Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Lpg Uyumu

Kenan Ulucan

Önerilen Mesajlar

Hocam öncelikle merhabalar.Dün itibarı ile bende 1.6 Trend X ile aranıza katılmış bulunuyorum.Aracımı Adana gizerlerden aldım.Alır almaz LPG taktırmak istedim ancak çekinceler oluştu kafamda.Bende BRC taktırmayı düşünüyorum.Herhangi bir sorun yaşadınız mı bu güne kadar.Hangi serviste taktırdınız?Önerirmi sininz?

bende arabayı gizerlerden aldım mehmet bey

adana polat lpg de taktırdım yanılmıyorsam bölge distribütörü  18 500 km de takıldı şu an aracım 30000 km de 2 sıkıntı çıktı

1. lpg nin sigortası temassızlık yaptı küçük bir montaj hatasından 

2. bir kere de araç fakir karışım uyarısı verdi yanılmıyorsam 8 bin km sonra onun haricinde lpg den kaynaklı bir arıza çıkartmadı maaşallah diyelim

eğer 10 binden az binerim derseniz lpg önermem yok fazla binerim derseniz brc de landirenzo da hatta pahalı olmasına rağmen prins te düşünülebilir

hayırlı olsun güle güle kullanın kazasız belasız

landirenzo gerçekten lpg de iyi bir seçim.ben daha önce focus 1aracimda kullandım gayet memnundum .arkadaşımda da skoda fabia var landirenzo var aracinda.lpg yi 30bin km de taktirmis suan aracı 220 binde bu zamana kadar sıkıntısız binmiş.gecenlerde lpg nin enjektorunu degistmis o da normal artık 200bin km yol yapmış nerdeyse...ama focusun ekonomik 100km de 5litre yakıt tüketen 1.0ecoboost motoru dururken atmosferik motor alıp ona lpg taktırmak pek mantikli degil.vergi avantajı var birde 1.0ecoboost un..lpg li focusun 1.0 ecoboost tan 1000 km de sağlayacağı kar ancak 40-50tl ...1.0ecoboost motor alacak olsanız hem aracın orijinalligi bozulmaz hem araca bir sorun acar mi lpg diye endişeniz olmaz...birde lpg nin açtığı olumsuzluklardan kurtulursunuz

lpg başlığını çok sıkı takip ediyorsunuz arabanız benzinli olmasına rağmen :blink:

arkadaşımız arabayı almış yalnız çağlar hocam

artık neyin mantıklı neyin mantıksız olduğuna kendisi karar versin 

mantıklı değil lafını kendi üzerime de alınıyorum hocam  :)

saygılar keyifli şürüşler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende arabayı gizerlerden aldım mehmet bey

adana polat lpg de taktırdım yanılmıyorsam bölge distribütörü  18 500 km de takıldı şu an aracım 30000 km de 2 sıkıntı çıktı

1. lpg nin sigortası temassızlık yaptı küçük bir montaj hatasından 

2. bir kere de araç fakir karışım uyarısı verdi yanılmıyorsam 8 bin km sonra onun haricinde lpg den kaynaklı bir arıza çıkartmadı maaşallah diyelim

eğer 10 binden az binerim derseniz lpg önermem yok fazla binerim derseniz brc de landirenzo da hatta pahalı olmasına rağmen prins te düşünülebilir

hayırlı olsun güle güle kullanın kazasız belasız

lpg başlığını çok sıkı takip ediyorsunuz arabanız benzinli olmasına rağmen :blink:

arkadaşımız arabayı almış yalnız çağlar hocam

artık neyin mantıklı neyin mantıksız olduğuna kendisi karar versin 

mantıklı değil lafını kendi üzerime de alınıyorum hocam  :)

saygılar keyifli şürüşler :)

aracımın benzinli olması önemli değil sonuçta turbo benzinli ,benzinli,lpg li,dizel her türlü aracı kullandığım için hepsi hakkında az-çok fikir sahibiyim ,arkadaş daha teslim almadığını yazmış aracını ayrıca bundan sonra focus alacaklar için yazdıklarım fikir verebilir alacaklara ...Birde hocam 1.0 eb dururken 1.6 atmosferik benzinli alıp ona lpg taktırmak pek mantıklı gelmiyor bana ,zaten daha önce sende hocam aracı aldığın zamanda 1.0 eb olsaydı onu da almayı düşünebilirim demiştin yani demek ki mantıklı yani 1.0 Ecoboost atmosferik lpg liye göre ...Lpg eğer herhangi bir alternatif yoksa o zaman mantıklıdır.Mesela diyelim 2.el focus 1 aldım benzinli 2003 model bunda lpg yok diyelim ,bu araca lpg takmak gayet mantıklıdır.Ama sıfır araç alıyorum ekonomiklik için dizele 10 bin tl fazla vermek mantıklı gelmesin diyelim  onun yerine 1.6 atmosferik motor alıp lpg taktırmak yerine  atmosferik motorla yakın fiyata satılan 100km de 5 litre yakıt tüketen focus 1.0 ecoboost almak gayet mantıklı geliyor bana ..atmosferik focusun yakıt tüketimi fabrika verisi 6 litre bu araç lpg de 7-7.5 litre yakar fabrika verisi olarak onun yerine 5 litre tüketen 1.0 eb daha mantıklı hem vergi avantajı var hem de lpg nin olumsuzluklarından kurtulursunuz,bakın siz bile daha 15-20 bin km olmasına ragmen lpg takılalı aracınıza küçükte olsa sorunlar yaşamışsınız belki biraz daha fazla km yapsanız veya biraz fazla performanslı kullansanız başka sorunlarda çıkabilir ..İnşallah yaşamazsınız ama bunlar olabiliyor yani...Saygılar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde atmosferik motorlu araç satan firma kalmayacak galiba  :)  Tsi motorlara lpg uygulaması başlanmış haberleri gelirken,  neden Ecoboost'un adı bile geçmiyor.

