Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Oto-Bulmaca

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

tabiikide gt-r açık ara önde götürür şanzıman oranıylan 

Abi ters köşeye yatırmazsın inşallah, nissan gt-r diyorum ben..

Golf'ün şansı yok öyle söylüyim.. Lamborghini alıyor her türlü :)

ayrıca gt-r ı stage 3 e çıkarırsanız bugatti ile dalga geçen bir araç ortaya çıkar :)

Banada nissan alırmış gibi geliyor...

İşin içine modifiye girdimi durmam düşünmem  GTR derim ;)

Lamborghini her türlü 1.liği alır. Nissan'da sonuncu olmuştur herhalde :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soruda da cadde modifiyesi olduğunu belirtmiştim.
Yoksa kim Aventador'a Golf ile kafa tutar.

Nissan Brömmler tarafından, Golf de HGP tarafından caddeye uygun ve trafik tescil belgeli olacak ve TÜV'den geçecek şekilde modifiye edilmiş.

Her ikisi de gücünü çift turbodan alırken Lamborghini hacim ve devire dayanan orijinal atmosferik motorunu kullanıyor. 

Tabii özellikle Golf'ün süspansiyon, frenler ve şanzımana kadar tümüyle yeni parçlarla donatıldığını eklemek gerek, görüntüsü tam bir kuzu postunda kurt!

Ve maliyete bakılırsa da birincilik tüm kapsamlı değişikliklere rağmen Golf'te 110.000€ ile, Nissan 160.000€, Lamborghini ise 313.000€ sadece...

Önce araçların teknik özellikleri

Almanca ama değerlerden ne olduğu anlaşılıyor zaten...

teknik.jpg

Şimdi de gelelim ölçümlere

messwerte.jpg

Sonuçta soru 0-200 kalkarlarsa şeklinde olduğuna göre doğru cevap Nissan GT-R olacaktı.

Üstelik Nissan bu değerleri 1,5 Bar turbo basıncı ile elde ediyor, turbo basıncını sürerken dahi 1,7 Bara yükseltmek mümkün kısa süreli ve o zaman elde edilen değerler dudak uçuklatıcı oluyor ve 0-300 20 saniye altına iniyor!

Ayrıca oluşan farkların sadece saniyenin ondalıkları düzeyinde olduğunu da kaydetmek doğru olur.

Bu arada Golf'ün tork ve dolayısı ile ara hızlanma şampiyonu olduğunu da belirtmek lazım.
Golf'e karşı sempatim olmasa da şu haliyle bu üçlü arasında seçeceğim araç olurdu büyük olasılıkla...

Bir iki de görsel

Motorlar

Getunter-HGP-Golf-36Bi-Turbo-729x486-67f  

Lamborghini-Aventador-LP-700-4-729x486-6  

Getunter-Nissan-Broemmler-GT-R-729x486-e

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.