Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Ampul Teknik Özellikleri - Çeşitleri (Mca Dahil)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

4 saat önce, Selahattin Koçak said:

bu tarz bişey arıyorum

Burada sözü edilen Philips'in Lumileds markası altında ürettiği güçlü LED aydınlatma sistemleri.

Her biri 4500 Lümen sağlıyor iddiaya göre, ki bu standart halojen farın en az üç misli aydnlatma demek. 

Ancak araca ve reflektöre uyumu nasıldır, CANBUS sorunu olur mu? Çalışır mı? Bunlara cevap vermek kolay değil.

Ayrıca basit bir ampul değil elektronik devresi ve soğutucusu ile komple kit, şöyle bir şey:

71Z5s8Y1Q2L._SL1200_.jpg

Türkiye'de benzerlerini bulmak mümkün, mesela: http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/set-ampul-far-led-xenon-h1-headlight-2200-lumen-199405386

Ancak deneyimli bir elektrikçinin bilgisine başvurmadan girişmemek lazım. 

Bilmeme forumda deneyimi olan var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Cem Boneval said:

Burada sözü edilen Philips'in Lumileds markası altında ürettiği güçlü LED aydınlatma sistemleri.

Her biri 4500 Lümen sağlıyor iddiaya göre, ki bu standart halojen farın en az üç misli aydnlatma demek. 

Ancak araca ve reflektöre uyumu nasıldır, CANBUS sorunu olur mu? Çalışır mı? Bunlara cevap vermek kolay değil.

Ayrıca basit bir ampul değil elektronik devresi ve soğutucusu ile komple kit, şöyle bir şey:

71Z5s8Y1Q2L._SL1200_.jpg

Türkiye'de benzerlerini bulmak mümkün, mesela: http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/set-ampul-far-led-xenon-h1-headlight-2200-lumen-199405386

Ancak deneyimli bir elektrikçinin bilgisine başvurmadan girişmemek lazım. 

Bilmeme forumda deneyimi olan var mı? 

aradigim sadece bi ampuldu iyi isik veren pek bulamadim bulamadımdan kastım devreleri sogutucuları vs oluyor direk tak kullan iyi ışık veren soguk beyaz birsey aramistim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Selahattin Koçak said:

aradigim sadece bi ampuldu iyi isik veren pek bulamadim bulamadımdan kastım devreleri sogutucuları vs oluyor direk tak kullan iyi ışık veren soguk beyaz birsey aramistim

Selahattin bey sizin isteklerinizi karşılayacak dediğim gibi 2 ürün var.

Mantıken şöyle düşünebilirsiniz, bu şekilde (sadece ampül) daha iyisi olsa zaten xenon ve led gibi teknolojiler olamazdı. Haliyle mecburen bunlardan birini tercih etmeliyiz.

Yorumlara fazla takılmayın herkesin beklentisi aynı olamaz. Beklentisi yüksektir ama ampüllerin kapasitesi sınırlı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkür ederim yorumlarınız ve fikirleriniz için boya için bi yorum yaparmısınız ne renk ve ne çeşit boya olması lazım ruhsatta beyaz olarak geçiyor ampul işini araştırıyorum hala kesme biçme vs olmadan veya soğutuculu ampullerden daha dogrusu ampul içinden çıkamadım yorumlarınıza baktım internette araştırdım bi sonuca varamadım birde muayene den vs geçermi orasıda şüpheli bazı araçlarda kısa uzun mercekli görüyorum bunlar fabrika çıkışlımı sonradanmı yapılır bilginiz varmıdır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Selahattin Koçak said:

teşekkür ederim yorumlarınız ve fikirleriniz için boya için bi yorum yaparmısınız ne renk ve ne çeşit boya olması lazım ruhsatta beyaz olarak geçiyor ampul işini araştırıyorum hala kesme biçme vs olmadan veya soğutuculu ampullerden daha dogrusu ampul içinden çıkamadım yorumlarınıza baktım internette araştırdım bi sonuca varamadım birde muayene den vs geçermi orasıda şüpheli bazı araçlarda kısa uzun mercekli görüyorum bunlar fabrika çıkışlımı sonradanmı yapılır bilginiz varmıdır

Dediklerinizi ben anlamadım fakat mercek ve far modifiyeleri hakkında oldukça fazla başlıklarımız var lütfen forumun ilgili yerlerine göz atınız :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...
  • 4 ay sonra...

Makyajlı Focus aracımın farlarını değiştirmek istiyorum. Aliexpress'de biraz araştırdım ve şu ürünü buldum,

H1 uzun far için: 45TL

H7 kısa far için: 50TL

gibi bir fiyata geliyor. ASıl sorum şu, ilanda ampullerin 72W olduğu yazıyor. Bizim varsayılan farlar 55W sizce sıkıntı olur mu? Ledlere biraz baktım da 55W lık hiç led görmedim :) Bir de Çin'den alıp memnun olan var mı? Varsa link alabilir miyim oradan alalım? ;)

Ürün linki: https://tr.aliexpress.com/item/FREE-SHIPPING-CHEAPEST-DLAND-C6-AUTO-LED-BULB-LAMP-KIT-LIGHTS-4800LM-IP68-H1-H3-H4/32794898846.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Ampul Teknik özellikleri - Çeşitleri (MCA Dahil) olarak değiştirdi

merhabalar aranıza yeni katıldım benim aracım 2011 focus 3 titanium x elektrikli koltuk ve xenon farlar mevcut benim sorum far ampulleri kısa far yukarıda h7 yedi yazıyor ama benim bildiğim xenon h7 si yok (orjinal xenon'da) kısa farlar d3s olabilir mi? İkinci sorumda uzun farlar h1 ampullerin camı kısa olur ama bunun camı h7 ye benziyor yanlışım varsa affola farları sokup bakmak en garantili iş ama zamanın yok onun için foruma sorayım dedim. Şimdiden teşşekürler...

18813896_629801570552180_5923683395450655167_n.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yasin Aksu aramıza hoş geldiniz fakat, kurallarımıza uygun profile sahip değilsiniz. Lütfen özel mesajlarınızı ve kurallarımızı okumayı ihmal etmeyiniz aksi hallerde hesap askıya alınır ve destek veremeyiz :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

55 dakika önce, Yasin Aksu yazdı:

merhabalar aranıza yeni katıldım benim aracım 2011 focus 3 titanium x elektrikli koltuk ve xenon farlar mevcut benim sorum far ampulleri kısa far yukarıda h7 yedi yazıyor ama benim bildiğim xenon h7 si yok (orjinal xenon'da) kısa farlar d3s olabilir mi? İkinci sorumda uzun farlar h1 ampullerin camı kısa olur ama bunun camı h7 ye benziyor yanlışım varsa affola farları sokup bakmak en garantili iş ama zamanın yok onun için foruma sorayım dedim. Şimdiden teşşekürler...

İlk mesajdaki tablo halojen için. Xenonda, kısalar D3S, uzunlar H7 köşeler H1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Ozan Kar yazdı:

İlk mesajdaki tablo halojen için. Xenonda, kısalar D3S, uzunlar H7 köşeler H1

Teşekkürler ederim tahmin ettiğim gibi...

--0 dakika sonra eklendi--
22 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

@Yasin Aksu aramıza hoş geldiniz fakat, kurallarımıza uygun profile sahip değilsiniz. Lütfen özel mesajlarınızı ve kurallarımızı okumayı ihmal etmeyiniz aksi hallerde hesap askıya alınır ve destek veremeyiz :) 

Profilimi güncelliyecem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.