Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz.

Ümit Vaysaloğlu

Önerilen Mesajlar

Dizel focusumun 30 bin km sini opetten almışımdır. Tavsiye üzerine bp ye geçtim. Menzil olarak bişi değişti mi fatketmedim ama motor gürültüsünde ciddi bir düşüş oldu. Şimdi benzinide bp den alıyorum birde vw araçlara %3 lira veriyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracı ilk aldığımda sürekli opetten aldım. 1seneden fazla sürdü bu olay.sonra bi ara deneme amaçlı BP ye geçtim ve yaklaşık aynı kullanım şartlarında 1depo da  50km fazla yaptım.total excelliyum ise gayet iyiydi 2yil boyunca ayda 2depo yakiyordum yolumun ustuydu ve teb total karta % 5 indrim yapiyor hala.son aylarda 3 depo kadar GO adlı yeni bir firmadan alım yaptım ama sabah ilk calıştırmalar biraz vuruntuluydu.simdi gene BP ye geçtim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Önceki aracım olan polo da tamamiyle shell motorini kullaniyordum gerek menzil gerek guc aktarimi acisindan gayet memnundum.
Lukoilden bahsedersek bir kere almistim onda da yakit filtre uyarisi vermisti.
Suanda focus aracima ilk deposunu opetten aldim lakin 600 km oldu ve depo bitmek uzere polo aracimda 1000km leri gorurken 600 km yi gorunce icten ice uzuldum ne diyim.
Ancak ben shelli oneriyorum ikinci depoda shell'e donmeyi dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Oğuzhan Özkan yazdı:

Suanda focus aracima ilk deposunu opetten aldim lakin 600 km oldu ve depo bitmek uzere polo aracimda 1000km leri gorurken 600 km yi gorunce icten ice uzuldum ne diyim.

Bunu yakıt şirketine bağlamıyorsunuz umarım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunu yakıt şirketine bağlamıyorsunuz umarım. 

Elbette iki arac arasinda kutle, yakit depolarinda hacim farkliliklari bulunmakta. Ancak ayni guzargahta ve ayni stilde kullandigimi varsayarsak ki suan kullandigim aracim yeni oldugu icin cok ozenliyim. hesaplamalarima gore menzilin beklentinin altinda kaldigini soyleyebilirim saygideger buyugum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son 15 depodur BP den yakit aliyorum. Defalarca Opet ve Shell arasinda kararsiz kalan ben, artik kendi aracim icim BP diyorum.

Bende bp deneyeceğim shell nitro alıyorum hep . Bpnin benzini nasıl peki motor sesi, titreşim vs ... kullanımda fark hissediliyor mu?

ayrıca fordun EU da sattığı araçlarda bp etiketi var.

ford.jpg

http://www.bp.com/en_gb/on-the-road/united-kingdom/products-and-services/recommended-by-ford.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Bende bp deneyeceğim shell nitro alıyorum hep . Bpnin benzini nasıl peki motor sesi, titreşim vs ... kullanımda fark hissediliyor mu?

ford.jpg

http://www.bp.com/en_gb/on-the-road/united-kingdom/products-and-services/recommended-by-ford.html

10 senedir yazıyorum FORD un yakıt ortağı BPdir. Ultimate yakıtlar FORD araçlar üzerinde denenerek geliştirilmiştir. FORDun ralli takımı da bir ara Ford_BP ralli takımı idi.

Ancak ultimate ler nisbeten eski yakıtlar. Ondan sonra çıkan diğer yakıtlar shell olsun total olsun belki  daha iyidir bunu bilemem.

Ayrıca BP nin ultimate leri çıkardığından beri ecoboostlar ortaya çıktı ve dizeller değişti. BP evrimleşti mi bilmiyorum. İnşallah bunlar için de gayet iyi yakıtlardır.

TDCi ye 1 yıldır her zaman ve daima BP ultimate eurodizel alıyorum . Henüz başka yakıt almadım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Özer Aksu yazdı:

ford.jpg

Motor sesi hep stabildi zaten, titresimde oyle.

Kullanimda ekonomi yapmak icinde gazlamak icinde ideal. Bu kisim icin kafanizda soru isareti kalmasin, bir inat uzerine BP-Shell-Opet arasinda datalog alarak farklari inceledim. Acik ara BP onde. Bunu anlamak icin datalog almaya gerek de yoktu acikcasi. Totometre ile bile anlasilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Arkadaşlar yakıt konusunda bir sorum olacak. Hemen hemen tüm firmalarda 2 tür mazot var ve biri diğerinden 2 kuruş daha pahallı. Örnek verecek olursak Shell için FullSave Dizel ve V-Power+ gibi PO için Vmax ve Prodizel gibi. Şimdi bu yakıtların tümü Eurodizel ve en590 Standardını bildiğim kadarıyla karşılıyor. Ben önceki aracımda (2005 TDCİ C-MAX) genelde FullSave ve Vmax kullandım. Şimdiki aracım için (Focus MK3 TDCİ) Shell'den bir defa FullSave bir defada V-Power+ aldım. Ben net bir fark hissetmesem de sanki FullSave biraz daha uzun menzil sunuyor gibi geldi. Bu aracımda (Focus MK3 TDCİ) Shell FullSave kullansam olur mu ? Bazı arkadaşlar bu yakıtın kamyon dizeli olduğunu ifade ediyor:) ve genelde pompacılara da Eurodizel dediğince eli pahallı olana gidiyor. Diğer yani 2 kuruş ucuz olanı vermekte nazlanıyorlar. Ben Shell FullSave Dizel kullanmak istiyorum. Ne dersiniz ?

Volkan Bozkaya tarafından düzenlendi
Ekleme+düzeltme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.