Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

İlk Çalıştırmada Kalkış Problemi

Ozan Murat

Soru

Arkadaşlar merhaba;

Aracımla akşam işten gelip dolaşacak olduğumda, çalıştırdıktan sonra birkaç saniye içinde kalkmaya çalıştığımda motor problemleri yaşayan araçlarda olduğu gibi yüke girememe,kalkışta problem ve egzos kısmından geldiğini tahmin ettiğim patlama sesleri duyuyorum. Birkaç saniye sonra araç normale dönüyor ama bu problem canımı sıkıyor. Daha önce bir gece serviste bıraktıp aracımı ertesi gün çalıştırdıklarında bu problemle karşılaşmadıklarını söylediler. Aracımı bazen az yakıtla bırakıyorum, ama bunun böyle sıkıtya yol açacağını sanmıyorum. Az yakıttan kastım, 40-50 km gibi mesafeye gidebileceğim yakıt. Ne olursa olsun az yakıtta olsa yakıt kokusu da duyduğum bu olayın sebebi ne olabilir? görüşlerinizi bekliyorum. Bir çalışmamda video yükleyip bunu paylaşmayı deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
egsozdan patlar ya mesela ralli arabaların yüksek devirlerde düsük vitese geçince çıkan ses gibi ya da şu eksik yanmalı iki zamanlı mobiletlerde olduğu gibi bir ses

Serviste böyle ses gelmedi demeleri ilginç size hep oluyor mu peki ?

Yakıtı farklı firmadan almayı denediniz mi birde? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hep Opet'ten alıyorum. Başka firma denemedim yakıt güvence sistemiyle aldığım için. Her zaman olmuyor bazen karşılaşıyorum. Az benzinden şüpheleniyorum ama ne olursa olsun olmamalı eski aracımda çalıştırdığım gibi harekete geçerdim. Şöyle bir sistem aklıma gelmiyor değil. Mesela aracın kontağının kapandığı anda ve bir süre çalıştırılmadığında yakıtın güvenlik amacıyla depoda toplanması gibi bir sistem olabilir mi ? Az yakıt kaldığında bunun yanma odasına ulaşması zaman alabilir ama bu şekilde de aracın çalışması mümkün değil. Ya da az olduğunda pompanın anlık yakıt çekememesi sebep olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Hep Opet'ten alıyorum. Başka firma denemedim yakıt güvence sistemiyle aldığım için. Her zaman olmuyor bazen karşılaşıyorum. Az benzinden şüpheleniyorum ama ne olursa olsun olmamalı eski aracımda çalıştırdığım gibi harekete geçerdim. Şöyle bir sistem aklıma gelmiyor değil. Mesela aracın kontağının kapandığı anda ve bir süre çalıştırılmadığında yakıtın güvenlik amacıyla depoda toplanması gibi bir sistem olabilir mi ? Az yakıt kaldığında bunun yanma odasına ulaşması zaman alabilir ama bu şekilde de aracın çalışması mümkün değil. Ya da az olduğunda pompanın anlık yakıt çekememesi sebep olabilir.

Uygun zamanda, en azından yakıt ışığı sönük halde iken bırakıp belli bir süre deneseniz ? Servis de bunun sonucundan yola çıkarak birşey bulabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

birkaç yıl önce paliom vardı. Aynı problemi yaşamıştım. Araçtaki yakıtı serviste değiştirmişlerdi, problem çözülmüştü. Fakat kötü yakıt patlatma sebeplerinden sadece bir tanesi. Ondan önce sente ayarı, yakıt pompası basıncı, bujiler dahil herşeye bakmışlardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bahsettiginiz sorunu gecen sene bende yasadim.Araba yeni calistiginda motor sogukken gaz verip hemen kalkmaya kalkinca gazi az yeme ve eksozdan pat pat sesleri bende de mevcuttu.Ben motor isinana kadar 5 dakika rolantide calistirip sonra hareket ediyordum.Sorunum servise gidip yazilim guncellemelerini yaptirinca duzeldi.Araciniz bu sesleri muhtemelen gaz verince yapiyor,bu esnada devir saatine bakin eger sizde de benim gibi devir saatinde dalgalanma varsa bu esnada , sorunumuz ayni gibi.Bence serviste yazilim guncellemesi yaptirin. :yeah:

Hakan Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

her zaman depodaki az yakıt problem doğurur.

