Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Çeşitli Cydia Eklentileri ve Source'lar

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Telefonu her restore ettiğinizde yükleyeceğiniz sourceları ve uygulamaları düşünmek yerine direk olarak görebilirsiniz

Source Adresleri : Bunları kesin ekleyin source'lara

repo.iphoneyardim.net

cydia.hackulo.us/

cydia.xsellize.com/

sinfuliphonerepo.com/

repo.insanelyi.com

Bu sourcelarda bütün crackli uygulamalar, temalar, patchler, oyunlar herşeyi bulabilirsiniz.(Tek programlar için gereken sourceları eklemedim çünkü programı yüklemek isterseniz zaten konu başlıklarında hangi programın hangi sourceda bulunduğu belirtilir)

Sıra Cydia Uygulamalarında :

Installous --> Dilediğiniz bütün ipa uzantılı crackli uygulamaları pc'ye ihtiyaç duymadan, bulup, indirip, telefonunuza yükleyebiliceğiniz çok yararlı bi program. Installous'u yüklediğiniz takdirde appsync'da onunla birlikte yüklenir, tekrar yüklemenize gerek kalmaz.

Appsync --> Crackli ipaları itunes ile telefonumuza atabilmemiz için. Appsync installous ile yüklü gelir eğer installous'u yüklediyseniz tekrar appsync'ı yüklemenize gerek yok.

Activator --> Dilediğiniz herşeye kısayol atayabiliceğinz bir program.( Telefonu kilitle veya menüye dön tarzı)

OpenSSH --> winSCP tarzı programlarla telefonumuza bağlanabilmemiz için.

WinterBoard --> Yüklediğimiz temaları aktifleştirebilmek için.

Attachment For Mailto--> Mail eklerini görebilmeniz için.

Attachment Saver --> Mail eklerini kaydetebilmeniz için.

Anyring--> Ipod'daki müziklerinizi ringtone yapabilmek için.

Sbsettings --> Edge, 3g, wifi vsleri kolayca kapayıp açmak, programla gizleyebilmek, free memory yaratmak gibi ve daha bi çok özelliği olduğu için.

Cycorder --> Video çekebilmek için.

Simanager --> Rehberinizi sime kopyalamanızı sağlar.

Cydelete --> Cydia uygulamalarını cydiaya girmeden direk springboarddan silebilmek için.

Cyntact--> Kişilerinizin yanına küçük resim eklemek için.

Five İcon Dock--> 5'li dock için

Five-Column Springboard--> Sprigboardda soldan saga 5 icon

Fivelrows--> Sprigboardda yukarıdan aşagıya 5 icon

Yourtube --> Youtube dan download yapabilmek için.

iFile--> Cihazınızız gizli olan sistem dosyalarına ulaşabilmek için.(iPhone'da winSCP yani)

Live Clock Frame--> Saatinizi live yapmak için.

Insomnia --> Wifinin telefon kilitliyken dahi kesilmemesi için.

MakeitMine --> Operatör ismi veya saat yerine istediğimizi yazabilmemiz için.

iBluenova --> Bluetooth ile veri transferi için.

Recent/Callog Delete--> Arama kaydını tek tek silmek için.

Safari Download Manager--> Safari üzerinden download yapabilmek için.

Textual Status Notifier--> Pil yanında mail,sms vb. uyarılar için.

Quickoffice--> World,excel ve pdf dosyalar için.

Smshelper--> Smslerinize karakter sayacı.

Realistic Haptic/Vibration--> mesaj ve keypad tıklamalarınızda titreşim için.

iProtect --> Uygulamalarınızı şifreleyebilmeniz için.

Overboard-->Sprigboard sayfalarınıza hızlı erişim için.

iBlacklist-->İstemediğiniz kişilerin sizi aramasını veya mesaj atmalarını engellemek için.

biteSMS--> Birçok özelliği içeren alternatif bi sms uygulaması.

Infinidock--> Docka dilediğiniz kadar uygulama ekleyebilmenizi sağlar.

Infiniboard--> Sayfaları sağa sola dışında aşağı yukarı doğruda hareket ettirebilir ve tek sayfaya 16uygulamadan fazla uygulama ekleyebilmenizi sağlar.

SBrotator--> Springboarddayken telefonu nereye çevirirseniz springboardda o tarafa döner.

Categoriessb--> Uygulamaları kategorize etmenize yarar.(iOS 4.x'lerde bu özellik zaten mevcut olduğundan gerek yok buna)

FolderEnhancer--> Klasörlere dilediğiniz kadar uygulama koyup, klasör içinde klasör yapabilmenizi sağlar.

afc2add --> ifunbox tarzı programlardan telefonunuz jailbreakli değildir uyarısı alanlar için.

NoVoiceMail --> iPhone'unuzun Telefon özelliğindeki Sesli Mesaj sekmesini kaldırıyor.

