Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Ampul Teknik Özellikleri - Çeşitleri (Mca Dahil)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• 5 ay sonra...

Forumda dolanırken konu ilgimi çekti. 2015 MCA aracımın söktüm farlarını, ampullerini inceledim. Ufak ampuller için GE marka, uzun ve kısalarda Osram marka kullanmışlar. Sonra geri taktım, baktım sağ uzun çalışmıyor :) Söktüm sola taktım orda da çalışmıyor. Oynarken patlattık mı ne oldu. Yalnız arıza uyarısı vermemesi garip geldi. Ampul patladığında ekranda uyarı vermesi gerekmez miydi? Sonra ayna altı ampulünü sökmeye çalışırken ampul içeri düştü. Ayna altını sökmek için baya uğraştım. Kapak söktüm vs. derken içerde bir vida farkettim. Ayna altı ampulünü çıkardığımız yerin hemen arkasında. Vidayı çıkarınca ayna altı da söküldü ve ampülü çıkardım içinden. Sonuç olarak zaten aklımda olanı almaya karar verdim. Uzunlar için OSRAM H15 COOL BLUE INTENSE, kısalar için Osram H7 Night Breaker Laser +130, park ve ayna altı için de OSRAM COOL BLUE INTENSE 2'Lİ 5W DİPSİZ siparişi verdim. Makyaj aynasının lambasını da değiştirecektim ama ordaki ampul farklıydı galiba. Sökmek için biraz uğraştım ama her söktüğüm yer elimde kalınca fazla uğraşamadım. Sanırım Yakup bey bir video paylaşmıştı MCA ampullerinin değişimini gösteren. Videoyu bulamadım. Mümkünse video adresini verebilir misiniz? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Erkan C yazdı:

Forumda dolanırken konu ilgimi çekti. 2015 MCA aracımın söktüm farlarını, ampullerini inceledim. Ufak ampuller için GE marka, uzun ve kısalarda Osram marka kullanmışlar. Sonra geri taktım, baktım sağ uzun çalışmıyor :) Söktüm sola taktım orda da çalışmıyor. Oynarken patlattık mı ne oldu. Yalnız arıza uyarısı vermemesi garip geldi. Ampul patladığında ekranda uyarı vermesi gerekmez miydi? Sonra ayna altı ampulünü sökmeye çalışırken ampul içeri düştü. Ayna altını sökmek için baya uğraştım. Kapak söktüm vs. derken içerde bir vida farkettim. Ayna altı ampulünü çıkardığımız yerin hemen arkasında. Vidayı çıkarınca ayna altı da söküldü ve ampülü çıkardım içinden. Sonuç olarak zaten aklımda olanı almaya karar verdim. Uzunlar için OSRAM H15 COOL BLUE INTENSE, kısalar için Osram H7 Night Breaker Laser +130, park ve ayna altı için de OSRAM COOL BLUE INTENSE 2'Lİ 5W DİPSİZ siparişi verdim. Makyaj aynasının lambasını da değiştirecektim ama ordaki ampul farklıydı galiba. Sökmek için biraz uğraştım ama her söktüğüm yer elimde kalınca fazla uğraşamadım. Sanırım Yakup bey bir video paylaşmıştı MCA ampullerinin değişimini gösteren. Videoyu bulamadım. Mümkünse video adresini verebilir misiniz? 

Bunlar mıydı acaba?

https://www.focusclubtr.com/topic/11677-focus-mk3 mca-far-değişimi-nasıl-yapılır-2014-ve-üzeri/

https://www.focusclubtr.com/topic/6839-makyajlı-focus-2-far-sökümü-ampül-değişimi-2008-2009-2010-2011/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hayır bunlar değildi. Sizin paylaştığınızı sanıyorum ama emin de değilim. Yabancı bir videoydu. Makyajlı kasa focusun ayna altı, makyaj aynaları, bagaj ve stopların ampullerini değiştiriyordu adam. Bana aslında sadece makyaj aynası ampul yeri nasıl sökülür o lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Erkan C yazdı:

Hayır bunlar değildi. Sizin paylaştığınızı sanıyorum ama emin de değilim. Yabancı bir videoydu. Makyajlı kasa focusun ayna altı, makyaj aynaları, bagaj ve stopların ampullerini değiştiriyordu adam. Bana aslında sadece makyaj aynası ampul yeri nasıl sökülür o lazım.

