Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Yakıt Deposundan Ses Gelmesi

Ali Keskin

Soru

Okyanustan geçip derede boğuldukları başka bir konuda bu bence :yeah:

mazot tam doluyken yaklaşık çeyrek düştüğünde ve yarıya inene kadar geri giderken bir anda durunca yada ani kalkış ve hemen duruşta lambur lumbur depoda çalkalanan yakıtın sesi geliyor aracın içine.

bunun sebebi ise depo içine dalga kıran dediğimiz engelleri koymadıkları için olsa gerek...

Benzinlilerde de var mı acaba bu ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bknz; TRT1 akşam haberleri!

'' Erzurum'da seyir halindeki araçların yakıt depoları dondu ''

Yok artık. Gerçi yakıt deposu dışarda altta bir yerde olduğundan çok da mantıksız değil de yine de çok ilginç geldi bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar yaklaşık 3 gündür bende bu konudan dertliyim, 6 aydır focus kullanıyorum daha önce böyle bir ses duymamıştım, geçen gün kış lastiklerini değiştirdim, arabayı denerken ani frenlerde sağ arka kısımdan ses gelmeye başladığını farkettim. Ben lastik değişiminden kaynaklı bir sorun zannederken, serviste arabanın her yerini aşağı indirdiler hala sesin geldiği yeri bulamadılar. En son yakıt tankından şüphelendiler. Mazotun çalkalanma sesinden başka sanki bir şey yuvasından çıkıp tekrar giriyor gibi, mekaniksel bir ses galiba.Araba 2 gündür serviste, tankı sökecekler. Bu durum acayip canımı sıktı. Bu arada araba 2012 Focus 3, 5K, 1.6 TDCI, Titanium, Smart & Tekno Paket..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar yaklaşık 3 gündür bende bu konudan dertliyim, 6 aydır focus kullanıyorum daha önce böyle bir ses duymamıştım, geçen gün kış lastiklerini değiştirdim, arabayı denerken ani frenlerde sağ arka kısımdan ses gelmeye başladığını farkettim. Ben lastik değişiminden kaynaklı bir sorun zannederken, serviste arabanın her yerini aşağı indirdiler hala sesin geldiği yeri bulamadılar. En son yakıt tankından şüphelendiler. Mazotun çalkalanma sesinden başka sanki bir şey yuvasından çıkıp tekrar giriyor gibi, mekaniksel bir ses galiba.Araba 2 gündür serviste, tankı sökecekler. Bu durum acayip canımı sıktı. Bu arada araba 2012 Focus 3, 5K, 1.6 TDCI, Titanium, Smart & Tekno Paket..

Ben de özellikle soğuk yeni hareket sonrası ilk frende veya ilk durma anında tak gibi bir ses geliyor. Fren veya amortisörler ile alakalı gibi geliyor. Sağ arkadan gibi duyuyorum bende.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha dün arkadaşım sıfır focus aldı full paket aynı ses ondanda geliyor. Servisi arayıp durumu ilettik onlarda şaşırdı. Bu yeni nesil arabaları anlayacak teknik eleman maalesef yok servislerde... Ne yapacağımı şaşırdım, acaba servise götürüp tankı söktüreyim mi yoksa böyle kalsın mı? Bu arada Ankara'ya gidip geldim, arabanın yürüyen aksamında herhangi bir sıkıntı yok!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakıt çalkantı sesi ise bahsedilen uğraşmaya gerek yok, çırpıntılı denizde kayıkla gezme zevkini de eş zamanlı tatmin ettiğinizi varsayın... :)

Ama tarif benim duyduğum "lok lok"a pek uymuyor...

depo dolu gezersek bu çalkantı sesinin gelmesi kesilir sanırım dimi? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

En çok 3/4 doluyken duydum, o da birkaç kere, ama genelde ses özürlüyümdür.

Yakıt azalınca gelmiyor ondan eminim...

benim mantık tutmadı o zaman :)

bende 1 yada 2 defa duymuşumdur...içinde yakıt olsun da sesi gelsin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.