Call InfoFields --> Tek bir kişiye birden fazla telefon numarası kaydettiğiniz olabiliyor. Bu uygulama, size gelen çağrının geldiği numarayı, rehberinize farklı türde kaydettiyseniz hangi türden arandığınızı gösteriyor.

NOT : Sürüm uyumluluklarını karşılaştırarak telinize yükleme yapınız...Source'larda uygulamayı seçince orada yazar uygun sürümler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kırmızı ile belirttiklerim olmazsa olmaz şeyler arkadaşlar..

Bundan sonra buraya telinizde gördüğünüz yazılımsal eksiklikleri yazabilirsiniz..muhtemelen onu gidermek için bir eklenti vardır :)

Benim listem şu şekilde

Activator

afc2add

Appsync (sürüme bağlı olarak seçilir dikkat edin)

Barrel (menü geçişleri süper oluyor kesinlikle tavsiyedir)

bitesms (Kesinlikle tavsiyedir) (iphoneyardim reposundan indirmeniz tavsiyedir)

iFile

iphoneDelivery (sms lerin gidip gitmediğine dair ileti rapor eklentisi)

iprotect (program şifreleme )

Mobilog (sinfulrepo dan indirin cracklisini) çağrıları tek tek sildirmeye yarar.Kayıt zamanı yükseltir vs vs kesin yükleyin

My3G (sinfulrepo dan indirin cracklisini) wifi hattınızı 3g varmış gibi gösterir uygulamalara

myWi (sinfulrepo dan indirin cracklisini) 3g hattınızı wifi olarak dağıtmaya yarar

SbSetting (kesinlikle yükleyin) kısa yollar oluturur telefonda

Winterboard (telefona tema yüklemek içindir)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Folderenhancer klasorculer için, sınır kalkar daha hızlı çalışır.

post-1-1338133479,752_thumb.jpg

post-1-1338133647,5839_thumb.jpg

Ayarını söyle yapın

post-1-1338133495,3784_thumb.jpg

Remove Background

Arka plan uygulamaları tek hareketde hepsini kapatır.

post-1-1338133555,9527_thumb.jpg

Ayarı ben böyle yaptım

zoom yapar gibi veya zoom out.

post-1-1338133590,9367_thumb.jpg

Yürüyerek hazırladım bunları :) hata. Yoktur umarım..

Yine insanelyi'den indirin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben her mesajda not düştüm sana :)

İnsanelyi reposundan indir diye :)

Şimdi o uyarıyı verenleri sil bu repodan indir. Manage-source-edit-add yap ekle abi aramadan ise insanelyi deposu gözü kenden indir.

cydia.hackulo.us/ (buradan appsync 5+ (ios4 kullananlar 4 olanını yüklesin) ve afc2dd indir crackli app tore programları içinde installious)

Bu 2 repo'dan ise crackli cydia uygulamalarını indireceksin (örneğin zephyr gibi)

cydia.xsellize.com/

repo.insanelyi.com

Başka repo yüklemene hiç gerek yok bunlar kafidir.

Alttaki olayı sprigtomize 2 ile yapıldı ki bu bişey değil âlâsını yaparsın bununla.. Dock kısmında.

CoverFlow Effect'i on yap.Adjust'a gir hemen altında; mode: convex yap. dynamic labels'ı on yap :yeah:

Kolay gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Engin abi jb sonrası ilk mesajda verdigim source'lardan 2.sini cydia (jb yapinca geleck olan app) icinde Manage Source sekmesinden ekle.. Sonra search bölümünden appsync 5+ i yükle, birde kırık program app i olan installious o da aynı sekilde searchden eklenecek...

Kırıkları bu 2. App den indireceksin.

Appsync ise iTunes senkron için gerekli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İki sorum olacak birincisi bu işleri yaparken birşey kaydının kopyası alınıyordu.(udid?) Buna gerek var mı?

Bir de absinth indi, mac'e kurmak için tıkladım çalışmadı. Uygulamalar içine sürüklenmiyor, copy-paste yaptım çalışmadı. Mountain lion yüzünden olabilir mi ?

Ipad3 16gb wifi modeli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İki sorum olacak birincisi bu işleri yaparken birşey kaydının kopyası alınıyordu.(udid?) Buna gerek var mı?

Bir de absinth indi, mac'e kurmak için tıkladım çalışmadı. Uygulamalar içine sürüklenmiyor, copy-paste yaptım çalışmadı. Mountain lion yüzünden olabilir mi ?

Ipad3 16gb wifi modeli.

Aynen öyle bendede mountain uyarısı verdi şans bak ama hiç önemli değil internet cafe'de 30 sn de olacak birşey bu ondan sonra pc'ye ihtiyaç yok.

Udid vs hiç gerek yok o sadece beta sürüm için geçerli misal ios6

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.