1.0 ecoboost için lpg gereksiz. 1.6 için ise satılan araç sayısı sebebiyle şimdilik uğraşmazlar. Zamanla sayı artarsa olabilir. Benimde görüşüm atmosferik benzinli kalmayacak. Aslında tsi araçlar belli bir sayı ve yaşa geldi. Çok olumsuz geri dönüş yok. Turbo benzinli kullanım olarak da keyifli. Tutulmaması için benzin fiyatları hariç bir sebep yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

1.0 ecoboost için lpg gereksiz. 1.6 için ise satılan araç sayısı sebebiyle şimdilik uğraşmazlar. Zamanla sayı artarsa olabilir. Benimde görüşüm atmosferik benzinli kalmayacak. Aslında tsi araçlar belli bir sayı ve yaşa geldi. Çok olumsuz geri dönüş yok. Turbo benzinli kullanım olarak da keyifli. Tutulmaması için benzin fiyatları hariç bir sebep yok.

dün ford bayisinden edindiğim bilgiye göre manuel vitesli benzinli focuslarda 1.6 atmosforik focusların üretimi durmuş,manuel vites sadece 1.0 ecoboost motorla satılacak,otomatik vitesli focuslar ise 1.6 atmosforik motorla satılmaya devam edecek 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

18 Mayıs itibarı ile aracıma Adana Polat Otogaz'da BRC lpg dönüşüm kiti taktırdım.Hatayda ikamet etmeme rağmen araştırmalarım ve tavsiyeler sonucu bu bayiyi seçtim.Ancak biraz hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. Çünkü ben usta için o kadar yol gittim.Ancak usta montaj ile neredeyse hiç ilgilenmiyor. Her şeyi kalfalar yapıyor.Son noktada ayar kısmında bilgisayarda ayar yapılırken müdahil oldu.Sürüş yaparak ayar yapıp yapmayacağını sorduğumda ise gerek olmadığını söyledi.(Oysaki birçok formda bu işin yani BRC'nin merkez bayii olan kişi ve kurumlar mutlaka hareket halinde de ayar yapılması gerektiğini söylüyorlar)Neyse ısrarımla beraber bir test sürüşü yaptık ancak herhangi bir ayar değişikliği yapılmadı.Aracı lpg de 350 km kadar kullandım.2. ve 3. bazende 4. vitesin alt devirlerinde araba bazen silkeliyor.Sanki 1,2 milisaniye yakıt kesilip tekrar geliyor gibi.Bugün aradığımda usta bunun focuslarda karşılaşılan birşey olduğunu ve aracın yazılımı ile alakası olduğunu ve endişe edecek bir şey olmadığını söyledi.Lpg taktırıp böyle bir sorun yaşayan varmı aranızda acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalan söylemiş. Ayrıca f2 ve f3 motorunun ne teknik farkı var da olmuyormuş :)

Saymaya başlayayımmı? Mesela süpapları farklı, Egzantrik millerinin liftleri farklı, ECU ve üzerindeki yazılım farklı. Focus 2 deki 115 lik motor ile 125 lik motorların blokları da farklı. Aslında o motor birbirinden farklı motorlar. 2.5 ile 3 ün motorları blok olarak falan ortak ancak diğer farklar gene var.

Bu arada LPG nin uyumu diye birşey olmaz. Hepsi uyumsuz. Hata ve kaybı tolere edebilen var edemeyen var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Saymaya başlayayımmı? Mesela süpapları farklı, Egzantrik millerinin liftleri farklı, ECU ve üzerindeki yazılım farklı. Focus 2 deki 115 lik motor ile 125 lik motorların blokları da farklı. Aslında o motor birbirinden farklı motorlar. 2.5 ile 3 ün motorları blok olarak falan ortak ancak diğer farklar gene var.

Bu arada LPG nin uyumu diye birşey olmaz. Hepsi uyumsuz. Hata ve kaybı tolere edebilen var edemeyen var.

Genel olarak sistemden bahsettim yoksa tabiki farkılar mertol abi yine taktı bana ara ara geliyor :D

Ah şu orta yaşlılar :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.