Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2-2,5 Ayrımı

Onur Kurt

Soru

Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim inşallah yanlış yere açmıyorumdur konuyu :D

Bende aracı çok fazla bilmeden, babamın focusların 2. el satışı iyidir mantığıyla aldım.

Aracın focus 2 mi focus 2,5 mi olduğunu nasıl anlarım.özellik olarak farkı nedir?

Bir de aracın kaputunu actığımızda hangi motor olduğu üzerinde yazmıyor?Aracımın motoru nedir?

araç 2011 focus mca titanium hb...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Yan çıtalar 2,5 ta yok göstergeler farklı tamponlar farlar kaput gibi bir çok fark var aralarında. 

Aracınız titanium, dizel ise 109 hp 240nm torq Tdci'dır. Benzinli ise 1.6 16v ti-vct 115 hp'dir. Eğer otomatik benzinli ise 100 hp'dir ben otomatikleri 100 hp diye biliyorum.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende aracı çok fazla bilmeden, babamın focusların 2. el satışı iyidir mantığıyla aldım.

Aracın focus 2 mi focus 2,5 mi olduğunu nasıl anlarım.özellik olarak farkı nedir?

Bir de aracın kaputunu actığımızda hangi motor olduğu üzerinde yazmıyor?Aracımın motoru nedir?

MCA nedir?

MCA Ford'un jargonunda mid-cycle action'un kısaltılmışıdır, meali model ömrü ortası değişiklikleri denilebilir, ya da halk dilinde orta yaş krizi değişimleri olabilir mesela...

Ford Focus Mk2 2007 Eylül'ünde Frankfurt furarında makyajlı haliyle, yani MCA olarak tanıtıldı ve yanlış hatırlamıyorsam 2008 yazından itibaren de makyajlı olarak satılmaya başlandı.

Aracınız sonuçta hem model yılı hem de MCA eki ile kullanıcı dilinde Mk2.5 olarak bilinen model. 

Motora gelince: İlk çalıştırmada sarsıntılı ve gürültülü çalışıyorsa dizeldir, yoksa benzinli, devir saati 5000'de bitiyorsa dizel, 7000'e çıkıyorsa benzinlidir. Motorların özellikleri de bir önceki mesajda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yan çıtalar 2,5 ta yok göstergeler farklı tamponlar farlar kaput gibi bir çok fark var aralarında. 

Aracınız titanium, dizel ise 109 hp 240nm torq Tdci'dır. Benzinli ise 1.6 16v ti-vct 115 hp'dir. Eğer otomatik benzinli ise 100 hp'dir ben otomatikleri 100 hp diye biliyorum.. 

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

vay anam yaş 24 müş bide vay anam vay...

eee noolmuş yani ????

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Guest Sadık Taşyürek

Focus 2.5 (2008-2011)

indirls.jpg

Onur Bey; aracınız 2011 modelse bu kasadır. yani bizim mk2,5 dediğimiz makyajlı kasa.  benim aracım da Mersin'de, beyaz F2,5 hb. collection tdci. yolda bir yerlerde görürseniz aracım bu; 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.