Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracı Teslim Almaya Gittiğimde

Eyüp Gökmen

Soru

Herkese Merhabalar ; 

Perşembe günü nasip olursa yeni aracımızı almaya gideceğiz. Arabayı alırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir ? Araba ile bize verilmesi gereken şeyler nelerdir (paspas, ilk yardım çantası dışında) ? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Teslim alırken yanında mutlaka verilmesi gerekenler:

1. Paspas (halı veya kauçuk, siz ikisini de talep edin)

2. İlkyardım çantası

3. Depo ağzı için huni

4. Kullanıcı kılavuzu

Bunun dışında dikkat edilmesi gerekenler:

1. Boya kalitesi (genel görünüm yanında ölçüm için ısrarcı olmaya çalışın)

2. Genel işçilik kusurları, yeni üretimlerde sorun yoksa da, kapılar, kaput, bagaj kapağı vb yerlerdeki birleşme çizgileri, dikiz aynası tavan bağlantısı, HB'lerde bagaj kapağı kauçuk takoz başları, akü kapağı (son ikisi showrromda fazla kalmış araçlarda yerinde olmayabiliyor)

3. Mutlaka lastik havalarını 31 psi'ye düşürtün ve bunu gözünüzle görün, ya da sonradan kendiniz yapın

Boya korumaya gelince 150 TL'ye yapacakları boyaya basit bir cila, koltuklara ve motora basit bir su itici sprey sıkmadan öteye geçmez.

Bu konudaki düşüncelerim: 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Herkese Merhabalar ; 

Perşembe günü nasip olursa yeni aracımızı almaya gideceğiz. Arabayı alırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir ? Araba ile bize verilmesi gereken şeyler nelerdir (paspas, ilk yardım çantası dışında) ? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. 

herhangi bir kriter yok,

servisten ne koparabilirseniz,insaflarına kalmış bir şey :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

eziği falan var mı biraz bakın arabaya showroomun içinde dolaşırken küçük temaslar olabilir. bide güzel yıkasınlar sonuçta yeni araba değil mi kendini göstersin :D dediklerinize ek olarakta pek bişey vermezler ancak bir tane anahtarlık :D

Kutluhan A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende öyle tahmin ediyordum aslında da bir umut önceden almış abilerimize bir soralım dedik :) Birde bir çok kişi boya ölçümü yaptırın diyorlar. Tırlardan arabaları indirirken çizilme, darbe olabiliyormuş ve bunu müşteriye çaktırmadan düzeltiyorlarmış...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bende öyle tahmin ediyordum aslında da bir umut önceden almış abilerimize bir soralım dedik :) Birde bir çok kişi boya ölçümü yaptırın diyorlar. Tırlardan arabaları indirirken çizilme, darbe olabiliyormuş ve bunu müşteriye çaktırmadan düzeltiyorlarmış...
bence o kadarda takılmayın çok düşük olasılıklar onlar. gözle kontrol yeter aracınızın keyfini çıkarmaya bakın...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Boya makinesi ile boya kontrolü yaptırabilirsiniz teslim almadan önce. Birde ben aracı alır almaz boya koruma yaptırıp üzerine ön kaput koruma filmi çektirmediğime çok pişmanım, taş atığından geri dönüşü olmayan birkaç nokta oluştu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçenlerde boya koruma , motor koruma ve döşeme koruma yaptırıp yaptırmak istemediğimi sordular otokoç tan arayıp ve 150 tl gibir bir fiyat söylediler bende kabul ettim.Ön kaput filmi de yaptırmayı düşünüyordum açıkcası neden pişmasınız acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Geçenlerde boya koruma , motor koruma ve döşeme koruma yaptırıp yaptırmak istemediğimi sordular otokoç tan arayıp ve 150 tl gibir bir fiyat söylediler bende kabul ettim.Ön kaput filmi de yaptırmayı düşünüyordum açıkcası neden pişmasınız acaba?

Kaput filmi yaptırmadım ve karayolunda önce giden araçların attığı taşlardan aracımın ön kaputunda derin birkaç iz oluştu, o yüzden pişmanım, film çektirseydim etkilenmesi veya bu kadar etkilenmesi mümkün olmayacaktı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Arkadaş yaptırMAdığı için pişman olmuŞ.sizin gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.İmkanınız varsa yaptırın yani.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ah anladım şimdi kusura bakmayın yanlış okumuşum. Bende yaptırmayı düşünüyorum yalnız servis yapıyor mu bilmiyorum gidince soracağım fiyatı hakkında da hiç bir fikrim yok.

Kaput filmi yaptırmadım ve karayolunda önce giden araçların attığı taşlardan aracımın ön kaputunda derin birkaç iz oluştu, o yüzden pişmanım, film çektirseydim etkilenmesi veya bu kadar etkilenmesi mümkün olmayacaktı.

Ben Ankara Otokoç tan aldım arabayı Hüseyin bey. Ayrıca bana 6 sonra gene aynı koruma işlemlerinin ücretsiz olarak yapılacağını söylediler.

eyüp bey bende otokoç an aldım aracı.haftaya teslim alcam.bana da boya koruma,motor koruma,arabanın altına komple plastik kaplama 600 tl dediler sadece boya koruma 200 tl istediler.siz hangi otokoç taldınız aracınız?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben arabayı henüz teslim almadım nasip olursa perşembe günü alacağım.Yaklaşık 1 hafta önce aradılar beni otokoç tan ve bu bakımları ben arabayı almadan önce yapacaklar yani şu ana kadar yapılmıştır bile. 150 tl içinde boya koruma , motor koruma ve döşeme koruma varmış ve dediler ki bunların hepsini 6 ay sonra tekrar yapacağız ve bu sefer ücrette almayacağız.Yani 150 tl ile 2 kere bu korumaları yaptırmış olacağım kısacası.

aladıktan 6 ay sonramı demek istediniz.peki bu 150 tl nin içinde neler var.bahsedermisiniz
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.