Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

3100 Km Lik Uzun Yol F3 İzlenimlerim.

Önerilen Mesajlar

Selamlar,temmuz 2012 de sıfır aldığım araç ile ilgili yapmış olduğum 3100 km lik yol deneyimlerim;

ilk önce aracımdan çok memnunum ve araç alımı ile ilgili seçimimde beklentilerimi karşılayan bir otomobile sahibim.

aracıma ilk önce opet ten benzin doldurarak işe başladım.ilk depo full dolumunda yol bilgisayar bana 690 km yol yapabileceğimi göstermişti.2.dolumda 810 km 3.dolumda 720 km 4.dolumda 710 km olarak gösterdi bu km farklılıkları ile ilgili bi çok şey düşündüm.

yol bilgisayarında ortalama yakıt tüketimi (bilemiyorum doğru mu değil mi?)160 km hızda 6.50 110-120 arası hızlarda 7.7 gösteriyordu.

Sollama yaptığım anlardaki ani hızlanma için verdiği tepkiler güzeldi.yol tutuş,asfalta yapışıp gidiyor gibiydi,kasisler çukurlardaki performans sağlamdı.

gece sürüşlerinde far uzun,kısa gösterme mesafeleri yeterliydi.

koltuk konforu süperdi (daha önceki arabamda ne şekilde oturacağımı şaşırıyordum,uca kemiği baskısı nedeni ile)sorunsuz 1000 km yaptım.

müzikte ve radyo da hiç sıkıntı olmadı

direksiyon kol dayamalığı olmamasına rağmen kolum yorulmadı diyebilirim.

hb modellerinden mi?kaynaklanıyor bilemeyeceğim ama araba ile hangi yöne gidersem gideyim içerisine güneş ışığı almadı hem arka taraf yolcu bölümü hem ön sürücü bölümü ve arka bağaj kısmıda dahil.Güneş için aldığım güneşlikler ambalajında kaldı.

Frenlemelerde abs ne demek ise onu üstün performans verdi.

sürücü bölümü olsun yolcu bölümü olsun oturma mesafeleri 10 numara (salon da oturmaktan farkı yok)çocuklar çok rahattı;rahatsızlık ta vermediler böylece

İçeri ses alma db olarak oldukça düşüktü teker sesi çok az,motor sesi ona uygundu

Bağaj genişliği yeterli ne koyduysak alabildi.

Şahin baş dizaynından olsa gerek aerodinamik yapı hava sürtünmelerinde hissettirmeyecek kadar azdı.

İç döşemelerde kullanılan malzemeler gayet başarılı kumaş veya pvc ler.

Yokuşlarda biraz güç düşüklüğü vardı ama çok fazla şıkıştırmak istemedim onun da etkisi olabilir.yada vites değişimi yerinde değildi bilemiyorum.Beraber yola çıktığımız Toyota Corolla eziklik yaşattı.Gerçi Toyota şoförü ben vites küçültüp rampaya vuruyordum dedi ama Toyotaya geçilmek çocuklarla bana iyi gelmedi.

Ford Focus Kullananalara yada kullanmayı düşünenlere bir amatör deneyimde benden olsun istedim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.