Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Park Sensörünün Sesinin Az Çıkması

Orhan Erbilgiç

Soru

Arkadaşlar 10 günlük 2009 focus titanium x sahibiyim. arabamda orjinal park sensörü var galiba. lakin sesi çok az çıkıyor teybi iyice kısarsam anca sesini alıyorum. park sensörünün sesini arttırma yolu yordamı yokmudur acaba. önceki arabamda orjinal perk sensörlü (astra cosmo) ses gayet iyiydi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

sağ arka kelebek camının üzerindeki panzotu sökersen arkasındaki ufak hoparlörü görürsün muhtemelen aracın oradan işlem gördü ve takılırken etrafındaki sünger katlandı bu sebepten az geliyor sesi şimdi sen oradaki düzeneği söktüğünde bir tane masaüstü speakerı sök o hoparlörün yerine tak öyle bide bak bakalım sesine tabi becerebilirsen kolay gelsin.. (bulamadın mı ? aracının kilit tuşuna bas sonra kilitliyken manuel olarak kilidi elinle aç sonra kapıyı aç aracın alarm sistemi devreye girecek bu esnada sesin geldiği tarafa doğru yönel)

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
bayağı düşük park ederken neyse de geri geri giderken sıkıntı oluyor trafik sesi, ya da müzik sesi ya da arabadakilerin sesi duyulmaz ediyor.

Klavuz'a baktım bulamadım zaten duymamıştım önceden, Normalde düşük tutulması ilginç acaba sonradan mı oldu ? teyp kapalı iken (off) park sensöründen ses geliyor değil mi ? sistemi anlamaya çalışıyorum acaba bağlantılarda mı sorun var birkaç hoparlörden ses gelmiyor olabilir mi ? (sensör için)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Klavuz'a baktım bulamadım zaten duymamıştım önceden, Normalde düşük tutulması ilginç acaba sonradan mı oldu ? teyp kapalı iken (off) park sensöründen ses geliyor değil mi ? sistemi anlamaya çalışıyorum acaba bağlantılarda mı sorun var birkaç hoparlörden ses gelmiyor olabilir mi ? (sensör için)

teyp kapalıyken ses geliyormu farketmedim- farkında değilim yarın deneyim kısıkken geliyor ama ben müzik hastası old. için hiç kapatmam nerdeyse teybide :) her sensözün ayrı bir hoparlörümü olur ya da sensörün sesi nerden gelir onu da bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
teyp kapalıyken ses geliyormu farketmedim- farkında değilim yarın deneyim kısıkken geliyor ama ben müzik hastası old. için hiç kapatmam nerdeyse teybide :) her sensözün ayrı bir hoparlörümü olur ya da sensörün sesi nerden gelir onu da bilmiyorum.

Sistemi bilmediğim için anlamaya çalışayım dedim bari :) Yani ses seviyesi hakkında şikayet duymamıştım o yüzden arıza olabilir diye düşündüm, bir bakın bakalım yarın :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Muzik ne kadar acik olursa olsun sensorler onu 3e dusuruyor bendeki duyabileyim sensor sesini. On sensor on kapilardan arka sensor arka kapilardaki hoperlorlerden geliyor. Siz sesi one verdiyseniz arkadaki ses az gelir veya ses sistemi taktirdiniz mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sabri bizde park sensörleri ses sistemine entegre; bu nedenle sensörler devreye girince sesi kısıyor ama F2 yada F2,5 larda böyle değildi hatırladığım kadarıyla. Klasik park sensörü gibi yani.

Ben direk F3e odaklanmışım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
sağ arka kelebek camının üzerindeki panzotu sökersen arkasındaki ufak hoparlörü görürsün muhtemelen aracın oradan işlem gördü ve takılırken etrafındaki sünger katlandı bu sebepten az geliyor sesi şimdi sen oradaki düzeneği söktüğünde bir tane masaüstü speakerı sök o hoparlörün yerine tak öyle bide bak bakalım sesine tabi becerebilirsen kolay gelsin.. (bulamadın mı ? aracının kilit tuşuna bas sonra kilitliyken manuel olarak kilidi elinle aç sonra kapıyı aç aracın alarm sistemi devreye girecek bu esnada sesin geldiği tarafa doğru yönel)

sağ arka kelebek camının orda bagajdan baktığımda aşağıdaki beyaz kapaklı olan nesnemidir hoparlör.

h97lb.jpg

sağ tarafta dediğiniz gibi sünger görünmüyor ama sol tarafta siyah sünger olan bi yer var o da bu resim.

h97n2.jpg

burayı mı kasdettiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
hayır  kelebek direği üzerine  monte edilmiştir komple sökünce göreceksiniz zaten bu gördüğünüz beyaz parça emniyet kemerinin makarasıdır.. 

dediğinizi buldum başka hoparlör de denedim ama sesde artış olmadı arkaya hoparlör koymanın mantığı neyse 2 metre kablodan kısmışlar ses yetmiyor ön tarafta olsa bu hoparlör yine iş görürdü.

55pgm2xry.jpg

Orhan Erbilgiç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

enteresan kullandığınız yeni hoparlörde aynı ebatta ise seste bi değişiklik olmaz fakat daha büyük bir şey ise takılabilir siz madem sıkıntı çekiyorsunuz ve önde olması sizi tatmin edecek bir elektrik ustasına cüzzi bir rakamla direksyonun sol tarafındaki ufak haznenin tavanına monte edilsin derim ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
enteresan kullandığınız yeni hoparlörde aynı ebatta ise seste bi değişiklik olmaz fakat daha büyük bir şey ise takılabilir siz madem sıkıntı çekiyorsunuz ve önde olması sizi tatmin edecek bir elektrik ustasına cüzzi bir rakamla direksyonun sol tarafındaki ufak haznenin tavanına monte edilsin derim ...

denediğim hoparlör bu hoparlörün iki katı büyüklüğündeydi. ordan oraya kablo çekmek için her tarafı sökecek hiç gerek yok kısarım teyiibin sesini efendice park ederim geri geri giderken de dikkatli olurum ne yapalım. sıkıntı ben de değil de hanımda onu da sıkı sıkı tembihlerim artık :))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.