Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Usb Girişi Bozuldu

Rafet NAS

Soru

Arkadaşlar dün akşam aracın usb girişine kasası iri bir flashdisc takmaya çalışırken zorlama ile aracın usb yuvasının içindeki telleri tutan plastik kayıt çıktı tellerde eğildi şimdi flashdisc taksamda okumuyor cihaz, bu usb girişinin yanındaki aux'u ne amaçlı kullanıyoruz? Elektronikçilere bir ucu aux diğer ucu dişi usb kablosu sordum öyle şey mi olurmuş dediler  :)

Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Belki farklı şeyler vardır ama ben fiestamda sadece aux girişi olduğu için, iki ucuda aynı olan kablodan kullanıyordum. Bir ucu aux girişine , diğer ucu telefon, mp3 çalar vb. aygıtlara takıyordum. Bir ucu normal jac diğer ucu usb olanına ben de hiç rastlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

iki ucuda 3.5 mm stereo jack olan bir kablo kullanılır.. bir ucu mp3 çaların varsa aux girşine yoksa kulaklık çıkışına takılabilir..

usb girişinide yaptırabilirsiniz sanırm öyle çok masraflı bir şey değildir..

böyle bir kablo kullandığınız mp3 çalarla gelir zaten..çünkü mp3 çalara giren uç 3.5 mm den küçük olabilir.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
iki ucuda 3.5 mm stereo jack olan bir kablo kullanılır.. bir ucu mp3 çaların varsa aux girşine yoksa kulaklık çıkışına takılabilir..

usb girişinide yaptırabilirsiniz sanırm öyle çok masraflı bir şey değildir..

böyle bir kablo kullandığınız mp3 çalarla gelir zaten..çünkü mp3 çalara giren uç 3.5 mm den küçük olabilir.

sanırım mp3 çalarlar şarj edilmesi gereken aletler, birde onu şarj etmekle uğraşmaktansa usb yatağını değiştirtmeyi deneyeceğim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun bir servis ziyareti gerek gibi.......

En yakın servis bize 100 km, ben görmedim ama hiçbir yeri sökmeden 10 TL'ye değiştirmiş bir hayırsever  :) çalışıyor bozulmazsa... :nazar:

Valla bu işlere çok kafa yoran bir adam, bir ucu aux, diğer ucu dişi usb olan bir kablo yapar. Ama bunun için vereceğiniz paraya o yuvayı değiştirtebilirsiniz. Zaman da yanınıza kar kalır. :D

Aslında o dişi yatak bozulmadan kısa bir usb uzatma kablosuyla kullanmak lazım bu özelliği, çünkü torpidonun tavanında giriş, çok sakat yerde... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında o dişi yatak bozulmadan kısa bir usb uzatma kablosuyla kullanmak lazım bu özelliği, çünkü torpidonun tavanında giriş, çok sakat yerde... 

Kesinlikle bu konuda haklısınız. Ve bu konuyu icraata dökmek lazım. Kalite bozulur belki azcık ama olsun.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Kesinlikle bu konuda haklısınız. Ve bu konuyu icraata dökmek lazım. Kalite bozulur belki azcık ama olsun.  

Aslında firmada haklı olarak torpidonun içinde sorunsuz çalışabilmesi için ulaşılması en zor yere yapmış girişi fakat benim gibi ''bu niye girmiyor ya'' diye zorlayanlar için 10 cm'lik bir usb uzatma şart.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kalitenin etkileneceğini pek zannetmiyorum da bakmak lazım. USB 2.0 da kalite farkettiğini henüz duymadım. 

Teorik olarak 320 kbit 0.0390625 MB olduğuna  göre ve USB'lerde ortalama hızın minimum 2-3 mb/s olduğu varsayılırsa bozuk olmayan her kablo hız bakımından yeterli gelecektir. 

Diğer bir karşılaştırma için Apple'ın orjinal ürünlerinin yarı fiyatına düzgün alternatifleri %10 fiyatına da çalışan alternatifleri bulunabilirken usb kabloda mantıken farketmemesi gerektiği iddaa edilebilir belki.

Edit: Bu yazı okunabilir:

http://www.kingsley-hughes.com/pc-zone/hardware/cablequality.php

Özetle 100-200 kb civarı farketmekte aktarım hızı olarak, yani sağlam bir kabloda farketmemesi lazım :)

Mertcan Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.