Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz.

Ümit Vaysaloğlu

Önerilen Mesajlar

• 3 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...

Konuşmalara biraz göz gezdirdim de markaların pek bir önemi yok.Daha önce petrol ofisi bayisinde işletmecilik yaptığımdan söylüyorum,eğer bayii zamanında akaryakıt tankının temizliklerini yaptırmıyorsa ve sizde o tankın bitmesine yakın oradan yakıt alırsanız vay halinize.Bence her zaman aynı istasyondan aynı pompadan ve özellikle yaz aylarında mümkünse sabah saatlerinde veya gece almak bana göre en mantıklısı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, ANIL Ö. yazdı:

Konuşmalara biraz göz gezdirdim de markaların pek bir önemi yok.Daha önce petrol ofisi bayisinde işletmecilik yaptığımdan söylüyorum,eğer bayii zamanında akaryakıt tankının temizliklerini yaptırmıyorsa ve sizde o tankın bitmesine yakın oradan yakıt alırsanız vay halinize.Bence her zaman aynı istasyondan aynı pompadan ve özellikle yaz aylarında mümkünse sabah saatlerinde veya gece almak bana göre en mantıklısı.

Sabah saatlerinde veya gece almak neden?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Serin havada almak bizim için daha avantajlı çünkü sıcak havada yakıt bir miktar genleşiyor ve depomuza giren yakıt miktarı değişiyor.Şöyle ki bu durum pompada normal olarak karşımıza çıksa da gerçek olan sıcak havada aldığımız yakıtta bir miktar kaybımız olmaktadır.Biz işletmecilik yaparken kendi depolarımıza yakıtı gece alıp gece dökerdik.Zaten Sistemde 25 derecenin üzerindeki hava sıcaklıklarında uyarı verirdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

08.09.2017 - 14:12 tarihinde, Özgür B yazdı:

Class dan yakıt alan var mı arkadaşlar? Bu zamlardan sonra 4,09 TL/LT olarak gördüm levhalarında, her yerde 4,60 TL/LT ve üzerinde. Çılgın bunlar :)

Ben eşimin arabasına aldım birkaç depo. (Citroen Saxo 1.5D) Ancak eski tip standart pompalı dizel olduğu için aldım. 

57hp 98nm değerleri. Çekişinde bir farklılık görmedim. Egzozdan atan dumanda da bir sıkıntı görmedim (Ara Ara havlu peçeteye dip gaz yapar bakarım arabanın egzozunan çıkan dumana.) Egzoz gazının kokusunda da bir değişme olmadı. Yakıt tüketimi litre bazında da değişmedi 4,3/100 yakıyordu yine aynı devam etti. Bir sıkıntı görmedim ben o arabada. Ancak yinede güvenip Focusuma koyamıyorum. Shellden devam ediyorum.  

Ogün Özemre tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...
03.07.2017 - 11:34 tarihinde, Erhan Er. yazdı:

hangisinde kampanya varsa ondan alıyorum. Geçtiğimiz aylarda Total'den aldım, Haziran'da opet'ten, bu ay bp'den alacağım. Belli başlı markaların dışına çıkmadan kampanya varsa yararlanıyorum.

yesss doğru seçim  

kampanya nereye biz oraya   opet hariç

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özel kurumların devlet tarafından denetiminde maalesef yetersizlik var.

Geriye firmaların iç denetimi kalıyor.

Edindiğim izlenime göre, Opet iç denetimi nispeten yapmaya çalışıyor.

Bunu nereden anlıyorum. Bir kaç defa elinde ölçü kapları olan

denetimciye rast geldim.

Ayrıca hemen hemen bütün Opet istasyonların görünüşleri

temiz ve düzenli.

Buradan da öyle böyle bir denetim olduğunu gösteriyor.

Ben senelerdir Opet'den alıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Bir eski konu daha canlandıralım. ?

Sabahları arabanın ilk hareketi sonrası, birinci vitesten ikinci vitese geçerken tek bir kere tekleme yaptığını daha önce yazmıştım. 

Bunun kaynağının enjektör olabileceğine dair söylemler üzerine enjektörlerle de alakalı bir araştırma yaptım. Fiyatlar çok çeşitli, servisler enjektörleri anlaştıkları bir yere gönderiyorlarmış vs. vs. bir sürü "hah tamam bak bu iyi işte" diyebileceğim bir sonuca ulaşamadım. O şekilde bu kışı da geçirmeyi planlıyordum açıkçası. 

Yakıtı da sürekli Shell'den alıyorum.  Tekleye tekleye yolumuza devam ederken, yakıt aldığım istasyondaki arıza nedeniyle ilk defa yolumun üzerinde yeni açılan ve arkadaşlarımdan bazılarının iyi diye önerdikleri Total'dan yakıt aldım. 

Total Excellium Euro Diesel. 

Neyse sabah ilk çalıştırmada herhangi bir tekleme olmadı. Ertesi gün yine olmadı. Bir sonraki gün hiç beklemeden hareket ettim yine olmadı. Sabah ilk çalıştırıp hareket ettiğimde tekleme oluyordu. Yaklaşık 5-6 gündür olmuyor. Sanki daha sessiz çalışıyor şu an. Ama ilk çalıştırmada devirde bir dalgalanma oluyor. Bu Shell aldığım zamanda da var mıydı bilemiyorum. Yakın zamanda tekrar shell alıp sabahki durumu gözlemleyip size aktarmaya çalışacağım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben yıllardır Bp kullanıyordum.Shell de, kullandığımız kredi kartına kampanya olunca 1 aydır Shell den alıyorum.Arabanın sarsıntısı bariz bir şekilde azaldı fakat yakıt biraz arttı.Performans da biraz daha iyileşti gibi geliyor bana..Ayrıca Bp nin clup kartının da hiç cazibesi kalmadı.Shell clubkart daha fazla puan veriyor.Sarsıntı ya tekrar değinecek olursam özellikle motoru kapatırken daha önce sarsıntılı stop ediyordu Shell den sonra bu sarsıntı da kayboldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.