Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Yakıt Deposundan Ses Gelmesi

Ali Keskin

Soru

Okyanustan geçip derede boğuldukları başka bir konuda bu bence :yeah:

mazot tam doluyken yaklaşık çeyrek düştüğünde ve yarıya inene kadar geri giderken bir anda durunca yada ani kalkış ve hemen duruşta lambur lumbur depoda çalkalanan yakıtın sesi geliyor aracın içine.

bunun sebebi ise depo içine dalga kıran dediğimiz engelleri koymadıkları için olsa gerek...

Benzinlilerde de var mı acaba bu ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Şimdi, Yakup Çağatay said:

Yakıt seviyesine göre değişiyor her zaman ses GELMEZ. Ses gelmeyenler ya fullemiyor ya da azatlmıyor. (Ne zaman geldiğini hatırlamadığım için emin değilim.) 

Hah ben hep fullerim depoyu. Çeyreğin altına da pek düşürmem. 1 kez bile duymadım valla depodan ses geldiğini.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21.07.2016 - 14:33 tarihinde, Doğan Kurban yazdı:

Hah ben hep fullerim depoyu. Çeyreğin altına da pek düşürmem. 1 kez bile duymadım valla depodan ses geldiğini.

Ben de duymadım :D Çünkü arabaya bindiğimde müziği açarım.

Ayrıca o ses her araç hareketinde gelmiyor belli bir şiddetle falan ancak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benzinde hiç gelmiyor dizelde ise yarım depodan fazla olunca çalkantı sesi gelyo

Yakıt seviyesine göre değişiyor her zaman ses GELMEZ. Ses gelmeyenler ya fullemiyor ya da azatlmıyor. (Ne zaman geldiğini hatırlamadığım için emin değilim.) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracım 2016 1.5 TDCI Style Powers.

Depoyu fullediğimde ufak sarsıntılarda bile lıkır lıkır mazot sesini duyuluyor. Mazot seviyesi azalma başlayınca ses kesiliyor.

Sizde de aynı sorun oluyor mu? Veya Titanium donanımlarda da aynı sorun var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24.02.2018 - 23:06 tarihinde, Ali Güvenç yazdı:

2015 dizel trendxte bu sesi hiç duymadım.

Işık yanınca depoyu fullerim hep bu şekilde yakıt alırım.

Belki müzik sesine denkgelmiştir bilemiyorum.

Umarım hiç denk gelmez. Bir kere denk geldi mi her depoyu doldurduğunuzda arka taraflarda oluyor kulağınız :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar son zamanlarda araç ile düşük hızda kasisten veya çukurdan geçerken depodaki benzinin calkalanmasi gibi bir ses geliyor. önceden olmuyordu sanki. belki yakıt az diye olmuyor olabilir ama şu anda ses iyice fark ediliyor. sormak istediğim yakıtın bu şekilde calkalanması normal mi. yada sag arkada ne tür bir sıkıntı olabilir. bagaji tamamem boşaltıp da denedim ama aynı ses devam ediyor.

Mete Turfan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu ses normal Mete Bey.Demekki siz daha önce depo doluyken bozuk yolda aracı kullanmamışsınız yada dikkat etmemişsiniz.Focus 3'lerde depoyu dolduktan sonra en azından 100-150 km falan kullanmanız gerekiyor sesin kesilmesi için.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

acaba dedim ben biraz pinpirikli biriyim. bana mı öyle geliyor.  aslında olmaması gereken bir husus. arabanın yedek lastiğine kadar söktüm oradan olabilir diye ama yok. o zaman benzin genleşme yapana kadar bu sesi duyacaz galiba. teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.