Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Lpg Uyumu

Kenan Ulucan

Önerilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar

2012 0 km f3 style 125 ps aracı henüz teslim almadım aracı satın alırken landirenzo firması aynı araca lpg uygulayıp reklam için bayiye bırakmış bende taktırmayı düşündüğüm için sorular sordum 2 yıl motor garantisi falan verdi daha sonra satıcı arkadaş lpg ci gidince bence biraz kullan öyle taktır falan dedi kampanya yapmışlar muayene sızdırmazlık yağlama modulü dahil 10 taksit 1800 tl imiş ben bundan önceki araçlarıma hep prins taktım onunda fiyatı 3000 tl olmuş nedersiniz ne yapıyım taktırayımmı bekleyeyimmi brc mi düşüneyim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIISorular ve Sorunlar" kategorisinden "Otomobiller HakkındaYakıt ve Lpg Konuları" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum: Bu kategoride taktıran arkadaşların yorumlarını görebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben 0 km aracı direk lpgli aldım 2 gün önce.. biraz daha çok olsa deneyimlerimi paylaşırdım :) biraz bekleyip sonra taktırmak daha doğru aslında 1 sıkıntı çıktığında ford garantisi oluyo aracında.. ama sıkıntı ihtimalinin zaten çok düşük olduğu için ve ruhsatla birdaha uğraşmamak için direk taktırdım.. şuan benzinle kullanıyorum brc taktırdım. 1 sıkıntı yaşamam umarım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

brc de landirenzo da uyumludur prins en iyisi zaten. ben aracıma brc taktırdım 6000 km falan oldu sorun yok ama ben lpg taktırmadan önce 1 yıl 16 000 km benzinle kullandım olaki motor bir arıza çıkarırmı diye sorun çıkmadı bende lpg taktırdım bekleyip beklememek size kalmış imkanınız varsa bir yıl bekleyin derim ben ama şimdi taktırırsanız da muayeneden kar etmiş olursunuz. yani size kalmış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

brc de landirenzo da uyumludur prins en iyisi zaten. ben aracıma brc taktırdım 6000 km falan oldu sorun yok ama ben lpg taktırmadan önce 1 yıl 16 000 km benzinle kullandım olaki motor bir arıza çıkarırmı diye sorun çıkmadı bende lpg taktırdım bekleyip beklememek size kalmış imkanınız varsa bir yıl bekleyin derim ben ama şimdi taktırırsanız da muayeneden kar etmiş olursunuz. yani size kalmış

ben teslim almadan taktırdım lpg.. yinede muayeneden yırtamadık :) kendi ellerimle paşa paşa götürdüm teslim almadan 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben 0 km aracı direk lpgli aldım 2 gün önce.. biraz daha çok olsa deneyimlerimi paylaşırdım :) biraz bekleyip sonra taktırmak daha doğru aslında 1 sıkıntı çıktığında ford garantisi oluyo aracında.. ama sıkıntı ihtimalinin zaten çok düşük olduğu için ve ruhsatla birdaha uğraşmamak için direk taktırdım.. şuan benzinle kullanıyorum brc taktırdım. 1 sıkıntı yaşamam umarım

izlenimlerinizi merakla bekliyorum,bulunduğum ildeki ford bayisi 1.6 atmosforik focus 3 lerin lpgye uyumlu olmadığını söyledi

Kasım Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben 0 km aracı direk lpgli aldım 2 gün önce.. biraz daha çok olsa deneyimlerimi paylaşırdım :) biraz bekleyip sonra taktırmak daha doğru aslında 1 sıkıntı çıktığında ford garantisi oluyo aracında.. ama sıkıntı ihtimalinin zaten çok düşük olduğu için ve ruhsatla birdaha uğraşmamak için direk taktırdım.. şuan benzinle kullanıyorum brc taktırdım. 1 sıkıntı yaşamam umarım izlenimlerinizi merakla bekliyorum,bulunduğum ildeki ford bayisi 1.6 atmosforik focus 3 lerin lpgye uyumlu olmadığını söyledi
Yalan söylemiş. Ayrıca f2 ve f3 motorunun ne teknik farkı var da olmuyormuş :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalan söylemiş. Ayrıca f2 ve f3 motorunun ne teknik farkı var da olmuyormuş :)

valla ben bayinin yalancısıyım,bayini bu açıklamasından sonra  iş yerindeki arkadaşım 1.0 ecoboost focus aldı

Kasım Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

izlenimlerinizi merakla bekliyorum,bulunduğum ildeki ford bayisi 1.6 atmosforik focus 3 lerin lpgye uyumlu olmadığını söyledi

benim araçta takılı olan ne peki? bayiye açtığım başlığı gösterebilirsiniz

En mantıklısını yapmış :yeah: Siteye bekleriz arkadaşınızı

ben araba alırken 1l ecoboost yoktu ya yakup şanssızlık mı kader mi bilmem

Kubilay Yıldırımbayazıt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim araçta takılı olan ne peki? bayiye açtığım başlığı gösterebilirsiniz

ben araba alırken 1l ecoboost yoktu ya yakup şanssızlık mı kader mi bilmem

Abi zaten yeni 1.6 çok yakmıyor sadece performans olarak 1.0 eb daha tatminkar..Artık yeni 1.0T Alırsınız :) Yeni 1.5T alırsınız.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi zaten yeni 1.6 çok yakmıyor sadece performans olarak 1.0 eb daha tatminkar..Artık yeni 1.0T Alırsınız :) Yeni 1.5T alırsınız.. 

bakalım hayırlısı pek değiştirmeyi düşünmüyorum ama yarın ne getirir bilinmez :) yanılmıyorsam 1l ecoboostun tork değerleri daha iyiydi benim arabadan :sofeer: ne de olsa yeni motor yeni teknoloji :claps:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

bakalım hayırlısı pek değiştirmeyi düşünmüyorum ama yarın ne getirir bilinmez :) yanılmıyorsam 1l ecoboostun tork değerleri daha iyiydi benim arabadan :sofeer: ne de olsa yeni motor yeni teknoloji :claps:

Hocam öncelikle merhabalar.Dün itibarı ile bende 1.6 Trend X ile aranıza katılmış bulunuyorum.Aracımı Adana gizerlerden aldım.Alır almaz LPG taktırmak istedim ancak çekinceler oluştu kafamda.Bende BRC taktırmayı düşünüyorum.Herhangi bir sorun yaşadınız mı bu güne kadar.Hangi serviste taktırdınız?Önerirmi sininz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

landirenzo gerçekten lpg de iyi bir seçim.ben daha önce focus 1aracimda kullandım gayet memnundum .arkadaşımda da skoda fabia var landirenzo var aracinda.lpg yi 30bin km de taktirmis suan aracı 220 binde bu zamana kadar sıkıntısız binmiş.gecenlerde lpg nin enjektorunu degistmis o da normal artık 200bin km yol yapmış nerdeyse...ama focusun ekonomik 100km de 5litre yakıt tüketen 1.0ecoboost motoru dururken atmosferik motor alıp ona lpg taktırmak pek mantikli degil.vergi avantajı var birde 1.0ecoboost un..lpg li focusun 1.0 ecoboost tan 1000 km de sağlayacağı kar ancak 40-50tl ...1.0ecoboost motor alacak olsanız hem aracın orijinalligi bozulmaz hem araca bir sorun acar mi lpg diye endişeniz olmaz...birde lpg nin açtığı olumsuzluklardan kurtulursunuz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.