda değişmesi iyi olacağı başına sonradan iş açmaması yönündeydi. Servisin fiyatı 1200 tl ye yakındı.

Birde bana söylenen (keklemedilerse :D ) bu triger kayışı Dayco kullanıyorlar ama servisin temin ettiği ile dışarıdaki farklıymış. Aynı yağ gibi düşün dediler; otosan yağa ilave katkı maddesi ekletip kullanıyormuş, Bu kayıştada kendine göre üretim istiyormuş. Bana pek mantıklı gelmedi ama .....

Bu ay sizin masraf ayı anlaşılan... Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Erhan Erten yazdı:

Merhabalar. 

Triger değişim vakti geldi.   Triger seri orjinal + v kayışı dedi usta. Devirdaim e gerek yokmuş. Bir de yağ bakım seti fiyatı alabilirmiyim? Araç 2012 model benzinli otomatik. iyi çalışmalar. 

devridaim motoru, soğutma suyunu motor içine pompalayan motor. triger kayışına bağlı. kendisine kolay kolay bir şey olmaz ama contası vs eskiyip su kaçırmaya başlayabilir, o zaman aynı işçiliği tekrar ödemek zorunda kalırsınız tahminen 200tl filandır. bence değiştirin. antifiriz değişmediyse onuda komple değiştirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27.02.2018 - 17:02 tarihinde, Vahit G yazdı:

ford focus 2008 makyajlı kasa benzin lpgli 115 beygir aracım için yağ hava (orjinal) polen (yerli) filtre, yağ ve buji takımı almak istiyorum fiyat ve kargo ne tutuyor kahramanmaraş için?

iyi çalışmalar.

Polen 15

Yağ   25

Hava filtresi 35

Motor yağı  100

Buji takımı 30 tl

Stoğumuzda mevcut.

Kargo tarafımızdan karşılanacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

03.03.2018 - 12:29 tarihinde, Erhan Erten yazdı:

Merhabalar. 

Triger seti orjinal 240

v kayış set 190 orijinal

Devirdaim 160 pierburg ( ford kutunun içinden çıkan üründe pierburg markadır )

yağ 25

hava 35

polen 50

motor yağı 110

Filtreler orjinaldir. 

Fiyatlar kdv dahildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Merhaba,

Araç: 2014 Ford Tourneo Courier 1.6 TDCI Titanium Plus (manuel)

Aracım şu an 52 bin km'de.

30 bin km'ye kadarki bakımları yetkili serviste, son bakımı ise 45 bin km'de önceki sahibi tarafından özel serviste yaptırılmış.

Malzemelerini kendim satın alarak standart bakım yaptırmayı düşünüyorum.

Yağ olarak Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30 tercih ederim.

Ek olarak, hidrolik fren yağı seviyesinin MIN çizgisinin altına düştüğünü fark ettim. Bir miktar yağ eklenmesi gerekiyor. Kullanma kılavuzunda hidrolik fren yağı Dot 4 LV High Performance BU7J-M6C65-xxxx (Şartname: WSS-M6C65-A2) olarak belirtilmiş. Hidrolik yağını komple mi değiştirtmeliyim yoksa ekleme mi yaptırmalıyım? Önerilerinize açığım.

Yakıt filtresini de değiştirmeliyim sizce? Veya içerisindeki suyun tahliye edilmesi yeterli olur mu? Periyodik bakım tablosunda her 30 bin km'de değiştirilmesi gerektiği yazmakta. 

Özetle,

1) 4 litre motor yağı

2) Yağ filtresi

3) Hava filtesi

4) Polen filtresi

5) Hidrolik fren yağı (opsiyonel)

6) Yakıt filtresi (opsiyonel)

Fiyat alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

06.03.2018 - 14:52 tarihinde, Resul özdemir yazdı:

2016 model sedan kasa focus un bagaj kapagindaki keceyi tutan klipslerden varmi. Bunlar tek kullanimlikmi. Sis lambasi degistirecez diye soktuk. Taktigimizda gevsek kaldilar. Adet olarakmi satiliyor yoksa paket halindemi ucret nedir.

https://www.aliexpress.com/item/Yetaha-50Pcs-6-3mm-Hole-Dia-Plastic-Rivets-Car-Door-Trim-Panel-Retainer-Clip-for-Ford/32677280605.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.PxG8Lx

Bunlardan alırsanız işinizi fazlasıyla görecektir. bende bunlardan aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

2014 Focus 1.6 TDCi Trend X aracım 130 bin km de triger seti, v kayışı, devirdaim, yağ bakım seti, 1 adet lastik basınç sensörü (bunun tanıtılması için servise mi gitmek gerek), fren lambası ampülü için fiyat verebilirmisiniz. Ayrıca 135 bin bakım için şunu da değiştirseniz iyi olur diyeceğiniz birşey varmı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.