Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ben Çözemedim Kaç Hp ?

Yunus Emre Salih Uzun

Soru

Arkadaşlar 2004 focus zetec-se 1.6 115hp lik bu dendi fakat ruhsatta 74 kw yazıyor yani makyajlı kasanın hepsinde bulunan 100 hp gibi farklı bi durum olabilir mi ? Bunun içinden çıkamadım yardımlarınızı bekliyorum

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ford_Sigma_motoru  :blush:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Araca ekstra bir işlem uygulanmadıysa 100 PS'dir.1.6'lar 100 PS, 2.0'lar 130 PS'dir.Ben böyle biliyorum...

araçta extra yok ama bu linkte 2004 lerde 115 ps olanda gördüm aracın eski sahibide bu 100 lük degik 115 deyince ikilemde kaldım ruhsatta da öyle yazınca adam sıfır aldı sonuçta istege göre getirmiş olsa ruhsatta niye öyle yazılmış olsun  ??

Yunus Emre Salih Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
araçta extra yok ama bu linkte 2004 lerde 115 ps olanda gördüm aracın eski sahibide bu 100 lük degik 115 deyince ikilemde kaldım ruhsatta da öyle yazınca adam sıfır aldı sonuçta istege göre getirmiş olsa ruhsatta niye öyle yazılmış olsun  ??

Ben hiç 115 PS 1.6 Zetec duymadım,görmedim.Benim bildiğim bütün 1.6'lar 100 PS oluyor.Eğer eski sahibi aracın yazılımıyla vs. oynayıp yükseltmediyse 100 PS'dir.Ama en kesin çözüm aracı dyno'ya çıkarıp bakmak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Ben hiç 115 PS 1.6 Zetec duymadım,görmedim.Benim bildiğim bütün 1.6'lar 100 PS oluyor.Eğer eski sahibi aracın yazılımıyla vs. oynayıp yükseltmediyse 100 PS'dir.Ama en kesin çözüm aracı dyno'ya çıkarıp bakmak.

:( ne yapsak dyno'ya soksak mı kiii ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o linkteki bahsettiğiniz,duratec ti-vct motor için geçerli f1 deki zetec-se için geçerli deil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
  • 0
Öyle bir motor yok. 100 ps dediğiniz dyno'da çok az bile gözükebilir ;)

dyno işin hikayesi de bu araç 115 lik motora sahip olabilir mi ? çünkü 2005 e yakın çıkartılmış bu adamı ya kandırmışlar yada başka birşey var :)

Arabanız 100 hp zetec-se. Duratecler Focus 2 lerde var 115 hp. Comfort donanım F2 lerde 100 hpdir. 

100-115 farketmez performansı anlamak nerdeyse imkansız yüksek devirler harici :)

bende hiç 115 hp lik focus 1 duymadım yorumlarda görmedim yüksek oranla sadece sallamasyon ilanlarda gördüm düşüreni bile gördüm acaba o düşük dogru olupta bizimkileri mi yüklediler fazla fazla :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Öyle bir motor yok. 100 ps dediğiniz dyno'da çok az bile gözükebilir ;) dyno işin hikayesi de bu araç 115 lik motora sahip olabilir mi ? çünkü 2005 e yakın çıkartılmış bu adamı ya kandırmışlar yada başka birşey var :) Arabanız 100 hp zetec-se. Duratecler Focus 2 lerde var 115 hp. Comfort donanım F2 lerde 100 hpdir. 100-115 farketmez performansı anlamak nerdeyse imkansız yüksek devirler harici :) bende hiç 115 hp lik focus 1 duymadım yorumlarda görmedim yüksek oranla sadece sallamasyon ilanlarda gördüm düşüreni bile gördüm acaba o düşük dogru olupta bizimkileri mi yüklediler fazla fazla :)
İnanmanız için kaç defa daha yazmamız lazım önce bunu öğrenelim de :) sonra yanıtlarız artık :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.