Bu o zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu o zaman

Bu da değildi ama videonun sonunda benzer videoları görüntülemiş. Orda aradığım videoyu buldum. Teşekkür ederim. Ama kendi arabamdaki makyaj aynası kapağı ile videodaki kapak çok farklı. Videodaki kapağı sökmek çok basit. 2015+ Mca titanium aracı olan birisi belki bu konuda yardımcı olabilir bana. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
26 dakika önce, Resul özdemir yazdı:

Isaretli yer arka sis lambasi oluyor heralde. Sanirim patladigi icin yanmiyor. P21W olan ampul buraya ait diye dusunuyorum. Ancak emin olamadim. Hangi marka ürun almaliyim. Tavsiye bekliyorum.

Osram P21W

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28.01.2013 - 22:10 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Ford Focus III - 2011 sonrası modellerin far teknik özellikleri

Aşağıdaki tablodaki gibidir.

Makyajsız

FocusClubTr--1359404053.png

Xenonda; kısalar D3S, uzunlar H7, köşeler H1

Makyajlı MK3

56e157dd0d1c2_ScreenShot2016-03-10at13.156e157dc0799b_ScreenShot2016-03-10at13.1

Merhabalar 2016 focus titanium aracıma osram night breaker Laser almayı düşünüyorum. Kısalar icin H7 uzunlar icin de H1 veya H15 yazıyor şemada. Tabi açıklaması da var ama ne anlama geliyor acaba? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Yakup Kuru yazdı:

Merhabalar 2016 focus titanium aracıma osram night breaker Laser almayı düşünüyorum. Kısalar icin H7 uzunlar icin de H1 veya H15 yazıyor şemada. Tabi açıklaması da var ama ne anlama geliyor acaba? 

Aracınızın, kısa far ampül modeli H7, sis ampulü modeli h11 dir.

Uzunlar için h1 kullanılan araçlarda yeni tip drl li far mevcut. H15 kullanan araçlarda gündüz farı halogen yanan far mevcut.

Sizin aracınızda drl mi yoksa gündüz farı halogen li farmı mevcut ?

Edt: Yazmayı unutmuşum, eski aracımda osram night breaker laser H7 kullandım. Pişman olmazsınız, aydınlatması çok güzel ve kelvin değeri halogen ampüle göre yüksek olduğundan birazcık daha beyazımsı ışık veriyor.

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Uzunlar için h1 kullanılan araçlarda yeni tip drl li far mevcut. H15 kullanan araçlarda gündüz farı halogen yanan far mevcut.

Edt: Yazmayı unutmuşum, eski aracımda osram night breaker laser H7 kullandım. Pişman olmazsınız, aydınlatması çok güzel ve kelvin değeri halogen ampüle göre yüksek olduğundan birazcık daha beyazımsı ışık veriyor.

Doğrusu h1 mi H15 mi bilemedim. Araç 2016 kasım ayında alınmış bir araç. Gündüz farı da holojen sarı yanan birşey. 

Kisalar icin osram night breaker Laser alacağım ama uzunlar icin alsam mi? Alırsam da ne alacağım bilemedim sormak istedim? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Kuru yazdı:

Gündüz farı da holojen sarı yanan birşey. 

Aracınızda drl yok, yani gündüz farı ve uzunlar tek ampulde. Ampul tipide h15.

Uzunlar için ampul değişmenize gerek yok ( devamlı kullanmadığınız için)

Kısalara H7 Osram N.B.L. alıp olayı çözebilirsiniz. ( gece sürüşünde ciddi fark var)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Şimdi baktım da benim araçta gündüz farı diye birşey yok sanırım. 

--1 dakika sonra eklendi--
1 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Kısalara H7 Osram N.B.L. alıp olayı çözebilirsiniz. ( gece sürüşünde ciddi fark var)

Teşekkürler az önce sipariş verecektim iyi ki vermemişim.

--27 dakika sonra eklendi--
27 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Aracın farını soktum uzunlarda H1 çıktı. Şimdi uzunlar icin de H1 osram night breaker unlimited alsam mi gerek var midir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.