Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Lpg Uyumu

Kenan Ulucan

Önerilen Mesajlar

Yalan söylememiş işte. focus2 otomatikten ya da 100 hp trend ten bahsediyorsa adam genel olarak sistemi de farklı..

Ne takacam len sana müzmin fanatik. :)

Doğrudur. Evet. ;) yanar döner olmaktan iyidir herkesin zevki kendine :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 Mayıs itibarı ile aracıma Adana Polat Otogaz'da BRC lpg dönüşüm kiti taktırdım.Hatayda ikamet etmeme rağmen araştırmalarım ve tavsiyeler sonucu bu bayiyi seçtim.Ancak biraz hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. Çünkü ben usta için o kadar yol gittim.Ancak usta montaj ile neredeyse hiç ilgilenmiyor. Her şeyi kalfalar yapıyor.Son noktada ayar kısmında bilgisayarda ayar yapılırken müdahil oldu.Sürüş yaparak ayar yapıp yapmayacağını sorduğumda ise gerek olmadığını söyledi.(Oysaki birçok formda bu işin yani BRC'nin merkez bayii olan kişi ve kurumlar mutlaka hareket halinde de ayar yapılması gerektiğini söylüyorlar)Neyse ısrarımla beraber bir test sürüşü yaptık ancak herhangi bir ayar değişikliği yapılmadı.Aracı lpg de 350 km kadar kullandım.2. ve 3. bazende 4. vitesin alt devirlerinde araba bazen silkeliyor.Sanki 1,2 milisaniye yakıt kesilip tekrar geliyor gibi.Bugün aradığımda usta bunun focuslarda karşılaşılan birşey olduğunu ve aracın yazılımı ile alakası olduğunu ve endişe edecek bir şey olmadığını söyledi.Lpg taktırıp böyle bir sorun yaşayan varmı aranızda acaba?

Merhaba

Sitede bu sorunu yaşayan Focus 3 sahibi 3. kişisiniz. sadece 1 tanesi bujilerini bosch  iridium ile değiştirip lpg yazılımında ince ayar yaptırarak bir nebze sorunu azalltı ama tamamen düzelmedi

Alparslan Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben aracıma 2000km de lpg taktırdım fakat bi tat almadım aracım yolda giderken anlık güç kesiye 3 kere lpg servise gitdim ama çözüm olmadı bugünde fort servise gidecem bobin biji kabloları konturol olacak pilatin buji bile taktılar ama çözüm olmadı bence araca lpg taktırırken iyi düşünün ben memnun kalmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben aracıma 2000km de lpg taktırdım fakat bi tat almadım aracım yolda giderken anlık güç kesiye 3 kere lpg servise gitdim ama çözüm olmadı bugünde fort servise gidecem bobin biji kabloları konturol olacak pilatin buji bile taktılar ama çözüm olmadı bence araca lpg taktırırken iyi düşünün ben memnun kalmadım.

kitiniz nedir acaba ?

Saymaya başlayayımmı? Mesela süpapları farklı, Egzantrik millerinin liftleri farklı, ECU ve üzerindeki yazılım farklı. Focus 2 deki 115 lik motor ile 125 lik motorların blokları da farklı. Aslında o motor birbirinden farklı motorlar. 2.5 ile 3 ün motorları blok olarak falan ortak ancak diğer farklar gene var.

Bu arada LPG nin uyumu diye birşey olmaz. Hepsi uyumsuz. Hata ve kaybı tolere edebilen var edemeyen var.

bize takmışlar desene abi :kıhkıh:  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende de sıkıntı yok arkadaşımıza onun için kitinin markasını sordum

araç 2011 model lpg 2012 ekimde 18 500 de takıldı

şu an 32 binde bende de öyle çok önemli bir sıkıntı olmadı 14 bin km falan odu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.