Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Su Alma Sorunu

Sezer Telli

Soru

daha 2.000 km de ki aracın döşeme altında su birikmiş dün servise götürdüm gösterdim aracı kontrol ettik hiç bir yerinden su gelmiyor dediler. bu ıslaklık nerden gelmiş diye sorunca belki birşeyler dökmüşsünüzdür deyip işin içinden çıktılar acaba nereden gelmiş olabilir ?? kalorifer suyundan akmış olabilirmi acaba fordun genel merkezini de aradık biz size döneceğiz dediler ama daha dönen eden yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 1

Ancak hem araba çok yeni hem de kış günü klima ne kadar çalışır ki ıslatsın...

Benim tahliye borusu tıkanmıştı. Çok çamurlu bir yerde (şantiye) kullanmıştım. Arabanın altına çamur yapışıp boruyu tıkamıştı. Altına eğilip bir iki darbede çamuru döküp tahliyeyi açmışlardı. Bir dakikalık bir iş aslında.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sezer bey, döşeme altında dediğiniz bölge tam olarak neresi, daha önce bagaj kısmında bu problemi yaşayan oldu mu, aracınız sedan, hb hangi kasaya sahip, ayrıntılı olarak belirtirseniz daha çok yardımcı olabilecek arkadaşımız olacaktır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Sezer bey, döşeme altında dediğiniz bölge tam olarak neresi, daha önce bagaj kısmında bu problemi yaşayan oldu mu, aracınız sedan, hb hangi kasaya sahip, ayrıntılı olarak belirtirseniz daha çok yardımcı olabilecek arkadaşımız olacaktır. 

ön yolcu koltuğunun oradaki şase numarasına bakılan yerde aracım sedan bagaja da baktım ama bagajda bi sorun yok sadece şase numarasına bakılan yerden elimi içeri atınca baya bi ıslaklık var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kaç gün oldu aracı alalı.. oraya su kolay kolay gelmez. üstten olsa belli olur alttan olsa döşemeyi kaldırınca belli olur..

arabayı iç-dış yıkattınız mı, marşpiyele su tuttularsa, içeri girmiştir..  biraz beklemek lazım kuruyor mu kurumuyor mu,

başka yerden sızsa su eksiltir sonuçta..

bizim arkadaşta oldu ama eski araba ve motor kapağı contası iyice yıprandığı için olmuş yaptırdı geçti.. sürekli su haznesinde su eksiltiyordu..

yalcı koltuğunun ayağınızı koyacağınız yerden içeri su alıyordu..

çok yeni farkettiyseniz biraz bekleyin bu soğukta kurumamış olabilen bir ıslaklıktır belki..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Klima tahliyesi tıkanmışsa arabayı su basar. :)

:+1:

Tanımlanan yer klima suyunun içeri akması halinde ıslanacak yer.

Ancak hem araba çok yeni hem de kış günü klima ne kadar çalışır ki ıslatsın...

Yine de kontrol edilmesi gereken ilk yer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kaç gün oldu aracı alalı.. oraya su kolay kolay gelmez. üstten olsa belli olur alttan olsa döşemeyi kaldırınca belli olur..

arabayı iç-dış yıkattınız mı, marşpiyele su tuttularsa, içeri girmiştir..  biraz beklemek lazım kuruyor mu kurumuyor mu,

başka yerden sızsa su eksiltir sonuçta..

bizim arkadaşta oldu ama eski araba ve motor kapağı contası iyice yıprandığı için olmuş yaptırdı geçti.. sürekli su haznesinde su eksiltiyordu..

yalcı koltuğunun ayağınızı koyacağınız yerden içeri su alıyordu..

çok yeni farkettiyseniz biraz bekleyin bu soğukta kurumamış olabilen bir ıslaklıktır belki..

aracı alalı daha 1 ay olmadı 20 gün falan oldu daha hiç yıkanmamıştı araba tam o gün niyetlendim yıkamaya iç temizliğini yaparken farkettim  ama öyle ufak bi ıslaklık değil sağ ön tarafa baya bi ıslak  döşeme altındaki sünger tamamen çekmiş suyu serviste dışardan su tuttuk ama su almadı dedi biraz bekleyin kurusun dedi ama kuruyacak yer değil çünkü hava almıyor koku yapacak diye korkuyorum tekrar götürecem servise kurutup öyle verin diye bakalım ne diyecekler sanırsam iyi bi laf dalaşına girecem gibi servisle

Benim tahliye borusu tıkanmıştı. Çok çamurlu bir yerde (şantiye) kullanmıştım. Arabanın altına çamur yapışıp boruyu tıkamıştı. Altına eğilip bir iki darbede çamuru döküp tahliyeyi açmışlardı. Bir dakikalık bir iş aslında.  

bende şantiyelere girip çıktım acaba dediğiniz gibi çamur yapışma olasılığı varmı birde klima olmasada kaloriferden de içeri su atarmı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
 bende şantiyelere girip çıktım acaba dediğiniz gibi çamur yapışma olasılığı varmı birde klima olmasada kaloriferden de içeri su atarmı ?

Dışardan içeri su girmesi değil, içerde havalandırma / klimadadan çıkan  nemin tahliyesi. Kaloriferden su alınmaz, genelde sıcakta çalıştığı için nemi kurutur zaten. Sistem soğukta çalıştığında oluşan yoğuşmanın tahliyesi konu.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klimayı kapattıktan sonra kokudan durulmuyor. Sıcak çalışırken sıkıntım yok. Klima filtresini sökerek kontrol ettim. Kirlilik söz konusu değil.

Klima tahliyesinde tıkanma olduğunu düşünüyorum. 2013 Focus larda klima tahliyesi nerededir?

Bilgisi veya fotosu olan paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Serkan Z. yazdı:

Klima kapatılıp normal havalandırmaya geçildiğinde sirkemsi bir koku geliyorsa polen filtresi değişmeli. Sorun hallolur.

Hocam polen filtresi de kimi zaman çözüm olmuyor. Hava kanallarında bakteri oluşumu nedeniyle en ufak nem esnasında koku gelebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Hocam polen filtresi de kimi zaman çözüm olmuyor. Hava kanallarında bakteri oluşumu nedeniyle en ufak nem esnasında koku gelebiliyor.

Bizim arabalarda genelde ilk yılını doldurmak üzereyken mutlaka başlıyordu bu problem. Polenle çözülüyordu. Bu yüzden kanallardaki nem hiç aklıma gelmedi. Bunun bir çaresi var mı peki veya çözümü sinir bozucu derece zor mu? Kimi zaman kampanyalarla duyurulan kapsamlı bakteri temizliği işlemi yeterli mi yoksa?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.