Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Yakıt Deposundan Ses Gelmesi

Ali Keskin

Soru

Okyanustan geçip derede boğuldukları başka bir konuda bu bence :yeah:

mazot tam doluyken yaklaşık çeyrek düştüğünde ve yarıya inene kadar geri giderken bir anda durunca yada ani kalkış ve hemen duruşta lambur lumbur depoda çalkalanan yakıtın sesi geliyor aracın içine.

bunun sebebi ise depo içine dalga kıran dediğimiz engelleri koymadıkları için olsa gerek...

Benzinlilerde de var mı acaba bu ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bir sorun olmaz, evet o ses var. Kimisi alışkındır fark etmez belli dolulukta ve gaz/fren hallerinde duyuluyor zaten. 

Örneğin, Mk3 dizel ve Mk4 dizel yakıt karşılaştırmasında sırasıyla iki aracı kullanınca net fark ediliyordu ses gelen ile gelmeyen; ses sistemi kapalı vs.

Eski konumuzla birleştirildi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merso A180, Opel Astra j, B7 Passat, Golf, Jetta, Seat Leon, Toyota Corolla, Auris, Alfa giulietta, önceki kasalardan civic hb dizel, Hyundai'nin bazı modelleri, Renault'un bazı modelleri, Subaru outback, Kia Cerato... bunlar benim görebildiğim modeller. Fazlası da var. Bu araçların hepsinin belli yıllarda üretilmiş modellerinden, çoğunlukla dizel motorlu araçlarından depoda ki çalkantı sesi geliyor. Şikayetleri mevcut. İlk zamanlar Focus'a özel olduğunu düşünmüştüm ama belli ki tüm sektör bundan etkilenmiş.

Servise sorduğumda depoyu değiştirmenin çözüm olmayacağını, yeni deponun da aynı geleceğini söylediler. Tek çare deponun dışına yalıtım yaptırmak yahut hafif müzik açmak ?

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.