1- Yakıt için ışığın yanmasına müsaade etmemek lazım. çünkü benzin pompası için gerekli bir seviye var.

2- yakıtlar su çeker ve dibinde tortu oluşur. Az yakıtta yakıt sistemine daha çok su ve pislik gider. Buda araçta aksırmalara tıksırmalara sebep olur.

Bence Hakan saraç hocanın dediklerini yaptırdıktan sonra depoyu temizlettirin ve zorunda kalmadıkçada dipteki benzinle hareket etmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
her zaman depodaki az yakıt problem doğurur.

1- Yakıt için ışığın yanmasına müsaade etmemek lazım. çünkü benzin pompası için gerekli bir seviye var.

2- yakıtlar su çeker ve dibinde tortu oluşur. Az yakıtta yakıt sistemine daha çok su ve pislik gider. Buda araçta aksırmalara tıksırmalara sebep olur.

Bence Hakan saraç hocanın dediklerini yaptırdıktan sonra depoyu temizlettirin ve zorunda kalmadıkçada dipteki benzinle hareket etmeyin.

Yakıt ışığı yandıktan sonra ve menzil 0 gösterdikten onra dahi 3-4 L yakıt kalıyor.

Yani sonuçta ışığı yakmak çok da dert edilecek bir durum değil.

Benzin kalitesi Patagonya'da bile bayağı düzeldi bizde yeni araçta tortu oluşumu ve bunun püskürtme sistemini kirletmesi benzin filtresi de düşünüldüğünde sorun olmayacaktır. 

Sorun soğuk motorda aşırı zengin karışıma bağlı yakıtın tam yakılmaması ve kontrolsuz patlamalar olması, rölantiden yüke geçiş sürecinde yazılımsal olarak düzeltilmesi gereken bir süreç var.  

Servisin bunu gidermesi lazım güncelleme yaparak. 

Ben böyle düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar merhaba;

Aracımla akşam işten gelip dolaşacak olduğumda, çalıştırdıktan sonra birkaç saniye içinde kalkmaya çalıştığımda motor problemleri yaşayan araçlarda olduğu gibi yüke girememe,kalkışta problem ve egzos kısmından geldiğini tahmin ettiğim patlama sesleri duyuyorum. Birkaç saniye sonra araç normale dönüyor ama bu problem canımı sıkıyor. Daha önce bir gece serviste bıraktıp aracımı ertesi gün çalıştırdıklarında bu problemle karşılaşmadıklarını söylediler. Aracımı bazen az yakıtla bırakıyorum, ama bunun böyle sıkıtya yol açacağını sanmıyorum. Az yakıttan kastım, 40-50 km gibi mesafeye gidebileceğim yakıt. Ne olursa olsun az yakıtta olsa yakıt kokusu da duyduğum bu olayın sebebi ne olabilir? görüşlerinizi bekliyorum. Bir çalışmamda video yükleyip bunu paylaşmayı deneyeceğim.

Kesinlikle yakıtla ilgili değil.Aracınızı servise bırakmayın iyice bozarlar.ford bayilerinde müşteri temsilci var direk otosanla irtibata geçip sizin için teknik destek isteyebiliyor,bir iki gün içerisinde otosandan sizi arıyorlar şikayetinizi dinledikten sonra herhangi bir servise aracınızı bırakmanızı söylüyorlar ve aracınızı bıraktığınız serviste aracınıza yapılan bütün işlemleri takip edip müdahale edebiliyorlar.ancak bu söylediklerim çok kolay olmuyor.aracı aldığınız bayi ile çokça çarpışıp kavga etmeniz lazım.karar sizin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.