Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz.

Ümit Vaysaloğlu

Önerilen Mesajlar

Ben FullSave kullanmak istiyorum. Ne dersiniz ?

Yakıtların hepsi aynı rafineriden geliyor, şirketler bazı katkılar ekliyerek bunları adlandiriyorlar.
Bence hepsi aynıdır, markadan ziyade istasyonun güvenilirliği ve kalite standartlarına uyumu önemlidir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Volkan Bozkaya yazdı:

Bazı arkadaşlar bu yakıtın kamyon dizeli olduğunu ifade ediyor

Katkı açısından pahalılar biraz daha zengin, uzun vadede kurumlanmayı bu olumlu etkileyebilir, ama fark edilir mi kuşkulu.

Bunun dışında yakıt ekonomisi açısından bence yakıt türleri arasındaki farklar çok düşük, neredeyse fark edilmeyecek düzeylerde. 

Tek seferlik hissiyat çok yanıltıcı olabilir. 

Açıkcası depoda 1 TL fazla ödeyerek daha kaliteli bir yakıt alabiliyorsam fazla düşünmem. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22.10.2016 - 19:41 tarihinde, Volkan Bozkaya yazdı:

Arkadaşlar yakıt konusunda bir sorum olacak. Hemen hemen tüm firmalarda 2 tür mazot var ve biri diğerinden 2 kuruş daha pahallı. Örnek verecek olursak Shell için FullSave Dizel ve V-Power+ gibi PO için Vmax ve Prodizel gibi. Şimdi bu yakıtların tümü Eurodizel ve en590 Standardını bildiğim kadarıyla karşılıyor. Ben önceki aracımda (2005 TDCİ C-MAX) genelde FullSave ve Vmax kullandım. Şimdiki aracım için (Focus MK3 TDCİ) Shell'den bir defa FullSave bir defada V-Power+ aldım. Ben net bir fark hissetmesem de sanki FullSave biraz daha uzun menzil sunuyor gibi geldi. Bu aracımda (Focus MK3 TDCİ) Shell FullSave kullansam olur mu ? Bazı arkadaşlar bu yakıtın kamyon dizeli olduğunu ifade ediyor:) ve genelde pompacılara da Eurodizel dediğince eli pahallı olana gidiyor. Diğer yani 2 kuruş ucuz olanı vermekte nazlanıyorlar. Ben Shell FullSave Dizel kullanmak istiyorum. Ne dersiniz ?

menzil olayını bilmiyorum ama sürekli shellden alıyorsanız fuelsave vpower ile aynı paraya geliyor :D şöyle ki 1 litre için konuşursak fuelsave 2 kuruş vpower 3 kuruş puan veriyor, miles&miles kartını bağlayınca 2 kat puan veriyor yani 4 ve 6 kuruş. 2 kuruşluk farkı geri almış oluyorsunuz :D

eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmesemiydim acaba :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Ozan Kar yazdı:

menzil olayını bilmiyorum ama sürekli shellden alıyorsanız fuelsave vpower ile aynı paraya geliyor :D şöyle ki 1 litre için konuşursak fuelsave 2 kuruş vpower 3 kuruş puan veriyor, miles&miles kartını bağlayınca 2 kat puan veriyor yani 4 ve 6 kuruş. 2 kuruşluk farkı geri almış oluyorsunuz :D

eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmesemiydim acaba :D 

Esasen haklısınız shellsmart kartım var. Suradan https://www.shellsmart.com/smart/collect_points?site=tr-tr baktığımda gördüm ki FuelSave 1,5 Puan V-Power Nito+ Dizel 3 puan veriyor. Buna dikkat etmemiştir. Teşekkür ederim o halde  V-Power Nito+ Dizele devam:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende artık Shell gaz kullanıyorum.Sebebi içinde yağlayıcı katkı olmadığı için.Çünki gazı bağlayan firma katkısız olması enjektörlerin ve bujilerin tırnak kısımlarının yağ kaplanmaması için daha iyi oluyormuş. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aytemiz burda 3.75den motorin veriyor 2yıldır aynı yerden alıyoruz hiç problem çıkarmadı opet ve shellide denedim aralarında fark yok ben fark edemedim şahsen opet ve shellde 4.25 Canım Aytemız

ismail orçan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Ben Opet kullanıyorum. Otobilim sayesinde %4 indirim kazanıyorum 4,72 TL lik mazot 4.53 tl oluyor + arabadan inmeden kartla parayla uğraşmadan otobilim i uzatarak yakıtı ödemek çok kolay . Birde yanlış bilmiyorsam yakıtı hep opet ten yakıt sisteminde bir arıza olursa masrafları opet karşılıyormuş.

Zafer Yusoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Opet kullanıyorum. Otobilim sayesinde %4 indirim kazanıyorum 4,72 TL lik mazot 4.53 tl oluyor + arabadan inmeden kartla parayla uğraşmadan otobilim i uzatarak yakıtı ödemek çok kolay . Birde yanlış bilmiyorsam yakıtı hep opet ten yakıt sisteminde bir arıza olursa masrafları opet karşılıyormuş.

Zafer abi bu indirim nasıl oluyor. Ben de otobilim kullanıyorum ama indirim felan yok. Genelde bindirim oluyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

arkadaslar yeni konu acmak istemediğimden benzer konu da bulamadıgımdan belki de benim kabiliyetsizliğim bi sorunu buradan dile getirmek isterim.

sorun su ki bugun yolumun üzerindeki bp ye %7 indirim tabelasını görünce balıklama daldım :) görevli arkadasa dolduralım dedim sonradan farkettim ki koydugu pompada motorin yazıyor yanındakinde eurodizel yazıyor bir fark varmı dedim yok dedi kasada sorum ne fark var diye birisi daha ince birisi katkısızdır daha kalındır bunla birazdaha fazla yol gidersin dedi tabi benim kafamdan kaynar sular bosalmıs gibi oldu ama belli etmedim euro dizel yerine eski tip dizel mi koydurdum aracıma diye sabahtan beri aklımda deli sorular :)

araca zarar olurmu ne yapmamı onerirsiniz şimdiden teşekkürler .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.