Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz.

Ümit Vaysaloğlu

Önerilen Mesajlar

Ben hangisinden alırsam onun en iyisi olduğunu düşünüyorum.
Özdemir Asaf'ın vecizesi gibi: Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu, birinciliği beyaza verdiler.
Herkesin bir beyazı var.

Zaten herkes öyle düşünüyor:) inş düşüncelerimiz bizi yanıltmaz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aralıklı yazıyorum, tekrarlamakta yarar var:

1. Bildiğim kadarı ile Lukoil dışında tüm yaygın markalar aynı rafineriden alıyor ve kendilerine göre bazı katkılarla yakıtlarını zenginleştiriyorlar
  2. Yaygın markaların hepsinin sıkı bir istasyon denetim politikası var ve geri bildirim mekanizmaları da gayet hızlı ve iyi çalışıyor
  3. Sorun markadan bağımsız istasyon sahibinin kurnazlığından kaynaklanıyor, masraftan kaçmak için temizleme protokollerine uymamak, ucuz kaçak mazot almak vb. 
  4. Sonuçta kurallara uygun çalışan bir istasyondan alırsanız hangi marka olursa olsun sorun yaşamazsınız, bu da Yakubun yazdığına getiriyor bizi, markayı boş verin istasyonu değerlendirin. 
  5. Şu bundan iyi tarzı öznel değerlendirmelerin ise hiçbir değeri yoktur. Kendinizi inandırırsanız daha mutlu bir müşteri olursunuz, ama bu da salt bir yanılsamadır. Yok onu aldım motor sessizleşti, bunu kullandım daha çok yol yaptı gibi açıklamalar kanıta dayalı ve tekrarlanabilir değerlendirmeler değillerdir. 

Son söz: İyi bir istasyon bulun onunla devam edin. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 minutes ago, Cem Boneval said:

Bildiğim kadarı ile Lukoil dışında tüm yaygın markalar aynı rafineriden alıyor ve kendilerine göre bazı katkılarla yakıtlarını zenginleştiriyorlar

BP Ultimate ayni rafineriden gelmiyor. Tuprasda depolanmiyor. Yurtdisinda ne satiliyosa aynisi benzinliklere geliyor.

--3 minutes later eklendi--

Not: Insider bilgi icerir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Servet Ö. yazdı:

BP Ultimate ayni rafineriden gelmiyor. Tuprasda depolanmiyor. Yurtdisinda ne satiliyosa aynisi benzinliklere geliyor.

--3 minutes later eklendi--

Not: Insider bilgi icerir.

Bu çok doğru gelmedi bana. 

Bildiğim kadarıyla akaryakıt şirketlerinin %10 oranında ithal yakıt satma hakkı var. Bunun dışındaki %90ı Tüpraştan almak zorundalar. Eskiden firmalar bu %10 ithal hakkını çok düşük kükürtlü dizel ya da yüksek oktanlı benzinler için kullanıyordu (shell nitro mesela) . Fakat günümüzde çok düşük kükürt zaten standart oldu ve TÜPRAŞtan çok düşük kükürtlü dizel çıkıyor zaten, yüksek oktan benzine de ekstra vergi geldiği için getirmiyorlar artık. Ancak belki hala %10 ithal edip bunu belli istasyonlara veriyor olabilirler. 

Ben hep BPden aldım alıyorum. Çünkü fordun yakıt ortağı BPdir. Ultimate yakıtlar ford motorları üzerinde çalışılarak geliştirilmiştir. 3-5 sene öncesine kadar Fordun Rally takımının adı BP-Ford ralli takımı idi.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 minutes ago, H. Cenk said:

Bu çok doğru gelmedi bana. 

Ben soyleyenin yalancisiyim ki soyleyen adam da saglam kaynak. Ayrica en azindan birkac arabada BP Ultimate'in diger yakitlara gore tepkimesini pozitif yonde canli veri olarak gozlemleyebiliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Ben soyleyenin yalancisiyim ki soyleyen adam da saglam kaynak. Ayrica en azindan birkac arabada BP Ultimate'in diger yakitlara gore tepkimesini pozitif yonde canli veri olarak gozlemleyebiliyorum.

Haklı da olabilirler. belki sadece ultimate benzini ithal ediyorlardır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.