Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2. Ve 3. Viteste Titreme

uğur aşanel

Soru

arkadaşlar benim aracımda kıl bir sorun var. aracım 2011 model focus sedan 1.6 titanium. nedense yokuş çıkarken 2. ve 3. viteste 2000 devir civarında aracım titreme yapıyor. bu titreme sadece 2000 devir civarında oluyor. mesela o devri hızlı geçersem titreme hissedilmiyor. çekişten yana sıkıntım yok. 3 farklı servise götürdüm. ön takımda balans vs gibi sıkıntı görünmüyor. en son toplamda 2 hafta serviste kaldı aracım.hiçbiri çözemedi. yaklaşık olarak 8000 km bu şekilde kullandım artma ya da azalma olmadı. ustanın söylediği motorla ilgili bir sıkıntı olduğu. aracımda brc marka tüp takılı. brcye de gittim verilerde herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi. lpg takılı olduğu için motor kısmı garantiye girmediğini söylüyor usta. tamam bana sorunun ne olduğunu söyleyin ona göre yaptırayım diyorum bu sefer kesin emin değilim deyince bende güvenemiyorum. masrafından ziyade silindir kapağını falan sökmesi de sorunun çözümü olmayabilir. servisten ziyade sanayi de çözüm aramaya başlayacağım sanırım. ankara da tavsiye edebileceğin işinin ehli usta var mıdır? bu sorunu daha önce yaşayan ya da duyan arkadaşlar varsa da beni bu konuda aydınlatmalarını sabırsızlıkla bekliyorum.  :fikir:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

2011 benzin+lpg'li focus sahibiyim. Dün denizli muğla arasındaki dağı geçerken birşeyler oldu. 4.viteste ilerlerken rampa yukarı çıktığımda devir düştü ve 3.vitese geçti ancak bir anda araba duracak kadar yavaşladı. Daha sonra kendim 2'ye düşürdüm, deviri toparlayıp 3.vitese aldım, yine aynı şey oldu. bir kaç kez bunu yaptıktan sonra "motor arızası" yazdı, ardından da "vites kutusu arızası" yazdı.

bir şekilde arabayı olabildiğince zorlamadan Köyceğiz'e kadar geldim. (bilen varsa denizli muğla arasında yaklaşık 60 km boyunca sürekli bir dağ aşılır)

düz yolda 4.viteste giderken bir sorun yok, sadece devir saati çok oynak, 4bin oluyor bir bakıyorum 3500e düşüyor gibi. ama hızım sabit gaz kesmiyorum.

arabam ile durup tekrar kalkarken 1'den 2'ye hissetmeden geçiyor, 2'den 3'e geçerken vuruyor sarsıp geçiyor ve devir düşüyor. bir ara yanılmadıysam 2 metalin birbirine sürtünme sesi duydum arabanın altından.

şuan çok tedirginim, akşam saati olduğu için bir sey yapamadım, bugün de 23nisan olduğu için heryer kapalı. Pazartesi için fethiye servisten randevu aldım. neyle karşılaşacağımı bilmiyorum.

bir öngörüsü olan var mı? ne olabilir sorun. araştırdım biraz ancak çok iç acıcı haberler ve masraflar görmedim.

eğer şanzuman değişirse bunu Ford garantisi ile yaparlar mı ücretsiz olarak?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Serdar S. said:

2011 benzin+lpg'li focus sahibiyim. Dün denizli muğla arasındaki dağı geçerken birşeyler oldu. 4.viteste ilerlerken rampa yukarı çıktığımda devir düştü ve 3.vitese geçti ancak bir anda araba duracak kadar yavaşladı. Daha sonra kendim 2'ye düşürdüm, deviri toparlayıp 3.vitese aldım, yine aynı şey oldu. bir kaç kez bunu yaptıktan sonra "motor arızası" yazdı, ardından da "vites kutusu arızası" yazdı.

bir şekilde arabayı olabildiğince zorlamadan Köyceğiz'e kadar geldim. (bilen varsa denizli muğla arasında yaklaşık 60 km boyunca sürekli bir dağ aşılır)

düz yolda 4.viteste giderken bir sorun yok, sadece devir saati çok oynak, 4bin oluyor bir bakıyorum 3500e düşüyor gibi. ama hızım sabit gaz kesmiyorum.

arabam ile durup tekrar kalkarken 1'den 2'ye hissetmeden geçiyor, 2'den 3'e geçerken vuruyor sarsıp geçiyor ve devir düşüyor. bir ara yanılmadıysam 2 metalin birbirine sürtünme sesi duydum arabanın altından.

şuan çok tedirginim, akşam saati olduğu için bir sey yapamadım, bugün de 23nisan olduğu için heryer kapalı. Pazartesi için fethiye servisten randevu aldım. neyle karşılaşacağımı bilmiyorum.

bir öngörüsü olan var mı? ne olabilir sorun. araştırdım biraz ancak çok iç acıcı haberler ve masraflar görmedim.

eğer şanzuman değişirse bunu Ford garantisi ile yaparlar mı ücretsiz olarak?

Sizin sorununuz şanzımandan kaynaklı görünüyor. Aracın garantisi devam ediyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracım 2011 model, şuan 111.000 km de. ben satın alalı 3 ay oldu.

sanırım garantisi  bitmiş oluyor. :/

ama bence buzdolabına bile 7 yıl garantinin verildiği günümüzde bir arabanın şanzumanı için 3 yıl garanti çok az.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
aracım 2011 model, şuan 111.000 km de. ben satın alalı 3 ay oldu.

sanırım garantisi  bitmiş oluyor. :/

ama bence buzdolabına bile 7 yıl garantinin verildiği günümüzde bir arabanın şanzumanı için 3 yıl garanti çok az.

Uzatılmış garantiniz varmı yokmu sordunuzmu servise.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Doğan Kurban said:

Uzatılmış garantiniz varmı yokmu sordunuzmu servise.

Sormadım aslında, hiç aklıma gelmedi. zaten olay başıma cuma akşam mesai bitiminde geldi, hemen arayıp pazartesi için randevu alabildim sadece, bu soruyu sormak aklıma gelmedi hiç :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.